Tudor BlackBay 58

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Tudor BlackBay 58

Mesaj Firochromis » 21 Haz 2019, 22:35

Sevgili Sieger, tebrik ederim çok güzel bir saat tercih etmişsiniz. Ben de diver arayışımda BB58 üzerinde duruyorum, yazdıklarınız ve incelemeniz düşüncemi güçlendirdi. Bildiğim kadarıyla mimarsınız, ben de inşaat mühendisiyim. Bu tip konularda mimarların görüşü ağır basar ama akrep Tudor'un tarzı ve ben beğeniyorum. Hatta bir ara SKX007 alıp akrebini modifiye ederek snowflake yapmayı düşünüyordum :roll:
Kullanıcı avatarı
Firochromis

Mesaj raven » 22 Haz 2019, 01:21

Hayırlı olsun :thumbup: BB is good :D
Düşünüyorum öyleyse varım, düşünemiyorum öyleyse malım!
Kullanıcı avatarı
raven

Mesaj volkifb » 22 Haz 2019, 12:03

İyi günlerde kullanın :thumbup:
Kullanıcı avatarı
volkifb

Mesaj Umutt » 22 Haz 2019, 17:43

Hüseyin hocam, kaç gündür yazacağım sürekli araya bir şeyler girdi, öncelikle hayırlı olsun, bence tarzına çok uygun, çok rafine bir seçim olmuş.İnceleme yazını da çok keyifle okudum, eline emeğine sağlık.

Ben tam anlamıyla vintage submariner havası alıyorum bb 58 de, senin kriterlerini de az çok bildiğim için, bu seçime bingo diyorum.

Beni bu yeni kasa da en çok şaşırtan şey, kasanın kalınlığı. Bir önceki kasaya göre, 3 mm incelmiş, bu da yeni inhouse mekanizma ya bir anlamda siklet atlatıyor bence. Tabi yeni kasada, lug aralığına kadar tüm diğer ölçüler de doğru bir oran ile revize edilince, ortaya çok dengeli bir saat çıkmış kanaatindeyim. Hem toolwatch hem dress kullanımına, fazlasıyla uygun olduğunu düşünüyorum.

Benim çok gözüme çarpan diğer bir konu, bezel insert inde kullanılan rose gold dolgulu rakamlar, bence hem görsel uyumu artırmış hem de zaten sahip olunan heritage vurguyu desteklemiş, daha güzel olmuş yani.

Son olarak Tudor un fiyat politikası enteresan, yeni mekanizmaya rağmen 100 usd de olsa fiyat indirimi ile piyasaya sürmüş modeli. Açıkçası ben de bu fiyatların Tudor için fırsat olduğunu düşünüyorum. İlerleyen yıllarda fiyatlarında anlamlı artışlar yapılması sürpriz olmaz benim için.

Tekrar hayırlı olsun, en güzel zamanlara eşlik etsin..

LYA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj hakanefe » 22 Haz 2019, 18:01

Tebrikler sieger, güzel günlerde kullanmanız dileğiyle. Black Bay çok harika bir saattir. Snowflake kollar saatin karakterini oluşturuyor bence. Buna benzer bir Black Bay açılışını 2015 yılında yapmıştım. Arşivden bir kaç foto ekleyerek tekrar tebrik ediyorum. Ama ne olursa olsun Tudor’ un herhangi bir saatine yok çekmesi kabul edilebilir bir şey değil bence. Aklımızla dalga geçmesinler.
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
hakanefe

Mesaj Speedmaster » 22 Haz 2019, 22:12

Hayırlı olsun. Keyifle okudum ve inceledim.
Kullanıcı avatarı
Speedmaster

Mesaj tabudo » 22 Haz 2019, 23:53

Çok zevkli bir tercih olmuş ,takibimde bir modeldi, güzel günlerde kullanın
Kullanıcı avatarı
tabudo

Mesaj nyzozan » 23 Haz 2019, 07:57

Hayırlı olsun
Kullanıcı avatarı
nyzozan

ÖncekiSonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 130 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners