Rolex Explorer 114270 Kutu A癟覺l覺覺

襤svi癟re ve Avrupa Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, 襤svi癟re Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii 襤svi癟re ve Avrupa retimi Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Rolex Explorer 114270 Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj sieger » 20 Kas 2018, 10:51

ncelikle saatimiz Rolex explorer 1, 114270.
Resim
Resim

Hikayesini ise bilirsiniz, 1953te Hillary ve Norgay evereste c覺km覺t覺r, ve Hillary smiths le beraber rolex oyster perpetual da takm覺t覺r. Rolex explorer ad覺n覺 1953ocak ay覺nda alm覺 olmas覺na ramen, senenin sonuna doru, evereste 癟覺k覺ld覺ktan sonra kullan覺lmaya balanm覺t覺r. Ancak ayn覺 seri saatlere explorer dediklerinden imdi bir tart覺ma mevcut, 癟覺k覺lan saat explorer deildi diye.
Resim
Resim

Bende bayad覺r 39mm olan覺 mevcuttu, ancak belki de anstan hi癟 36mmsine denk gelememitim, k羹癟羹k saatleri de sevmemden m羹tevellit, ge癟enlerde istanbulda birisinde denk geldim ve almak istedim. Saati ilk takt覺覺mda tabii ki bileime inan覺lmaz ufak geldi, 癟羹nk羹 ayn覺s覺n覺n 39una al覺m覺t覺m. O y羹zden biraz tarafl覺 olacak olsa da, tarafs覺zl覺k ama癟l覺 yazmaya 癟al覺aca覺m.

Ben kiisel olarak saatin pek de g繹z 繹n羹nde olmas覺n覺 seven birisi deilim, o sebeple b繹yle 癟ok renkli, ROLEX yaz覺s覺 kocaman g繹z 繹n羹nde olunca g繹sterili olunca pek kullanas覺m gelmiyor. Tarz覺m da genelde zaten 繹yledir, sadece siyah tshirt ve beyaz g繹mlekle ge癟er hayat覺m o y羹zden benim i癟in en iyi saatlerden birisi explorer. Tabi yine ayn覺 sebeple 39mmsi de biraz b羹y羹k geldiini d羹羹n羹yordum hep, hatta burada konusunu da a癟覺p fikirlerinizi almak istemitim, ancak genel topluluk 39mm nin iyi durduunu s繹ylemiti.
Resim
Resim

Saate gelirsek, oranlar覺 癟ok daha houma gitti, lug lar覺n biraz daha ince olmas覺 癟ok b羹y羹k art覺, 癟羹nk羹 39mm olan bilekte 40 hatta 41mm gibi g繹r羹n羹yor. 36 olan ise ger癟ekten 36. Dial覺n etraf覺nda rolexrolexrolex yaz覺s覺 yok. Bilezii daha hafif ama daha gevek hissi veriyor, acaba 2. el olduundan m覺 dedim ama deilmi, sadece yeni seri olan 癟ok daha sert ve spesifik, ancak eski olan 癟ok daha hafif, o y羹zden biraz kiisel tercrihe kal覺yor gibi g繹r羹n羹yor, ama yine de yeni olan 癟ok daha kaliteli hissettiriyor bu bir ger癟ek.

214270 mk2de 3-6-9 da da lume var, ve 癟ok ho bir mavisi var, 114270de ise 3-6-9da lume yok ve bildiimiz yeil tonda. Ve hatta tam test edememi olsam da, parlakl覺k s羹releri olarak 214270 daha 癟ok gibi g繹r羹n羹yor, sabah saat 5te hala saati net olarak okuyabiliyorum 癟羹nk羹.

114270in movement覺 3130, 214270 ise 3132, kalite olarak bir fark olmasa da 3132nin darbe ve magnetizmaya kar覺 daha dayan覺kl覺 olduu s繹yleniyor. Ho burada garip bir ey de var, Lepsi isimli app ile bakt覺覺mda 214270 hep magnetize olmu gibi duruyor ve u mavi demagnetizer覺 kulland覺覺mda bir ey deimiyor, san覺r覺m dayan覺kl覺 yap覺nca demagnetize olmaya da dayan覺kl覺, ama dakikliinde sorun olmad覺覺ndan 癟ok da umursam覺yorum bunu.

Yine ikisinin aras覺ndaki bir fark da 36 olan daha klasik, daha kendini g繹stermeyen bir saat, 39 ise daha sporcu saati gibi duruyor, kendini belli edip sakince duruyor. Kalite hissi anlam覺nda 214270mk2 benim a癟覺mdan yap覺lm覺 en kaliteli explorer gibi, 114270in de avantaj覺 36mm olmas覺.
Resim Resim

Fiyat konusuna gelirsek, neredeyse aynilar, hatta 2. elde 114270 daha pahali bile olabilir (D serisi olmasinin etkisi de buyuk tabii ki)

Hangisi derseniz zor bir soru, a癟覺k癟as覺 m羹mk羹n olsa ikisini verir 1016 al覺rd覺m, as覺l explorer o sonu癟ta, zamanla hafif bir sar覺 ton almas覺, zaman覺nda bond saati olmas覺 ve tarihiyle ger癟ekten a癟覺k ara hepsinin 繹n羹nde. u anda da 114270 her yola gelir gibi, g羹n羹m羹z modas覺ndan uzak oras覺 kesin, bi son 5-6 senedir hele kocaman saat takmak moda, o y羹zden san覺r覺m daha b羹y羹k ama sade isteyene 214270, dier her sey i癟in 114270. Ben mi neye karar verdim? HALA B襤LM襤YORUM.

NOT: explorer yazisi ustte olanlar 36mm, altta olanlar 39mm. Imajlar arasinda karisiklik olmasin

San覺r覺m bu kadar, teekk羹rler!
En son sieger taraf覺ndan 21 Kas 2018, 17:19 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 3 kere d羹zenlendi.
instagram.com/archpatek
Kullan覺c覺 avatar覺
sieger

Ya: 36
Kay覺t: 18 Kas 2015, 13:01

Re: Kutu a癟覺l覺覺 - Eski yeni

Mesaj morningstar » 20 Kas 2018, 11:03

Tag diyorum ama model tahminim yok

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
morningstar

Ya: 28
Kay覺t: 25 Au 2018, 23:45

Mesaj cihanmert » 20 Kas 2018, 11:56

Bana Seiko gibi geliyor.
Kullan覺c覺 avatar覺
cihanmert

Kay覺t: 08 Oca 2018, 09:29

Mesaj mturann » 20 Kas 2018, 12:05

Omega
Kullan覺c覺 avatar覺
mturann

Kay覺t: 13 Kas 2014, 18:00

Mesaj tt59 » 20 Kas 2018, 12:20

Tag +1
Kullan覺c覺 avatar覺
tt59

Ya: 42
Kay覺t: 30 Au 2015, 17:43

Mesaj ekdellal » 20 Kas 2018, 12:32

Longines

Sent from Mi 8 6/128 via Tapatalk
"T覺rt覺l覺n kaderi kelebek olmak ve g羹zel 繹lmekdir"
Kullan覺c覺 avatar覺
ekdellal

Ya: 54
Kay覺t: 15 Kas 2016, 20:42

Mesaj sieger » 20 Kas 2018, 12:55

o zaman minik spoiler!

Resim
instagram.com/archpatek
Kullan覺c覺 avatar覺
sieger

Ya: 36
Kay覺t: 18 Kas 2015, 13:01

Mesaj rolexcollector » 20 Kas 2018, 13:05

sieger yazd覺:o zaman minik spoiler!

Resim
Mutluluk kutusu [emoji4]
Submariner?

SM-G965F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
The best , or nothing..
Instagram : rolex.collector
Kullan覺c覺 avatar覺
rolexcollector

Ya: 41
Kay覺t: 31 Mar 2010, 23:14

Sonraki

D繹n TSF 襤svi癟re Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 68 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners