Oris Big Crown Pointer Date 80th Anniversary Ed Kutu A癟覺l覺覺

襤svi癟re ve Avrupa Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, 襤svi癟re Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii 襤svi癟re ve Avrupa retimi Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Oris Big Crown Pointer Date 80th Anniversary Ed Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj slhgzl » 04 Oca 2019, 14:00

Arkadalar herkese selamlar.Muhtemelen yar覺n bir kutu a癟覺l覺覺m olacak.Tahminlerinizi alabilirim.

Arkadalar inceleme ve fotolar覺 ilk mesaja ekleyemedim.Sondan devam edelim

salguz yazd覺:
salguz yazd覺:Arkadalar herkese selamlar.Muhtemelen yar覺n bir kutu a癟覺l覺覺m olacak.Tahminlerinizi alabilirim.

Saat 癟ok g羹zel ve itinal覺 bir ekilde paketlenmiti.Bu ekilde itinal覺 癟al覺覺lmas覺n覺 癟ok seviyorum.Ayr覺ca yard覺mlar覺n覺 ve bilgisini esirgemeyen Sn.Bond bakana 癟ok teekk羹r ederim.Bu vesileyle iyi bir arkada edindim.

Evet arkadalar saatimiz OR襤S B襤G CROWN PO襤NTER DATE 80 TH ANN襤VERSARY ED襤T襤ON.Oris ilk olarak pointer date modelini 1938 de pilotlar 羹retti.Bu saat 2018 de 80.y覺l an覺s覺na at覺fta bulunmak i癟in 羹retilmitir.
Saatimiz SW 200-1 tabanl覺 sellita mekanizmaya sahip.Mekanizma 28800 titreimli 26 tal覺 ve 38 saat g羹癟 rezervi sunuyor.Otomatik kurmay覺 orisin simgesi haline gelen k覺rm覺z覺 rotor salamakta.Saatin arkas覺nda mekanizmay覺 g繹steren mineral cam var.
Saatin kadran覺 yeil renkte merkezi akrep,yelkovan,saniye ve tarih ibresi bulunmakta.Akrep ve yelkovan katedral kol olarak tasarlanm覺 ve lumeye sahip.Tarih ise saatin kadran 癟evresine yaz覺lm覺 zaten pointer date ismi burdan gelmekte.Tarih ibresinin ucu k覺rm覺z覺 ve okumada b羹y羹k kolayl覺k sal覺yor.Tarih g繹sregesi olayan saat alm覺yorum.Sadece tarih g繹stergesi olmayan 1936 tissot heritage saatim var.Saatimizin rakamlar覺 癟ok g羹zel konumland覺r覺lm覺 ve rakamlar覺n hi癟bir yerinde k覺rpma kesme yok.Rakamlar yar覺m yamalak olunca hi癟 sevmiyorum.Rakamlar覺n yan覺nda nokta eklinde lume kullan覺lm覺.
Saatimizin cam覺 her iki tarafl覺 ar kapl覺 bombeli safir cam.Saate 癟ok g羹zel bir g繹r羹n羹m kat覺yor.
Saatimiz 40 mm 癟apl覺 bronz bir kasaya sahip.Saatimizin 繹n k覺sm覺nda yivli sabit bir bezel var.Ayn覺 ekilde arka 癟elik kapakta da ayn覺 detay kullan覺lm覺.
Saatimizde b羹y羹k vidal覺 tepe bulunmakta ve oris yaz覺s覺 ilenmi.Vidal覺 tepe gevetildiinde saati elle kurabiliyorsunuz. 1.konumda tarih 2.konumda saati ayarlayabiliyorsunuz.
Saatimiz 癟ok kaliteli deri bir kay覺a sahip.Yine kasayla ayn覺 oris yaz覺l覺 bir ineli tokayla tamamlanm覺.Ayr覺ca hassas ciltler i癟in (bronzda oksidasyon olabiliyor) ekstra 癟elik bir toka kutuya koymular.Birde bu saatte kay覺覺 rahat 癟覺karabilmek i癟in sustal覺 pim kullan覺lm覺.Fotolarda g繹rebilirsiniz.Arkadalar bilirler ayn覺 sistem nomosun metro modellerinde de var.
Son olarak bronzla yeil uyumu 癟ok g羹zel olmu.Zaten almamdaki en b羹y羹k etken bu oldu.Yoksa ayn覺 modelde 癟elik ve farkl覺 kadran renkleri mevcut.Orisin sitesinde inceleyebilirsiniz.
Biraz fazla uzatt覺m galiba arkadalara yard覺mc覺 olabildiysem ne mutlu.imdi fotolarla tamamlayal覺m.

Resim
ResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResim
En son slhgzl taraf覺ndan 05 Oca 2019, 13:04 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 1 kere d羹zenlendi.
Civil Engineer
Kullan覺c覺 avatar覺
slhgzl

Kay覺t: 30 Nis 2017, 15:46

Re: KUTU AILII

Mesaj cbmad » 04 Oca 2019, 14:18

alpina diyeyim
Kullan覺c覺 avatar覺
cbmad

Ya: 45
Kay覺t: 16 Au 2012, 13:47

Mesaj ilkayacil » 04 Oca 2019, 14:19

Oris ??

SM-J700F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
ilkayacil

Ya: 31
Kay覺t: 15 Au 2018, 13:26

Mesaj raven » 04 Oca 2019, 14:34

Oris aqu覺s veya bc3
D羹羹n羹yorum 繹yleyse var覺m, d羹羹nemiyorum 繹yleyse mal覺m!
Kullan覺c覺 avatar覺
raven

Ya: 53
Kay覺t: 26 Nis 2013, 19:31

Mesaj Mandos » 04 Oca 2019, 14:36

D羹n sat覺lan Oris olabilir mi? :)
Kullan覺c覺 avatar覺
Mandos

Ya: 44
Kay覺t: 10 May 2013, 14:33

Mesaj rolexcollector » 04 Oca 2019, 14:55

Orisler o kadar cazip ki t羹m forum oris sahibi olacak, sa覺l bond bakan.
Ben de oris diyorum

SM-G965F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
The best , or nothing..
Instagram : rolex.collector
Kullan覺c覺 avatar覺
rolexcollector

Ya: 41
Kay覺t: 31 Mar 2010, 23:14

Mesaj hasansener » 04 Oca 2019, 15:01

Grand Seiko olabilir mi ?
Kullan覺c覺 avatar覺
hasansener

Kay覺t: 20 Kas 2014, 15:03

Mesaj Tolgi06 » 04 Oca 2019, 15:19

Ben de oris diyorum
Kullan覺c覺 avatar覺
Tolgi06

Ya: 34
Kay覺t: 03 Nis 2010, 23:20

Sonraki

D繹n TSF 襤svi癟re Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 133 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners