Swiss Military Hanowa Colonel Automatic

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Swiss Military Hanowa Colonel Automatic

Mesaj CptOz » 03 Eyl 2018, 12:20

Merhaba forumdaşlar. Uygun fiyatlı otomatik/mekanik saat meraklısı ve alıcısıyım ama en baştan kendime bu merakımla ilgili bir limit de koyarak bunun dışına çıkmadım. Limitim 200$ olup; bu limit içinde alınabilecek seiko5, Orient, Vostok vb saatler olmasına rağmen İsviçre yapımı uygun (F/P oranı yüksek) bir saat bulmak oldukça zor ne yazık ki. Swatch system 51 bu limit içinde olmasına rağmen tercih etmediğim bir model. Fakat onun yerine 2841 temel ETA mekanizmalı Swatch Uncle Charly model saatim mevcut olup onu da kızımın kullanımına bırakmış bulunmaktayım. Tissot, Roamer, Epox, Swiss Military gibi markaların uygun saatlerini incelemekten de sıkılarak listeme bir İsviçre saati eklemeye sonunda karar verdim ve hem fiyat hem de performans olarak en uygun bulduğum bu kara cevheri aldım. Bana 1120 tl ye mal oldu, yani 170$. Hesap kesilene kadar 150$ altına bile düşebilir.

Kisaca özellikleri:
41 mm kasa çapı, 11.5 mm kalınlık.
Safir Cam.
Paslanmaz çelik kasa ve siyah deri kordon.
100 mt suya dayanıklı.
STP1-11 İsviçre mekanizma.

Evet bence saat hem günlük hem de resmi kullanım için uygun profilde, ayrıca sade ve kaliteli bir görünümde. Ama belki de en önemli artılarından biri mekanizması. Mekanizmayla ilgili sonda kısa bir bilgilendirme de yapacağım.
Saat 41 mm çapıyla kolda büyük veya küçük durmuyor. Kasa bileğime gayet iyi oturdu ve kasanın tipi modern bir görünüşte olup kalın değil. Kadran sade, matrisler metalik, akrep yelkovan dahil fosfor uygulamasi var. Kadrandaki kırmızı saat (İsviçre bayrak) logosu kadrana bence ayrı bir çekicilik katmış ayrıca kurma kolunda da mevcut. Mekanizmayı kasa arka camından gorebiliyorsunuz ve mekanizma oldukça kaliteli bir izlenim bırakıyor.

STP1-11 Mekanizma:
Fossil Grup bünyesindeki Swiss Technology Production (STP) tarafindan 2006 yılından beri İsviçre'de üretilmektedir. ETA nın tekel olma durumuna karşı bazı İsviçre ve Avrupa saat markaları tarafindan da bu mekanizma ve STP2-12 (power reserve), STP5-15, STP6-15 (skeletonised) gibi farklı mekanizmaları da kullanılmaktadır. STP1-11 mekanizma ETA 2824-2 veya Sellita SW200 mekanizmaların klonu gibi gözükmesine rağmen gördüğüm kadarıyla daha kaliteli, farklı ve iyileştirilmiş bir görüntü çizmektedir. ETA 2824-2 25 taşlı 38 saat güç rezervli olup, STP1-11 26 taşlı 44 saat güç rezervi sunmaktadır ayrıca ana zemberek (main spring) Nivaflex NM yani yuksek kalitedir. 28800 lük çalışma frekansına, 25.6 mm çapa ve - 0/+15 sn hassasiyete sahip bu mekanizmanın oldukça güzel övgüler aldığını araştırdıkça tespit ettim. ETA 2824-2 mekanizma Hamiltondan, Tudor gibi yüksek profilli sayılabilecek bir çok modelde kullanılmakta olmasına rağmen STP1-11 ise şimdilik affordable diyebileceğimiz vasat markalar tarafından tercih edilmektedir. Tabii ki yıllarca sonra ETA gibi ayni tatmini verecek mi veya piyasada olacak mı henüz belli değil ama göreceğiz. Sonuçta bu mekanizmaya sahip bu marka saati aldığım için şimdilik iyi bir seçim yaptığıma inanıyorum. Mekanizmaya göre koleksiyon yapan forumseverlere de mutlaka tavsiye ederim. Okuduğunuz için teşekkürler...

Mekanizmayla ilgili daha iyi bilgi almak isteyenler aşağıdaki linklere bakabilir.

http://www.swisstp.com/en/home

https://www.ablogtowatch.com/visit-stp- ... nswer-eta/

https://www.noduswatches.com/blog/stp-1-11-vs-eta-2824

http://watchguy.co.uk/review-stp-1-11/

ResimResimResimResimResim

Sent from my SM-C7000 using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
CptOz

Re: Swiss Military Hanowa Colonel Automatic

Mesaj Pardayan » 03 Eyl 2018, 12:31

Güle güle kullanın ozgtegin.
Her şeyi yerli yerinde, kadranı çok kibar ve göz yormayan kolda şık duran bir saat. İyi bir seçim.
Kullanıcı avatarı
Pardayan

Mesaj CptOz » 03 Eyl 2018, 12:34

Teşekkürler Pardayan çok daha iyilerini alırsınız umarım...

Kullanıcı avatarı
CptOz

Mesaj azizkaya » 03 Eyl 2018, 13:28

Hayırlı olsun.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Alınca ya da satınca pişman olmadığım bir saat olmadı.
Kullanıcı avatarı
azizkaya

Mesaj CptOz » 08 Eyl 2018, 13:06

5 günlük zaman sapması. Oldukça iyi, genelde bilekteydi... Artık bir kaç gün dinlendiririm... Resim

Kullanıcı avatarı
CptOz

Mesaj kallone » 11 Eyl 2018, 00:18

Hayırlı olsun, güzel saat :thumbup:
Kullanıcı avatarı
kallone

Mesaj danGerfuLL » 11 Eyl 2018, 00:34

Ersa Saat ilk getirdiginde(yanilmiyorsam 2016 idi) biraz arastirma yapmistim hakkinda ve gayet alinabilir bir saatti.
Cok guzel saat, guzel gunlerde kullanin.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
danGerfuLL

Mesaj bigboss16 » 11 Eyl 2018, 01:35

Güzel günlerde kullan abi. Çok şık bir saat seçmişsin.
Kullanıcı avatarı
bigboss16

Sonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 136 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners