Hamilton Khaki Field Auto H70455133

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Mesaj Oktyk » 19 Kas 2018, 22:57

https://www.hamiltonwatch.com/en-int/h70455133-khaki-field-auto.html#details

Makine: Otomatik
Cam: Safir
Kasa / Kordon: Çelik
Kasa Capı: 38 mm
Kasa Yüksekliği: 11 mm
Kalibre: H-10
Güç Rezervi: 80 Saat
Bilezik: Çelik katlanan klips
Bilezik genişliği: 20 mm
Su Geçirmezlik: 10 bar (100 m) /145 psi (328 ft)

Resim

Resim

Resim

Resim

Saat bana ulaşalı 4 – 5 gün oldu. Bu modelle ilgili forumda incelemeler mevcut. Ben de kısaca kendi düşüncelerimi belirteceğim.

Öncelikle saat 38 mm’lik model. "Neden 42 mm’lik model değil?" sorusu akıla gelebilir, bileğimle orantılı saatleri tercih etmemden dolayı diyebilirim.

Saatin gövdesi ve bileziği fırçalanmış çelik yüzeye sahip, aşırı parlamıyor, bu tercih ettiğim bir özellik. Malzeme ve işleme kalitesi fiyatına göre gayet iyi diyebilirim. Kasa ile bilezik dokusu uyumunu, ölçüsel olarak milimetrik boşlukları, bilezik aralıklarını gayet temiz ve fiyatına göre iyi bulduğumu söyleyebilirim. Saatin arka kapağı safir cam, bu da görsel bir zerafet katıyor. Ama bana kalırsa çelik kapak tercih edebilirim. Bu belki saati fiziksel olarak biraz daha güçlü yapardı diye aklımdan geçmiyor değil... Tepe kasaya oranla görece olarak biraz büyük tutulmuş. Fakat kullanımda hiçbir sıkıntı yaratmıyor, ayrıca görsel olarak saate ayrı bir karakter kazandırıyor. Tepe daha küçük yapılsa saati sıradan bir görünüme sokabilirdi.

Saatin kadranı, rakamlar, dakika ve saniye bölüntüleri oldukça net, rahat okunabiliyor. Tarih göstergesini okumak için biraz daha odaklanmak gerektiği söyleyebilirim. Ama benim gibi astigmat sorunu bulunmayanların herhangi bir problem yaşayacağını sanmıyorum. Saniye bölüntülerinin olması ve saniye kolunun bu bölüntülere kadar uzanmasını çok beğendim. Ayarlama ve takip hassaslığı açısından çok rahatlık sağlıyor. Saat ve dakika kolları da her durumda rahat okunuşa sahip. Dakika kolu da, saniye kolu gibi bu bölüntülere kadar uzanıyor. Takip açısından ölçüm aletleri kadranına benzer rahat bir okunuş sağlıyor.

Bileziğin dört parçalı yapısından ve boynuz bölgesinin radyüslü olmasından dolayı bileğime kalıp gibi oturdu diyebilirim. Genel olarak bilekte çok konforlu bir duruşu var. Bilezik kalitesi bu fiyata göre bence gayet iyi. Görsel ve işlevsel olarak bir problem görmedim. Bazı yakın fiyatlı saatlerde bileziğe bu kadar özenilmediğini görmüştüm. Bileğimi 169 mm olarak ölçmüştüm. İlk bilezik ayarı 175 mm olarak yapılmıştı. Bu ölçü rahatla, çok çok hafif sıkı arasında, zaman zaman bileziği genişletme eğilimine girebiliyordu. O yüzden ince ayar bölümünden 2 mm daha büyüttüm ve çok iyi oldu. Bana kalırsa titanyum vb gibi daha hafif saatlerde 10 mm, daha ağır çelik saatlerde 8 mm fark için ideal ölçü diyebilirim.

Zaman tutuşuna gelecek olursam, daha çok yeni olmasına rağmen ilk gün -2 sn.de idi. Saati iki gün kolumda kullandım. Uzun yoldan yeni geldiği için yolda kendini kurduğunu düşünerek ekstra kurmadım. Daha sonra Cuma akşamı kolumdan çıkartıp Pazartesi sabahına kadar hiç dokunmadan, tepesi üste gelecek şekilde yan bıraktım. Biraz yayın enerjisini boşaltmasını bekledim. Bu sabah kontrol ettiğimde +8 sn. ilerideydi. 80 saat güç rezervi bence çok güzel bir özellik. Hafta sonu saat takılmasa bile durmadan yeni haftaya başlayabiliyorsunuz.

Fiyatına göre eleştirebileceğim nokta ise lume olabilir. Elbette herhangi bir ışık kaynağına tuttuğunuzda sonuç çok güzel ama önemli olan mevcut kullanım şartlarında nasıl sonuç verdiği. Açıkçası karanlıkta umduğumdan daha az okunabilir buldum lumeyi :(.

Özetle seçimimden gayet memnun kaldığımı söyleyebilirim :).

İlave: Bu arada bahsetmeyi unuttum, saatle beraber hediye olarak aşağıdaki sırt çantası da geldi :).

Resim
En son Oktyk tarafından 20 Kas 2018, 12:06 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Oktyk

Re: Hamilton Khaki Field Auto H70455133

Mesaj tt59 » 19 Kas 2018, 23:05

İyi bir seçim yapmışsınız inceleme için teşekkürler güzel günlerde kullanın :thumbup:
Kullanıcı avatarı
tt59

Mesaj hozburun » 19 Kas 2018, 23:06

Tebrikler :champ:

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
hozburun

Mesaj hlkshnr » 19 Kas 2018, 23:32

F/P canavarı bir saat. Güle güle kullanın

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
hlkshnr

Mesaj danGerfuLL » 19 Kas 2018, 23:34

Guzel zamanlar gostersin.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
danGerfuLL

Mesaj ibrahim223 » 19 Kas 2018, 23:37

Güle güle kullanın..
(Kibar ve rezervde iddialı bir saat..)

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
ibrahim223

Mesaj cbmad » 20 Kas 2018, 00:02

Tebrikler güzel günlerde kullanın :champ:
Kullanıcı avatarı
cbmad

Mesaj rolexcollector » 20 Kas 2018, 00:15

Hayırlı olsun guzel saatleri göstersin

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
The best , or nothing..
Instagram : rolex.collector
Kullanıcı avatarı
rolexcollector

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 126 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners