Mido Automatic Power Reserve İncelemesi

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Mido Automatic Power Reserve İncelemesi

Mesaj cemele » 10 Haz 2010, 14:30

Merhaba
Kisa sure once aldigim Mido Power Reserve saatim hakkindak ilk izlenimlerimi sizlerle paylasmak istiyorum.

Saat Mido Baroncelli Power reserve ailesinden olup siyah ve beyaz kadranlari, Sari Pvd bezelleri ile markette yerini almaktadir.

Ozellikleri ise kisaca asagidaki gibidir.

Mekanizma: ETA 2897

Power reserve suresi: 42 saat

Water Resistant:50m

Kasa Capi: 42mm

Cam: Sapphire

Izenimlerim ise benim gibi bilegi kalin 42 mm ve ustu capta saat arayanlar ici ideal bir aday konumundadir. Saatin kadrani oldukca sade olmakla beraber Power reserve ozelligi saatin kadranii hareketlendiriyor. Power Reserve kadrani hem hareketle kendi doldurabildigi gibi, saati kurararakta cok cabuk sekilde guc rezervi yapilabiliyor. Saatin kordonu klipsli kaliteli bir deri olmakla beraber acikcasi kordon renginin biraz parlak oldugunu dusunuyorum. Sade kadrandan hoslanmayan, 42 mm ve alti capta klasik saat severler icin onermemekle beraber saat genel olarak kolda durusu kalitesi, icndeki ETA 2897 mekanizmanin degeri dusunuldugunde klasik saat severlerin koleksiyonunda mutlaka yer almali. Fiyat olara 2000tl civarlarinda liste fiyati olmasina ragmen, kampanyalarla saat 1100-1200tl civar temin edilebilmektedir. Marka olarak degerlendirmemde ise burda Mido ya biraz az not verecegim. Daha once aldigim ve Oris ve Mido sonrasinda aldigim Edox a göre kutusu bana cok basit geldi. Bu firmalar icinde Oris Turkce yede yer verirken Mido gibi koklü bir firmanin en azindan Turkceye yer vermesinin Turk insanina ve pazarina gosterdigi bir onem olara kabul edecek ve bravooo diyecektim.
Saat ulasilabilir orta sinif markalar (Tissot- Hamilton v.b) icinde 10 uzerinden 7 di veriyorum.
Saygilarimla

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Bu son resimler bana ait degil ama ayni saatin baska bir kordondan nasil bambaska bir kimlige burundugune dair bir kanit olsa gerek
Resim
Resim
Resim
En son cemele tarafından 10 Haz 2010, 15:16 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
cemele

Re: Mido Power Reserve incelemesi

Mesaj 2fast4u » 10 Haz 2010, 15:50

celik bilezikli muhtesem .Hayirli olsun
The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

Mesaj cemele » 10 Haz 2010, 15:56

Evet benimde cok hosuma gitti ama sanirim Tr de bulmak zor gibi yurt disinda ise shpping filan epey pahali gorunuyor.
Kullanıcı avatarı
cemele

Mesaj Frax » 10 Haz 2010, 20:37

Güzel saat iyi günlerde kullanın.
Kullanıcı avatarı
Frax

Mesaj polemik » 10 Haz 2010, 21:28

Güle güle kullanın. :)
Kullanıcı avatarı
polemik

Mesaj Bond » 10 Haz 2010, 21:53

Cemele detaylı kullanıcı yorumu ve değerlendirme için teşekkürler. Güle güle kullanın. Saat oldukça güzel, kadran yapısı çok sade ve hoş duruyor. Jacquet Droz'un bazı modelerine benzettim. İkinci fotoğrafta ise renk olarak daha farklı ve çok güzel çıkmış. Bence bu kayış rengi yerine koyu kahve çok daha güzel duracaktır. Milanese bilezik için verdiğim linkte çoğu model pahalı idi ama altta uygun olan 2 tanede var diye hatırladım belki onlar bir alternatif olabilir.
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj cemele » 10 Haz 2010, 22:09

@Polemik,@Frax1; Tesekkurler iyi dilekleriniz icin.

@Bond; Kesinlikle, biraz daha mat renk kordonlar hos olacak. Verdiginiz linki inceledim ama shipping filan oldugu zaman astari yuzunden pahaliya geliyor. Oris icinde orjinal deri kordon siparisi verdim. TR de uygun biseyler denk gelirse alacagim.
Kullanıcı avatarı
cemele

Mesaj Clk » 11 Haz 2010, 07:20

cemele, saatin çok güzel ve aynen dediğin gibi milanese bilezik ile bambaşka bir kimliğe bürünmüş. Bence ne yap ne et bir tane edin. Güle güle iyi günlerde kullan.
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Sonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 74 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners