Tudor BlackBay 58

─░svi├žre ve Avrupa Mekanizmal─▒ Saat ─░ncelemeleri ve Kutu A├ž─▒l─▒┼člar─▒ B├Âl├╝m├╝
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, ─░svi├žre Saat ─░ncelemeleri B├Âl├╝m├╝m├╝zde ├ťyelerimizin ve TSF'nin ─░nceledi─či ─░svi├žre ve Avrupa ├ťretimi Mekanizmal─▒ Saat Marka ve Modellerinin Kutu A├ž─▒l─▒┼č, ─░zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Foto─čraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar─▒n─▒ Kapsayan Bir├žok De─čerlendirme Kriterine Ula┼čabilirsiniz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Tudor BlackBay 58

Mesaj sieger » 20 Haz 2019, 13:14

Resim
Yeni bir a├ž─▒l─▒┼č ile kar┼č─▒n─▒zday─▒m. Ve inceleme durumu benim i├žin genelde teknikten ├Âte duygusal bir durum oldu─čundan biraz da uzun olacakt─▒r. Yoksa zaten teknik konular─▒ googledan rahatl─▒kla bulabiliriz. Ufac─▒k not ge├žtim bunlar i├žin de ama... ne bileyim yeter i┼čte.

├ľnce eldekilerden ba┼člayal─▒m

1. Casio f91w
- yoruma gerek olmayan her yola gelen, 99dan beri(san─▒r─▒m ya da o ara) can─▒m yolda┼č─▒m
2. Raymond Weild Maestro small seconds
- ├╝niversite mezuniyetimde ailemim ald─▒─č─▒, evlad─▒m art─▒k g├╝zel zarif bir saate ihtiyac─▒n var diyerek beni onore ettikleri, koleksiyonumun her daim en de─čerli saati olacak par├ža.
3. Rolex explorer 114270
- sacma yere gitti.. bunu konusmuyoruz, sormuyoruz, sorgulamiyoruz, guzel vakitlerimiz oldu, heyecanli anilarimiz oldu, fazla ihtirasliydi herhalde, kendi atesinde kavruldu diyelim bari.
4. Tudor Black bay 58
- yeni baby, ho┼čgeldin bebi┼č, ciciii ciiii

5. Rolex datejust 36mm-41mm
- explorer 36 da gidince, cok makul bir alternatif olarak geliyor gibi, zaten tarihli bir dress saat istiyordum, ancak submariner ozellikle yeni super case ile kocaman olunca, direk buraya kaydim. Efsanevi bir dress watch, ve bb58le cok iyi kombin olacaklardir. Ya da cartier tank in tarihlisi de olabilir... Ama hep hayal edip deneyince bu ne lan diyorum cartier saatlerine, alismak zor :) Ama 39mm OP date olsa ├žok da ┼č├╝kela olur ve daha saat var olurken sipari┼č ederim o da net.
6. Rolex Daytona
- 116500, beyaz kadranl─▒y─▒ hayli sevdim, asl─▒nda mavi kadranl─▒ olan inan─▒lmaz ho┼č ama var m─▒d─▒r nerede bulunur onu bilmiyorum, onun bulunabilirli─čine g├Âre hangisini alaca─č─▒m de─či┼čecektir.

simdi 0 numaral─▒lar, fikri g├╝zel ama hani.. bilemedim ben onu saatleri.
0. Sinn 356
38.5mm chronograph, kesinlike denemek lazim, daytonadan vazgecmem zor, ama gecersem, welcome home torenlerine baslariz.
0. Patek Philippe Aquanaut 5164a
- d├╝nyay─▒ geziyorum ya, gmt falan ├žok laz─▒m ondan... ┼čimdilik s─▒rf patek olsun ve bi komplikasyonu olsun diye burada, muhtemelen de hic var olmayacak, bilmiyorum
0. Patek Philippe Nautilus
- Yorum yapm─▒cam ama 60 ya┼č─▒ma geldi─čimde ya da ├Âyle hissetti─čimde takmak istedi─čim saat.
0. Richard Mille
- genel olarak iskeletleri sevmesem de, 14gram mi ne acaip saatleri mevcut, darbelerden etkilenmesin diye kablo ile tutturduklari mekanizmalar falan cidden cezbediyor. ama son sirada tabii ki, o zamana kadar 5000 kere degisir fikrim, mesela bir montblancin konsept tasarimi vardi 16 gram gibi bir seydi, daha derli toplu bir goruntusu var, o olsa, tadindan yenmez, ama konsept 2016 da sunulmustu, ondan zor gibi. E tabi bir di─čer etmen de bu para ile inan─▒lmaz yat─▒r─▒mlar yapabilecek olmak, di─čerleri bile bir yere kadar ama buna ├ž─▒k─▒nca cidden hesap kar─▒┼č─▒yor. Sonu├žta saatlere verece─čim bir b├╝t├že var ne olursa olsun ticaretini yapm─▒yorum ve keyfi bir durum. O y├╝zden kendi limitlerimi a┼čamamam gerekir.

Resim

┼×imdi hikayemize gelelim
─░nan─▒lmaz karars─▒zl─▒klar i├žerisinde al─▒nan bir saat oldu asl─▒nda. Sebebi ise benim maymun i┼čtahl─▒l─▒─č─▒m san─▒r─▒m, mesela ge├ženlerde dedim ki tamam yeni GMT pepsi alay─▒m, ├žok g├╝zel, jubile sevmesem de g├╝zel durmu┼č, belki ba┼čka saatin oyster ─▒n─▒ da kullan─▒r─▒m tamamd─▒r dedim. Yolda giderken saat├žimi arad─▒m, dedi ki yahu H├╝seyin sen b├╝y├╝k saat sevmezsin ki, ve ├žok kal─▒n o saat, gel sana daytona verelim, abi dedim ne i┼čim olur kocaman saat o, sonra bana bir saat denetti, alt─▒n, ve deri kay─▒┼čl─▒ bir daytona, ve inan─▒lmaz g├╝zel durdu, hani abi naapt─▒n dedim, ayar─▒m─▒ ka├ž─▒rd─▒n ┼čimdi sar─▒ alt─▒n saat ald─▒r─▒p, kodoman m├╝teahit yap─▒can bizi. Lanet olsun dedim ne i┼č bu ya, hatta GMT yan─▒nda afedersin ├Âkkk├╝z gibi kald─▒. Kullananlar yanl─▒┼č anlamas─▒n ben hep ufak zarif saatleri severim, o y├╝zden hayaller suya d├╝┼čt├╝.

Sonra ara┼čt─▒rmaya ba┼člad─▒m tabii ki, hangi daytona! en guzelleri Paul Newman tarz─▒, 38-39mm panda diallar, ama onlar da ├žok pahal─▒ ve elle kurmal─▒, pahal─▒l─▒k kabul edilebilir, ama elle kurmak ├žok sa├žma dedim kendime, sonra omegan─▒n yeni moonwatchlar─▒ var 39mm, ├žok ho┼čuma gitti hele ┼ču k─▒rm─▒z─▒ olan ├Âzel versiyon(┼čimdi aray─▒┼č chronograph oldu ya sebepsiz yere) ama onlar da elle kurmal─▒, sonra dedim ki yau nolacak sanki, bunlar g├╝nl├╝k saat de─čil ki, bi yar─▒┼č olaca─č─▒nda tak─▒caz zaten.. Sonra tabi kendime geldim, ne yar─▒┼č─▒ yahu! en fazla istanbulda palio cupa giriyoruz, oda giriyoruz dedi─čime bakmay─▒n, 1 kere girdik, onda da elimdeki saate mi bakacam sanki, ne sa├žma, ki bi de normal alam─▒yorsunuz, illa 2. el ve 2 kat─▒ fiyat, terbiyesizli─čin l├╝zumu yok deyip, kapad─▒m o chrono sayfas─▒n─▒, en az─▒ndan ┼čimdilik, beyaz kadran 116500LN alana kadar..

Sonra yine aray─▒┼č devam ederken dedim ki, zaten g├╝zel saatler var, ama ne laz─▒m? hmm bi diver olsa fena olmaz dedim. ├ç├╝nk├╝ listede o yok, ve benim as─▒l hedefim olan saate - rolex submariner 6538 - 3-4├Âm├╝rl├╝k daha vaktim var. Ba┼člad─▒m aramaya, yeni maxi caseleri sevmedim, o y├╝zden olsa olsa bir ├Ânceki kasa olacakt─▒, ya da 1680 gibi vintage, ama onda da biraz arada kald─▒m zira diver dedi─čin her anlamda g├╝venilecek saat olmal─▒, sonra vintage al─▒p bebek gibi sadece ak┼čamlar─▒ evde takmak da garip gelecekti derken bir ┼čeyi fark ettim. ┼×u an tudor, eskiden rolex neyse o olmu┼č. G├╝zel kalite, g├╝zel fiyat, ve amac─▒ l├╝ks t├╝ketim de─čil, ama hakkaten bi submariner eskiden "ultimate tool watch" denirken, ┼čimdi "herkesin bildi─či l├╝ks watch" oldu. O y├╝zden tudor sen bi dur kenarda gelecem ben sana dedim.

Sonra tabi bakarken patek aqunautlar─▒ b─▒rakamad─▒k, ona da bakt─▒k, s├Âzde diver gibi bi┼či bu da, hele bi de gmt olan─▒ var, ┼ču local ve home ibreleri olan, ├žok ┼čeker ├žok g├╝zel! ama ben ki senede 1-2 kez belki yurt d─▒┼č─▒na ├ž─▒kar─▒m onda da bilsem neeee bilmesem neee durumlar─▒ olur, ve onlar da tatil oldu─čundan yan─▒mda zaten patekle gitmem zor. Bilemedim deyip sonraki senelere att─▒m bu fikri, zira kendimi tutabilmek ad─▒na senede 1 saat! kural─▒n─▒ uygulamaya ├žal┼č─▒yorum, ve bu kadar grail saati ┼čimdiden al─▒p 2 g├╝n sonra bundan da s─▒k─▒ld─▒m yaa demek de istemiyorum, biraz ┼čimard─▒m san─▒r─▒m ama oto kontrol laz─▒m bi yerde.

ok san─▒r─▒m alam─▒caz bir ┼čey derken, baselworld 2019 geldi, benim yaz─▒lardan az ├žok biliyorsunuz sa├ž─▒m─▒ ba┼č─▒m─▒ yoldum, d├╝zg├╝n 1 saat mi gelmez yahu! o kadar spoiler verdiler, afedersiniz acaip saatler getirdiler, zaten hani b├╝y├╝k saati anlar─▒m, IWCnin 45mm-50mm saatleri gibi, ama base modelleri niye e┼č┼ček gibi yapars─▒n ki.. Neyse dedim bu sene de tamamd─▒r, ├ž─▒kmad─▒ bi saat, belki sonra eser.

Resim
Derken lan dedim "rolex 6538 alternative" diye aratay─▒m, paso Tudor Black Bay 58 ├ž─▒k─▒yor, tarz─▒ da benziyor, duru┼ču da, sadece o nas─▒l akrep yahu! ger├žekten o nedir, bari ucunu sivrilt, bi┼či yap.. ama olsun dedim bo┼č ge├žece─čimize bakal─▒m ┼čuna. Aman allam! neymi┼č bu cidden benim i├žin ultimate tool watch bu san─▒r─▒m, ┼čeker mi ┼čeker, g├╝zel mi g├╝zel, dakikli─či efso mu efso. Tabi bu hislerim youtube videolar─▒ndanki ├Âvmelerden ve 6538e benzerli─činden, dedim abi deneyeyim arad─▒m yine saat├žimizi, yok elde. Tabii ki yok, niye olsun ki benim arad─▒─č─▒m bi saat, niye yani? Ok dedim abi sipari┼č edelim hemen... ─░├žimin ┼či┼čkinli─čini fark etmi┼čsinizdir zaten, art─▒k ni┼čanl─▒m g├╝l├╝yordu hatta. Ak┼čam yemek yiyoruz diyorum karar verdim daytona al─▒cam, eheh yar─▒n ba┼čka bi┼či dersin demeye ba┼člad─▒, ve hakl─▒yd─▒ yar─▒n cidden ba┼čka saati al─▒cam diyordum... derken derken saat geldi..
Resim
Tudor BB58
Fiyat: 3575 dolar
Çap: 39.5mm
Y├╝kseklik: 11.9mm
Lug: 20mm
WR: 200metre

MT5402
COSC +6 -4 saniye
70 saat PR
Silikon hairspring
28800 VPH

─░lk izlenim olarak, fiyat/performans ├╝r├╝n├╝ diyebilirim. Cidden hani yan yana kalitesiz bir saat ile rolexi koyunca fark edersiniz ya saatin bir a─č─▒rl─▒─č─▒ vard─▒r. ─░┼čte onu hissediyorsunuz. Bu kaliteyi sa─člam bir mekanizmayla, sade dikkat ├žekmeyen duru┼čuyla, ve vintage izleriyle g├Ârmek hakkaten g├╝zel.

Resim
Tabi eski BB ile k─▒yaslayamayaca─č─▒m, o bunun daha kalin daha geni┼č ve ETA olan─▒yd─▒, ama yan yana olan imajlardan g├Ârd├╝─č├╝m kadar─▒ ile bunun oranlar─▒ ├žok daha iyi.

Resim
Sub ile k─▒yaslarsam, tabii ki kalite olarak SUB.. Buna asla laf edemem, ancak kesinlikle saatten hi├ž anlamayan birisi eline sub al─▒p ooo bu daha iyi diyemez, yani BB58 kesinlikle a─č─▒r bir rakip sub i├žin. ─░┼č├žilik kalitesiyle boyutuyla hatta baz─▒lar─▒ i├žin tercih sebebi bile olabilir. Bu ara hepsini denedim, sub ─▒n kal─▒n luglar─▒ hakkaten ├╝z├╝yor, ama glidelock bile s─▒rf sub se├žme sebebi olabilir, denemeden karar verilmemeli. Bi kazanan aram─▒yoruz ama fiyat olarak da sub─▒n 1/3├╝ fiyat─▒ olmas─▒ baya bir ki┼či i├žin tercih sebebi olabilir. Rahatl─▒k olarak bakarsak tam emin de─čilim, ├ž├╝nk├╝ subC inan─▒lmaz rahat ama 40mm, hani 9/10 rahatl─▒k diyebilirim. bb58 de a┼č─▒r─▒ rahat oranlar─▒ boyutu g├╝zel ama subC kadar de─čil, o y├╝zden bu da 9/10.

Resim
├ľnce art─▒lar─▒:
- rolex 6538 e ├žok benziyor.
- Bence eskiden rolex neyse ┼ču an o. Kaliteli, g├Âsteri┼čten uzak, paras─▒ olandan ziyade i┼čini yapan adam─▒n saati.
- in house mekanizma kullan─▒yor art─▒k ETA yerine, COSC sertifikal─▒, ve magnetizma ile darbelere daha dayan─▒kl─▒ ETAya g├Âre. +6 -4 saniye araligi var 24 saat i├žin ┼ču an pozisyonlar─▒ deniyorum, her gece farkl─▒ ┼čekilde koyup kay─▒t al─▒cam, tamamlay─▒nca testleri bi yazar─▒m.
- Revitli bracelet kesinlikle iyi, baz─▒s─▒ sevmemi┼č ama kesinlikle rahats─▒z eden bir ┼čey de─čil, aksine sevdim.
- Aluminyum bezel - seramiklerin parlakl─▒─č─▒n─▒ hi├ž sevmiyorum, ayrica bir ┼čey olursa, ki bu benim i├žin daily beater, rahatl─▒kla ekonomik ┼čekilde de─či┼čtirtebilirim.
- Lume ├žok kaliteli ve net, zaten yeni kaliteli her saatte ayni.
- Saatin yanlari hari├ž t├╝m ├želik brushed. Mesela GMTlerde bilezi─čin ortas─▒ parlak ya, valla bakt─▒m├ža i├žim ┼či┼čiyordu bu iyi oldu.
- 70 saat power reservu var, yani cuma aksam cikartip pazartesi sabah takabilirsiniz sorunsuz sekilde, pek de dert etmem bunu zaten cikarmadigim icin ama, yine de bir arti sayilabilir.

Eksiler
- Yandan profil ┼čekli biraz daha rolex gibi olabilirmi┼č, yanlar─▒ ince gibi yap─▒p orta k─▒sm─▒n─▒ kal─▒n yap─▒yorlar da bilekte daha inceymi┼č gibi duruyor ya, o ├žok olumlu olabilirmi┼č, saatin t├╝m├╝yle karakteri de─či┼čirdi o ba┼čka ama yine de bence daha iyi olabilirdi. Yoksa subdan daha ince ama daha kal─▒n duruyor.
- Snowflake akrep!!! OF! eskiden mercedesti g├╝zeldi. olmad─▒ d├╝z yap yine g├╝zel, ya da snowflakein ucunu sivrilt yine g├╝zel, ama bu k├Ât├╝!!

N├Âtr
- Baz─▒lar─▒ fake patine gibi duran rose goldu ├žok ele┼čtiriyor, bence sa├žma ├žok da g├╝zel durmu┼č
- Revitli olmas─▒ k├Ât├╝ demi┼čler... Bilemedim bence ne k├Ât├╝ ne iyi, sadece rahat.
- rolex de─čil. Yanl─▒┼č anlamay─▒n ama hala tudor fakir rolexi diyen bir g├╝ruh var cidden, bunu diyenle muhatab─▒m─▒ kesiyorum, zira bu kadar bilmiyosa birisi gerek yok saat konu┼čmaya ama konu oraya gelir potansiyeli var. ┼×├╝k├╝r ┼čimdilik olmad─▒.
- K─▒z arkada┼č - han─▒m e┼č dost: oooo ROLEX!! demeyecek. Bazen sinir ediyordu a├ž─▒k├žas─▒ beni; ┼čimdi denmez, baz─▒s─▒na iyi baz─▒s─▒na k├Ât├╝ ondan n├Âtr.
- Glidelock - Yeni rolex bilezi─čindeki en muhte┼čem ┼čey olabilir. Ke┼čke olsayd─▒ diyorum ama.. Bilemedim i┼čte bununki de ufak bir toka, o y├╝zden rahat sakin ve i┼člevsel.

├ľzet: Tipi duru┼ču ve boyutu birazc─▒k ilginizi ├žekiyorsa, kesinlikle ├žok iyi bir saat. Buna pek alternatifte yok piyasada, hatta var olan ve sizi ├╝zmeyecek alternatifler 2-3 kat─▒ fiyatlarda, o y├╝zden pek de d├╝┼č├╝nmemek laz─▒m e─čer bu saati istiyorsan─▒z.

phpBB [video]
explorer ftw
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
sieger

Ya┼č: 31
Kay─▒t: 18 Kas 2015, 13:01

Re: Tudor BlackBay 58

Mesaj ilkerhos57 » 20 Haz 2019, 13:30

G├╝le g├╝le kullan─▒n, ├žok g├╝zel bir se├žim yapm─▒┼čs─▒n─▒z bence her a├ž─▒dan harika bir saat. Natolarla, deri kay─▒┼člarla da ├žok g├╝zel uyum sa─člar.

SM-G950F cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
ilkerhos57

Ya┼č: 21
Kay─▒t: 28 Mar 2019, 16:25

Mesaj ozgtegin » 20 Haz 2019, 13:33

G├╝zel ve kaliteli bir saate keyifli bir inceleme olmu┼č. G├╝le g├╝le, iyi g├╝nlerde kullan─▒n.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
ozgtegin

Kay─▒t: 01 A─ču 2018, 11:27

Mesaj ekdellal » 20 Haz 2019, 13:42

Hay─▒rl─▒ olsun. Keyifle okudum. Snowflake akrep aksine benim tercih sebebim olur bu saatte. ─░yi g├╝nlerde kullan─▒n.

Sent from Mi 8 6/128 via Tapatalk
"T─▒rt─▒l─▒n kaderi kelebek olmak ve g├╝zel ├Âlmekdir"
t─▒rt─▒l─▒n kaderi kelebek olmak ve g├╝zel ├Âlmektir...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
ekdellal

Ya┼č: 49
Kay─▒t: 15 Kas 2016, 20:42

Mesaj kiwi21 » 20 Haz 2019, 13:44

H├╝seyin hocam, senin ad─▒na ├žok sevindim. Ger├žekten 10 numara 5 y─▒ld─▒z bi model. Bile─če de ├žok yak─▒┼čm─▒┼č :champ:

─░yi g├╝nlerde, sa─čl─▒kla kullan─▒ls─▒n :champ: :champ:
http://besiktasformakoleksiyonu.blogspot.com.tr
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
kiwi21

Ya┼č: 31
Kay─▒t: 31 Tem 2011, 10:56

Mesaj ilkayacil » 20 Haz 2019, 13:51

Zevkle okudum g├╝zel g├╝nlerde kullan─▒n [emoji3][emoji106]

SNE-LX1 cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
ilkayacil

Ya┼č: 26
Kay─▒t: 15 A─ču 2018, 13:26

Mesaj cagatay1903 » 20 Haz 2019, 13:53

Hay─▒rl─▒ olsun. ├çok yak─▒┼čm─▒┼č bile─činize ve saat harika.

Tamam yani al─▒nmak istenilen saatler i├žerisinden 1 numara :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
cagatay1903

Ya┼č: 37
Kay─▒t: 10 Mar 2014, 15:52

Mesaj hozburun » 20 Haz 2019, 13:59

├çok samimi bir inceleme olmu┼č, te┼čekk├╝rler :champ: G├╝le g├╝le kullan─▒n [emoji106]

LYA-L09 cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
hozburun

Ya┼č: 45
Kay─▒t: 08 Haz 2011, 17:02

Mesaj Ufkynl » 20 Haz 2019, 14:03

Bence bb58 harika bir tercih.
Gule gule kullanin.
Ayr─▒ca akrebe haks─▒zl─▒k edildi─čini d├╝┼č├╝n├╝yorum. Tudor bu akrep ile rolex homage imaj─▒ndan siyriliyor. Ilerde bu akrep de mercedes akrep gibi kendine has olacak.

SM-G930F cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Ufkynl

Kay─▒t: 18 Eki 2015, 18:09

Mesaj azizkaya » 20 Haz 2019, 14:06

G├╝zel g├╝nlerde kullan─▒n. Tebrikler.

SM-N960F cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Al─▒nca ya da sat─▒nca pi┼čman olmad─▒─č─▒m bir saat olmad─▒.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
azizkaya

Kay─▒t: 14 Nis 2017, 01:02

Mesaj Ankthas » 20 Haz 2019, 14:12

H├╝seyin hocam g├╝zel, samimi bir inceleme olmu┼č. ├ľzellikle bilekte ├žok iyi durmu┼č. Benim Tudor sevgimi biliyorsunuz zaten, bence modern sub'lardan daha g├╝zel bu model. Valla kendim alm─▒┼č kadar sevindim, hay─▒rl─▒ olsun. Forumda bol bol boy g├Ârelim de g├Âz├╝m├╝z g├Ânl├╝m├╝z a├ž─▒ls─▒n :champ: :champ: :champ:
Deniz
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Ankthas

Ya┼č: 29
Kay─▒t: 09 May 2017, 19:29

Mesaj Umutunal » 20 Haz 2019, 14:31

Hay─▒rl─▒ olsun
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Umutunal

Ya┼č: 37
Kay─▒t: 08 Kas 2018, 20:12

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    G├Âr├╝nt├╝leme
    Yazar

D├Ân TSF ─░svi├žre Saat Kullan─▒c─▒ ─░ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 36 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners