Rolex Oyster Perpetual Submariner 114060 Kutu A癟覺l覺覺

襤svi癟re ve Avrupa Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, 襤svi癟re Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii 襤svi癟re ve Avrupa retimi Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Rolex Oyster Perpetual Submariner 114060 Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj eyimen » 29 Haz 2019, 12:14

Arkadalar g羹zel tahminlerde bulunmu ama bahsi ge癟en saatleri alabilmek i癟in ya bayilerle s覺k覺 dostluunuz olacak ya da epey y羹ksek bedellerle 癟ok say覺da saat alacaks覺n覺z. Submariner i癟in bile 2-3 ay beklemem gerekti.
Tabi ki bir Pepsi, Batman veya Daytona bulsayd覺m almam diyemem ama yine de mutlaka bir Submariner'覺m olurdu. 羹nk羹 tarih penceresine kar覺 duruumu forumu takip eden arkadalar mutlaka biliyorlard覺r :D O y羹zden nodate'in bendeki yeri her zaman ayr覺 olacakt覺r diye d羹羹n羹yorum.

Resim

Sub'a inceleme yazmaya gerek olmad覺覺 bir ger癟ek ama en az覺ndan k覺saca kendi g繹r羹lerimi belirtmek istiyorum.
ncelikle OP39'dan sonra saati ilk koluma takt覺覺mda 癟ok ciddi bir hayal k覺r覺kl覺覺 yaad覺m. 羹nk羹 OP'ye g繹re olduk癟a a覺r bir saat, kolunuzda hissediyorsunuz her manada :D Ama bir ka癟 g羹n aral覺ks覺z takt覺ktan sonra bu a覺rl覺kta bir saate g繹re Sub'覺n kolda 癟ok rahat ve dengeli olduunu farkettim. Slim model g繹mleklerde bile manet alt覺na girmekte de zorlanm覺yor. 襤ri c羹sseli g繹r羹nt羹s羹ne ramen lug to lug uzunluun 47 mm, kal覺nl覺覺n 12,6 mm olmas覺n覺n katk覺s覺 b羹y羹k bu konuda.

Resim

imdi gelelim tart覺mal覺 y繹nlerine :D Muhtemelen tasar覺m a癟覺s覺ndan kusursuza en yak覺n saat olmas覺na ramen kad覺 k覺z覺 gibi 2012 sonras覺 sub'覺nda tart覺mal覺 y繹nleri yok deil. 襤lk akla gelen tabi ki maxi case, beni g繹rsel olarak rahats覺z eden birey deil ama luglar daha ince olsa saat 20 gram hafiflerdi diye d羹羹nmeden edemiyorum :lol:
Seramik bezel baz覺 durumlarda gereinden fazla parlak olabiliyor, onun d覺覺nda ger癟ekten 癟ok 癟ok kaliteli g繹r羹n羹yor. Bezel hareketi ve hissiyat覺 daha iyi olamaz diye d羹羹n羹yorum.

Resim

Zaman tutuundan bahsetmeden ge癟meyelim. Sapma: kolda s覺f覺r, tepe aa覺da s覺f覺r, kadran yukar覺 bakarken -2 saniye. Yakla覺k 10 g羹n boyunca bu deerler herhangi bir deiiklik g繹stermedi. Epey iyi reg羹le edilmi diyebiliriz :D
Saati ald覺ktan sonra, defalarca canl覺 veya videolar覺ndan izlerken farketmediim bir ey farkettim. Kadran覺n ortas覺nda akrep ve yelkovan'覺n tak覺ld覺覺 boluun etraf覺nda genelde enamel kadranlarda g繹rd羹羹m羹z hafif bir 癟ukurluk var. Enterasan geldi, bunu fark eden baka birileri var m覺, merak ettim dorusu..

Resim

Genelde saat ald覺覺nda insanlar kendini 繹zel veya farkl覺 hissetmek istiyorlar. Pepsi, batman, hulk gibi modellere talebin bu y羹zden y羹ksek olduunu d羹羹n羹yorum. Moonwatch'u farkl覺 hissettirmedii i癟in elden 癟覺karm覺t覺m ama art覺k bu 癟ok da mant覺kl覺 gelmiyor. Sub almay覺 da ayn覺 sebepten ertelemitim ama kesinlikle u ana kadar 羹retilmi tasar覺m a癟覺s覺ndan m羹kemmele yak覺n bir ka癟 saatten birisi(Biri de moonwatch kan覺mca).
En son eyimen taraf覺ndan 30 Haz 2019, 02:48 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 3 kere d羹zenlendi.
Kullan覺c覺 avatar覺
eyimen

Ya: 43
Kay覺t: 13 Tem 2015, 22:54

Re: Kutu A癟覺l覺覺..

Mesaj Umutt » 29 Haz 2019, 12:27

Rolex gmt master 2 serisi deyip kap覺y覺 bir yoklayay覺m :)

LYA-L09 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Umutt

Kay覺t: 01 Oca 2011, 23:13

Mesaj cihanmert » 29 Haz 2019, 12:31

rolex oyster perpetual gri kadran diyeyim 8-)
Kullan覺c覺 avatar覺
cihanmert

Kay覺t: 08 Oca 2018, 09:29

Mesaj slhgzl » 29 Haz 2019, 12:57

rolex explorer II
Civil Engineer
Kullan覺c覺 avatar覺
slhgzl

Kay覺t: 30 Nis 2017, 15:46

Mesaj cbmad » 29 Haz 2019, 12:58

Rolex explorer 2 diyeyim, siyah.
Kullan覺c覺 avatar覺
cbmad

Ya: 45
Kay覺t: 16 Au 2012, 13:47

Mesaj Xhantos » 29 Haz 2019, 13:07

Ya Rolex / Tudor ya da Omega, deilse Tissot ya da Longines. S羹rpriz Seiko veya Oris. Model vermiyorum, temsili kutu bile yok, ben de sadece marka tahmin ediyorum :P

Ger癟ek tahminim Rolex GMT-Master 2 :)

Edit: Forumda yeni olduu覺m hemen belli oldu :) burada Seiko olmas覺 m羹mk羹n deil tabi.
En son Xhantos taraf覺ndan 29 Haz 2019, 13:18 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 1 kere d羹zenlendi.
Kullan覺c覺 avatar覺
Xhantos

Kay覺t: 30 Nis 2019, 22:00

Mesaj kiwi21 » 29 Haz 2019, 13:11

Batman diyelim [emoji1660]
https://instagram.com/kiwiwatch
Kullan覺c覺 avatar覺
kiwi21

Ya: 36
Kay覺t: 31 Tem 2011, 10:56

Mesaj eyimen » 29 Haz 2019, 14:08

Yak覺n tahminler var, ama doru model tahmini gelmedi u ana kadar :D
Kullan覺c覺 avatar覺
eyimen

Ya: 43
Kay覺t: 13 Tem 2015, 22:54

Sonraki

D繹n TSF 襤svi癟re Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 45 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners