126334 Rolex Datejust 2 41 blue dial kutu a癟覺l覺覺.

襤svi癟re ve Avrupa Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, 襤svi癟re Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii 襤svi癟re ve Avrupa retimi Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: 126334 Rolex Datejust 2 41 blue dial kutu a癟覺l覺覺.

Mesaj Althor » 30 Tem 2019, 00:19

Serkanasn yazd覺:
ilkerhos57 yazd覺:
Serkanasn yazd覺:Resim

Yans覺ma yapt覺覺 i癟in fotoraf 癟ekmek olduk癟a zor k覺ymetli arkadalar.

襤yi dilek ve temennileriniz i癟in hepinize teekk羹r ederim, daha iyileri umar覺m bileklerinizde yer bulur.
襤yi g羹nlerde kullan覺n harika bir saat.

Yaln覺z bir sebebi varsa cehaletimi mazur g繹r羹n ama belirli bir segment 羹zerindeki bu saatler neden yeterli anti reflective treatment uygulam覺yor anlam veremiyorum. Saat benden yak覺覺kl覺 yahu saate bak覺nca surat覺m覺 deil saati g繹rmek istiyorum. Kendimi g繹rmek istesem kolumda aynayla gezerim.

SM-G973F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi

Daha detayl覺 bilgisi olanlar覺n katk覺 yapmas覺n覺 da beklerim lakin bildiim kadar覺yla kaplaman覺n 繹mr羹n羹 bir ekilde tamamlay覺p bozulaca覺n覺 d羹羹n羹yor Rolex hatta cam覺n覺n 癟izilmez olduu halde kaplamas覺n覺n 癟izildii saatler de varm覺, saatlerine 繹m羹r bi癟mek istemedikleri ve 癟izilmez safir cam覺n 癟izilecek bir kaplama ile kaplamas覺n覺 simdilik tercih etmiyorlarm覺 belki kaplama teknolojisi ilerlerse neden olmas覺n, misal 癟elik alt覺n daytona da seramik bezel kullanmayan Rolex masif alt覺n Platinum ve 癟elik Daytona da kullan覺yor, sebebi hakk覺nda hurafe haricinde bilgi edinmekte m羹mk羹n deil gibi.

AR kaplaman覺n 癟iziklere m羹sait olduunu okumutum ben de hatta bu y羹zden daha dayan覺kl覺 olmas覺 ad覺na ah覺slar覺n kaplamay覺 kald覺rtt覺覺 bile oluyormu. Ancak bu sadece d覺taki kaplaman覺n yarataca覺 bir sorun, sadece i癟te uygulansa 癟izik i癟in bir sorun tekil etmezdi herhalde.
Bahsetmi olduunuz kaplaman覺n 繹mr羹n羹 tamamlamas覺 farkl覺 bir sorun tabi. Acaba pratikte ger癟ekten sorun yarat覺yor mu?

Bir baka 繹m羹rs羹z saat yapan firma Patek Philippe bile -ki sloganlar覺n覺n You never actually own a Patek Philippe. You merely look after it for the next generation" olmas覺na ramen- bildiim kadar覺 ile AR kullan覺rken rolex/tudor'un tercihinin b繹yle olmas覺 enteresan.

Kullan覺c覺 avatar覺
Althor

Ya: 26
Kay覺t: 28 Mar 2019, 16:25

Mesaj dogodenizli » 30 Tem 2019, 01:36

ilkerhos57 yazd覺:
Serkanasn yazd覺:
ilkerhos57 yazd覺:

襤yi dilek ve temennileriniz i癟in hepinize teekk羹r ederim, daha iyileri umar覺m bileklerinizde yer bulur.

Yaln覺z bir sebebi varsa cehaletimi mazur g繹r羹n ama belirli bir segment 羹zerindeki bu saatler neden yeterli anti reflective treatment uygulam覺yor anlam veremiyorum. Saat benden yak覺覺kl覺 yahu saate bak覺nca surat覺m覺 deil saati g繹rmek istiyorum. Kendimi g繹rmek istesem kolumda aynayla gezerim.

Daha detayl覺 bilgisi olanlar覺n katk覺 yapmas覺n覺 da beklerim lakin bildiim kadar覺yla kaplaman覺n 繹mr羹n羹 bir ekilde tamamlay覺p bozulaca覺n覺 d羹羹n羹yor Rolex hatta cam覺n覺n 癟izilmez olduu halde kaplamas覺n覺n 癟izildii saatler de varm覺, saatlerine 繹m羹r bi癟mek istemedikleri ve 癟izilmez safir cam覺n 癟izilecek bir kaplama ile kaplamas覺n覺 simdilik tercih etmiyorlarm覺 belki kaplama teknolojisi ilerlerse neden olmas覺n, misal 癟elik alt覺n daytona da seramik bezel kullanmayan Rolex masif alt覺n Platinum ve 癟elik Daytona da kullan覺yor, sebebi hakk覺nda hurafe haricinde bilgi edinmekte m羹mk羹n deil gibi.

AR kaplaman覺n 癟iziklere m羹sait olduunu okumutum ben de hatta bu y羹zden daha dayan覺kl覺 olmas覺 ad覺na ah覺slar覺n kaplamay覺 kald覺rtt覺覺 bile oluyormu. Ancak bu sadece d覺taki kaplaman覺n yarataca覺 bir sorun, sadece i癟te uygulansa 癟izik i癟in bir sorun tekil etmezdi herhalde.
Bahsetmi olduunuz kaplaman覺n 繹mr羹n羹 tamamlamas覺 farkl覺 bir sorun tabi. Acaba pratikte ger癟ekten sorun yarat覺yor mu?

Bir baka 繹m羹rs羹z saat yapan firma Patek Philippe bile -ki sloganlar覺n覺n You never actually own a Patek Philippe. You merely look after it for the next generation" olmas覺na ramen- bildiim kadar覺 ile AR kullan覺rken rolex/tudor'un tercihinin b繹yle olmas覺 enteresan.

Ayn覺 soruyu ben de Umut Beye sormutum. Saolsun vakit ay覺r覺p cevap vermiti, Umut beyin mesaj覺n覺 buraya kopyaliyorum,bir mahsuru olmayaca覺n覺 d羹羹nerek :D

anti refle uygulamas覺 yans覺may覺 azalt覺p okunabilirlii art覺r覺rken, kadran 羹zerindeki 覺覺k k覺r覺l覺m覺n覺 da azalt覺yor ve kadran覺n parlamas覺n覺 engelliyor. Hali ile saat kolda 覺覺l 覺覺l parlam覺yor. Rolex in ar kaplama kullanmamas覺, saatin kadran覺n覺n g羹n 覺覺覺n覺 toplay覺p parlamas覺n覺 ve metrelerce uzaktan fark edilmesini sal覺yor. A癟覺k癟as覺 Rolex in sat覺 baar覺s覺nda, ar kaplama kullanmamas覺n覺 da bir etmen olarak g繹r羹yorum.

dolayisiyla firmanin antirefle kullanmamasini asinma kaygisi ile degil, estetik unsurlarla acikliyorum ben kendi adima.
Kullan覺c覺 avatar覺
dogodenizli

Kay覺t: 26 ub 2018, 01:55

Mesaj dogodenizli » 30 Tem 2019, 01:38

Ayr覺ca 襤lker beyin de belirttii 羹zere,ar kaplama uygulanmamas覺n覺n nedeni a覺nma kayg覺s覺 olsa i癟ten uygularlard覺 ar kaplamay覺. Ancak rolex markas覺 hicbir ekilde ar kaplama kullanm覺yor. Bunun nedeni bencede estetik unsurlar.
Kullan覺c覺 avatar覺
dogodenizli

Kay覺t: 26 ub 2018, 01:55

Mesaj Althor » 30 Tem 2019, 01:51

dogodenizli yazd覺:
ilkerhos57 yazd覺:
Serkanasn yazd覺:
ilkerhos57 yazd覺:

Ayn覺 soruyu ben de Umut Beye sormutum. Saolsun vakit ay覺r覺p cevap vermiti, Umut beyin mesaj覺n覺 buraya kopyaliyorum,bir mahsuru olmayaca覺n覺 d羹羹nerek :D

anti refle uygulamas覺 yans覺may覺 azalt覺p okunabilirlii art覺r覺rken, kadran 羹zerindeki 覺覺k k覺r覺l覺m覺n覺 da azalt覺yor ve kadran覺n parlamas覺n覺 engelliyor. Hali ile saat kolda 覺覺l 覺覺l parlam覺yor. Rolex in ar kaplama kullanmamas覺, saatin kadran覺n覺n g羹n 覺覺覺n覺 toplay覺p parlamas覺n覺 ve metrelerce uzaktan fark edilmesini sal覺yor. A癟覺k癟as覺 Rolex in sat覺 baar覺s覺nda, ar kaplama kullanmamas覺n覺 da bir etmen olarak g繹r羹yorum.

dolayisiyla firmanin antirefle kullanmamasini asinma kaygisi ile degil, estetik unsurlarla acikliyorum ben kendi adima.

Teekk羹rler deerli dogodenizli, rolex'ten beklenecei gibi mant覺kl覺 bir sebebi varm覺. ahs覺m ad覺na keke en az覺ndan siyah kadranlarda tad覺ml覺k da olsa bir kaplama olsayd覺 derim ama ben kiiim rolex'i sorgulamak kim [emoji28]
Ayr覺ca dolayl覺 olarak deerli Umut Bey'e de teekk羹r ederim.

Kullan覺c覺 avatar覺
Althor

Ya: 26
Kay覺t: 28 Mar 2019, 16:25

Mesaj hozburun » 30 Tem 2019, 11:23

Tebrikler :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
hozburun

Ya: 50
Kay覺t: 08 Haz 2011, 17:02

Mesaj Cotton » 30 Tem 2019, 11:43

En beendiim DJ. , hay覺rl覺 olsun. :thumbup:
Serkanasn yazd覺:Yine yeni bir a癟覺l覺覺m覺z var...

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
Hi癟 bir eye cesaret edemeyen, hi癟 bir eye 羹mit beslemesin !
Kullan覺c覺 avatar覺
Cotton

Ya: 52
Kay覺t: 22 Au 2014, 09:24

Mesaj Asit » 30 Tem 2019, 12:37

Harika [emoji1303] g羹zel g羹nlerde kullan覺n

Tapatalk Pro kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Asit

Ya: 49
Kay覺t: 13 Au 2015, 23:38

Mesaj gkarinca » 30 Tem 2019, 12:40

Hayirli olsun bir onceki gmt acilisini da kacirmistim ayrica tebrik ederim :champ:

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
gkarinca

Kay覺t: 06 Au 2011, 16:43

ncekiSonraki

D繹n TSF 襤svi癟re Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 139 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners