Rolex 16610 vs Tudor BB58

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Rolex 16610 vs Tudor BB58

Mesaj Ankthas » 26 Ağu 2019, 22:09

asuspc yazdı:
Ankthas yazdı:Bir şey soracağım yav, herkes çok beğeniyor herkes çok övüyor ama alan herkes de bir ay dolmadan elinden çıkarıyor, forumda çok fazla üst üste ilan düştü, var mı bunun hususi bir nedeni yoksa tesadüf müdür acaba?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Forumda Ara ara bazı markalar gazla geliyor gidiyor. Ben mesala bu gazla aldım ama çok sevdim [emoji16] 4 gündür takıyorum.

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hayırlı olsun, umarım kalıcı olur :champ:
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Rolex 16610 vs Tudor BB58

Mesaj gokhangirgin » 26 Ağu 2019, 23:04

Mandos yazdı:
Ankthas yazdı:Bir şey soracağım yav, herkes çok beğeniyor herkes çok övüyor ama alan herkes de bir ay dolmadan elinden çıkarıyor, forumda çok fazla üst üste ilan düştü, var mı bunun hususi bir nedeni yoksa tesadüf müdür acaba?

Bence denk geldi. Bir ara her gün 1-2 tane Oris TSF ilanı açılıyordu. Ne olduğunu anlamamıştım almak istediğim bir saatti soru işaretleri olmuştu. Şimdi hiç ilan görmedim uzun zamandır galiba 1 tane var :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Benim neden BB58i sattigimi soyleyeyim. Ap ve rolexin pariltili sasali goruntusunden sonra beni tatmin etmedi. Aslinda guzel bir saat ama sanirim once tudor almak, sonra rolexe gecis yapmak lazim. Sira yanlis olunca tatmin cok fazla olmuyor. Ama dedigim gibi gorseli, isciligi ve detaylari ile cok guzle saat.

Kullanıcı avatarı
gokhangirgin

Mesaj ÜmitYüksel » 26 Ağu 2019, 23:10

Ankthas yazdı:
asuspc yazdı:

Forumda Ara ara bazı markalar gazla geliyor gidiyor. Ben mesala bu gazla aldım ama çok sevdim [emoji16] 4 gündür takıyorum.

Hayırlı olsun, umarım kalıcı olur :champ:
Teşekkürler. Bende saatler genellikle kalıyor [emoji16]

Kullanıcı avatarı
ÜmitYüksel

Mesaj Umutt » 26 Ağu 2019, 23:46

Tudor' un genel itibari ile kolda çok ışıltılı bir duruşu yok, neticede modern değil heritage bir tasarım dilinden bahsediyoruz. Buna karşılık, kalite hissiyatını detaylarda veren ve bunu da hakkıyla yapan bir marka olduğu kanısındayım.

Açıkçası ben de, tabiri caizse biraz şaşalı ve hatta frapan sayılabilecek modelleri seviyorum, buna karşılık Tudor'un nevi şahsına münhasır biçimde, sessiz sedasız sunduğu görsel şöleni de, beğenmek şöyle dursun bağımlılık yaratıcı buluyorum.

LYA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj sieger » 27 Ağu 2019, 11:12

Baskalarini bilmem ama benim bu konuda kanaatim su anda cok kolay alinip satilabilir bir saat olmasi. Benzerlerinin hakkaten 1/3u fiyatina direk alip, direk satabiliyorsunuz. O sebeple insanlarin akli kayabiliyor. Benim durumumda baska bir saat gelebiliritesi vardi, ve cok yakinda da dugunum var, o yuzden biraz ortami yumusatmak adina satmam gerekiyordu(dugun arefesi bida bida bida saat almak hos olmayabilirdi :) Ve biliyorum ki daha sonra gelebilir rahatca. Benim icin sebep buydu, hatta benim son liste olarak dusundugum listede hala var.

- Tudor BB58
+ Rolex sub 16610
- Patek 5711
- Rolex Zenith Daytona
- Rolex 36mm datejust 116234,PO3
+ Raymond weil small seconds
+ Casio f91w
- Rolex exp 1016 veya 114270
- Rolex sub 6538... biliyorum imkansiz :cry:

tabki zaman icerisinde cokca kez degiseceginden emin oldugum bir liste ama olsun, kendince gidip gidip geliyor, o yuzden cok da ciddiye almamak lazim.

En azindan benim acimdan boyle bir listeye girebilecek kalitede, guzellikle bir saat. Umut hocamin dedigi gibi isiltili saat sevmek cok baska bir konu, benim en azindan o konuda gorusum tam zitti, ne kadar ufak ve kendini gostermiyorsa, ne kadar bana ozelse o kadar daha cok seviyorum :) :champ:
instagram.com/archpatek
Kullanıcı avatarı
sieger

Önceki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 188 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners