Audemars Piguet Royal Oak Ultra Thin 15202 Sonbahar Kutusu

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Audemars Piguet Royal Oak Ultra Thin 15202 Sonbahar Kutu

Mesaj Ksk74 » 17 Eyl 2018, 23:40

odeon yazdı:
nzmokur yazdı:Pazartesi taze taze fotolar gelecek arkadaşlar

Hayirli olsun.
:)
Bu guzel ikonik saati en guzel gunlerinizde kullanmaniz dilegiyle.

KSK74 yazdı:Tr'de damada saati gelin tarafı alır diye biliyorum (tecrübe ile de sabittır).

Patek 5078, olmadi ALS 1815 Tourbillon alacak bir kayinpeder arayisim var. Lakin bu zamana kadar bulamadim. En son Patek 5088'e kadar dustum, yine bulamadim. Daha alti da maliyetini kurtarmiyor. Bir dugun yapsam nereden baksan temizinden $100,000 hasilat yapilir. Yani tourbillon gelmedikten sonra bir anlami yok, resmen durduk yere zarar.
:P
Tabii ki de saka yapiyorum. Gelinin dugunde takilan takilari, damadin da kol saatini almasi diye bir sey olmaz. Hayat musterek.

Yıllar önce ilk nikah denememde kız tarafı bana "fashion brand" saatlerden vasat bir saat takmıştı koluma nikah günü. Oldum olası "FB" saatleri sevmem ama nedense o saati takılabilir buldum ve taşıdım kolumda kısa bir süre. Ancak o nikahta keramet yokmuş ki kuvvetle muhtemel Tr.de en hızlı boşanma rekoruna imza attık. :--)) Moda markalı saat fırtına kopar kopmaz aras kargo ile iade tabi :--))

2.ve kalıcı evliliğimde hanım " sizde nasıl adetler var, nasıl bir hediye alabilirim" vb diye sorduğunda "saat olmasın da bir gömlek/kravat yeter" demiştim... Yaşanılmış acı tecrübe sonrası algıda seçicilik durumu söz konusu oldu bende. :--))

Ama Holywood yıldızlarının evliliklerinde damada Louis Moinet,Greubel Forsey gibi ultra markaların bile hediye edildiğini okumuştum.
Dolayısıyla iyi bir hasılat için bir Holywood yıldızı tavlamak ve nikah yapmak tek çıkış yolu. :--))
O zaman hasılat 7 figürlü $$$ a bile çıkabilir :-=)
Kullanıcı avatarı
Ksk74

Mesaj Ksk74 » 17 Eyl 2018, 23:55

nzmokur yazdı:
KSK74 yazdı:Öncelikle güle güle kullanın hayırlı olsun. Gelecek olan düğününüzde hayırlı olsun ve Allah mesut etsin.
Tr'de damada saati gelin tarafı alır diye biliyorum (tecrübe ile de sabittır).
"Pardayan"in yorumunn aksine ve akabinde gelen birkaç yorum paralelinde "gelin tarafının" zevki ve cömertliği takdire şayan gerçekten. (Göz kırpan emoji)
İşin şakası bir yana alınıp kutu açılışı ile forumda paylaşılan bir saat ile alakalı olarak yapılan gayri ihtiyari bir "maddi" yoruma alınarak "bence" aşırı bir tepki ve alınganlık göstermişsiniz...
Sonuçta aşikar bir tanıtım var dolayısıyla saatin $$$ değeri ile ilgili "makul ve ölçülü" bir yorum gelmesinin bu kadar can sıkıcı bir tarafı olmamalı.. Aşırı bir hassasiyet varsa da kutu açılışlarını AP-RLX-PP-UN vb seviyelerinden Hamilton-Longines-ML-RW vb seviyelerine çekilmesi daha uygun olabilir en azından yapılan $$$ yorum(ları)na karşı bağışıklık seviyesi artar. (Forumda $$$ yorumu yapılmayacak fiye bir kural var sa ayrı konu!!)
Hamama giren terler misali çoğu kişinin rüyasında bile göremiyeceği saatleri alan/kutu açılışı yapan ve forumda yayınlayan biri pek çok forumdaş trafından "ekol" görülür ve "ekol" olmak bayağı da bir "alçakgönüllülük gerektirir...(Bence)

Sevgili KSK hayırlı olsun dileklerin için çok teşekkürler.
Biz burada gerçekten saatseverler olarak saat konuşulmasını istiyoruz. mekanizmalar, tarihçeler, tasarımlar gibi.
Genç arkadaşlara ilk saat konusunda tavsiyelerde bulunuyoruz,hatta uygun alım konusunda tecrübelerimizi paylaşıyoruz.
Ben hiçbir açılışta şimdiye kadar saatin fiyatına değinildiğini görmedim buna Richard Mille açılışım da dahil!
Alınganlık göstermedim, bilakis burada bu yorumun gereksizliğini vurguladım.
Alçakgönüllüğümü de bırak forumda tavsiyeler verdiğim, saat alımlarında destek verdiğim arkadaşlar takdir etsin.
Yorumun "makul ve ölçülü "olması tamamen kişisel, o nedenle forumun eski günlerini mumla arıyor ve mümkün mertebe uzak kalmaya çalışıyoruz biz eski topraklar...
ha bir başlık açılır, yahu bu royal oak neden bu para ediyor, %50 sine xxxxx model saat neden tercih edilmesin diyerek paraya da dokunan bir başlık açılmasında tabii ki bir sorun yok.
umarım anlatabilmişimdir hassasiyetimi.

selamlar;

Nazım

Nazım Bey

Bende polemik çıkarmak, eleştirmek vb maksatlı yazmadım forumu uzun yıllardır takip ederim (ama yeni üye oldum)
Şu heyacanlı, stresli, telaşlı döneminizde vakit ayırıp cevap yazmanız bile bir incelik açıkcası, hassasiyetinizi şimdi daha iyi anladım.
Tekrardan mutluluklar dilerim..
Kullanıcı avatarı
Ksk74

Mesaj rolexcollector » 17 Eyl 2018, 23:55

Bu arada her sabah markayı hatırda tutacak hediye de çok ince düşünülmüş! Resim

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
The best , or nothing..
Instagram : rolex.collector
Kullanıcı avatarı
rolexcollector

Mesaj darksider » 18 Eyl 2018, 00:20

Tebrikler Nzmokur :champ:
Güzel günlerde kullanın, mutluluklar...
Nothing lasts forever, and we both know hearts can change...
Kullanıcı avatarı
darksider

Mesaj rolexcollector » 18 Eyl 2018, 00:23

KSK74 yazdı:
nzmokur yazdı:
KSK74 yazdı:Öncelikle güle güle kullanın hayırlı olsun. Gelecek olan düğününüzde hayırlı olsun ve Allah mesut etsin.
Tr'de damada saati gelin tarafı alır diye biliyorum (tecrübe ile de sabittır).
"Pardayan"in yorumunn aksine ve akabinde gelen birkaç yorum paralelinde "gelin tarafının" zevki ve cömertliği takdire şayan gerçekten. (Göz kırpan emoji)
İşin şakası bir yana alınıp kutu açılışı ile forumda paylaşılan bir saat ile alakalı olarak yapılan gayri ihtiyari bir "maddi" yoruma alınarak "bence" aşırı bir tepki ve alınganlık göstermişsiniz...
Sonuçta aşikar bir tanıtım var dolayısıyla saatin $$$ değeri ile ilgili "makul ve ölçülü" bir yorum gelmesinin bu kadar can sıkıcı bir tarafı olmamalı.. Aşırı bir hassasiyet varsa da kutu açılışlarını AP-RLX-PP-UN vb seviyelerinden Hamilton-Longines-ML-RW vb seviyelerine çekilmesi daha uygun olabilir en azından yapılan $$$ yorum(ları)na karşı bağışıklık seviyesi artar. (Forumda $$$ yorumu yapılmayacak fiye bir kural var sa ayrı konu!!)
Hamama giren terler misali çoğu kişinin rüyasında bile göremiyeceği saatleri alan/kutu açılışı yapan ve forumda yayınlayan biri pek çok forumdaş trafından "ekol" görülür ve "ekol" olmak bayağı da bir "alçakgönüllülük gerektirir...(Bence)

Sevgili KSK hayırlı olsun dileklerin için çok teşekkürler.
Biz burada gerçekten saatseverler olarak saat konuşulmasını istiyoruz. mekanizmalar, tarihçeler, tasarımlar gibi.
Genç arkadaşlara ilk saat konusunda tavsiyelerde bulunuyoruz,hatta uygun alım konusunda tecrübelerimizi paylaşıyoruz.
Ben hiçbir açılışta şimdiye kadar saatin fiyatına değinildiğini görmedim buna Richard Mille açılışım da dahil!
Alınganlık göstermedim, bilakis burada bu yorumun gereksizliğini vurguladım.
Alçakgönüllüğümü de bırak forumda tavsiyeler verdiğim, saat alımlarında destek verdiğim arkadaşlar takdir etsin.
Yorumun "makul ve ölçülü "olması tamamen kişisel, o nedenle forumun eski günlerini mumla arıyor ve mümkün mertebe uzak kalmaya çalışıyoruz biz eski topraklar...
ha bir başlık açılır, yahu bu royal oak neden bu para ediyor, %50 sine xxxxx model saat neden tercih edilmesin diyerek paraya da dokunan bir başlık açılmasında tabii ki bir sorun yok.
umarım anlatabilmişimdir hassasiyetimi.

selamlar;

Nazım

Nazım Bey

Bende polemik çıkarmak, eleştirmek vb maksatlı yazmadım forumu uzun yıllardır takip ederim (ama yeni üye oldum)
Şu heyacanlı, stresli, telaşlı döneminizde vakit ayırıp cevap yazmanız bile bir incelik açıkcası, hassasiyetinizi şimdi daha iyi anladım.
Tekrardan mutluluklar dilerim..
Çok teşekkür ederim.
İyi geceler dilerim.

The best , or nothing..
Kullanıcı avatarı
rolexcollector

Mesaj debra » 18 Eyl 2018, 12:40

Nazım Bey, hayırlı olsun hem nikahınız hem saatiniz. Dünyanın en ikonik 3 saatinden 1’i kesinlikle tasarım olarak. Güle güle takın. Hem dress hem günlük başka saat aratmaz (yandı pepsi) :))

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
debra

Mesaj rolexcollector » 18 Eyl 2018, 12:56

debra yazdı:Nazım Bey, hayırlı olsun hem nikahınız hem saatiniz. Dünyanın en ikonik 3 saatinden 1’i kesinlikle tasarım olarak. Güle güle takın. Hem dress hem günlük başka saat aratmaz (yandı pepsi) :))

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Çok teşekkür ederim debra!
Çok narin ve hassas duruyor saat.
Günlük kullanım bence zor, hele çizikleri düşününce :)
Rolexler bunun için var, sağlam, dayanıklı ve şık!

Ama AP ye bayıldım ve hayran hayran izliyorum inanın!

The best , or nothing..
Kullanıcı avatarı
rolexcollector

Mesaj rolexcollector » 18 Eyl 2018, 16:03

Biraz da günışığı... ResimResimResim

The best , or nothing..
Kullanıcı avatarı
rolexcollector

ÖncekiSonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 60 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners