Hamilton Jazzmaster H326160

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Mesaj copycat » 20 Ara 2018, 11:20

Selam herkese,

uzun zamandır karşıma çıkıp da, hiç kullanamadığım bir marka olan Hamilton'u da tecrübe etmek istedim. daha önce baz model bir khaki elime geçmişti, ama bir kez dahi koluma takmadan yakın bir arkadaşa vermiştim.

çok detaylı yorum yapacak seviyede olmasam da, belki almak isteyen, ilgilenen dostlar olursa bir fikir sahibi olsunlar diyerek yazmak istedim.

öncelikle saati alımımda büyük emeği geçen, jayzad (oktay) arkadaşıma ne kadar teşekkür etsem azdır. kendisi ile ML saatini alırken tanışmıştık. bu saatin alımında ankara'da bir arkadaşın yardımı gerektiğinde, büyük bir yüzsüzlükle kendisinden yardım istedim. valla kendisi kardeşin kardeşe 5 dakika ayıramadığı bu devirde bana çok yardımcı oldu. şu an kendisine borçluyum, inşallah benim de istanbul'da kendisine yardımcı olabileceğim durumlar olur :oops: .

saate gelirsek, 0 sayılabilecek bir ikinci el olarak elime ulaştı. saatin kasa çapı 41mm, yüksekliği 15mm. sanıyorum içerisinde eta 7750 makine var. yeni modellerde ise 60 saatlik rezerve sahip olan, hamilton'un eta 7750 üzerinden modifiye ettiği makine var. saatin zaman tutmasını bir iki gün test ettim, günlük birkaç saniye ile ölçülebilecek, mükemmel seviyede olduğunu söyleyebilirim.

Resim

saatin kadranında en güzel detay solda bulunan çok küçük saniye kolu. elimde olsa saniye kolunu tamamen kaldıracak biri olarak, ne kadar küçük o kadar iyi diyorum. yukarıda kronometrenin dakika, aşağıda saat kadranları gayet sade ve şık. tarih penceresi ise 4 lokasyonuna sorunsuz yerleştirilmiş.

kadranın geneli krem rengi iddiasız ama kaliteli duran, şık bir tonda. saat rakamlarının yazmaması, bunu yerine ince ve kibar bir fontla dakika sayılarının yazması da özellikle hoşuma gitti. bir de sadece yanal açıdan baktığınızda gördüğünüz, mat bir halka var tam saat indislerini içine alacak şekilde. bu oldukça şık bir detay olmuş. aşağıda göstermeye çalıştım.

Resim

saatin krono düğmeleri ve ayar kolu gayet yeterli kalitede. düğmelerin oturduğu kaide hiç fena bir görüntü oluşturmuyor.

Resim

ayar kolu bas-çek modunda vidalı değil, üzerinde sade bir H logosu var.

Resim

arka ve ön camlar safir, arka kapakta hamilton dekorasyonlu makineyi görebiliyorsunuz.

Resim

saatin kasasında hoşuma giden bir diğer detay, boynuzların fırçalanmış (brushed) olarak, parlatılmış (polished) yüzeyi kavrar gibi durması.

Resim

saatin deri kayışı yeterli kalitede. koyu kahve üzerine aynı renk dikişler güzel. normalde kelebek tokaları sevmiyorum ama bunun kapalıyken gözüken H logolu klipsi çok hoşuma gitti. yine de ML'deki tek kanatlı tokayı tercih ederdim.

Resim

son olarak birkaç foto ile bitireyim. özellikle boyut konusunda fikir vermesi için pontos'la beraber çektiğim fotoyu da ekleyeyim.

Resim

Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
copycat

Re: Hamilton Jazzmaster H326160

Mesaj danGerfuLL » 20 Ara 2018, 11:37

Guzel inceleme, guzel saat.
Guzel zamanlar gostersin.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
danGerfuLL

Mesaj ekdellal » 20 Ara 2018, 11:52

Hayırlı olsun [emoji106]

Sent from Mi 8 6/128 via Tapatalk
"Tırtılın kaderi kelebek olmak ve güzel ölmekdir"
Kullanıcı avatarı
ekdellal

Mesaj ilkayacil » 20 Ara 2018, 12:10

İncelemeniz için elinize sağlık, iyi günlerde kullanın hayırlı olsun

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
ilkayacil

Mesaj Oktdmrglu » 20 Ara 2018, 12:11

Emre hocam ne yüzsüzlüğü rica ederim her zaman. Çok yakışmış güzel günlerde kullan :champ:

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Amor Fati
Kullanıcı avatarı
Oktdmrglu

Mesaj MehmetKaratürk » 20 Ara 2018, 12:23

Hem güzel bir inceleme hem de güzel bir saat olmuş iyi günlerde kullanın :thumbup:
Olmadı diye üzüldüğün dua'ya, gün gelir sevinirsin
Kullanıcı avatarı
MehmetKaratürk

Mesaj Ankthas » 20 Ara 2018, 12:37

Çok güzel, güle güle kullanın ML ile iyi bir ikili olmuşlar :champ:
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj argn » 20 Ara 2018, 12:56

ML kadar havalı, iyi günler de kullanın :champ:
Kullanıcı avatarı
argn

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 118 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners