"Swiss Made" Saat ile "Swiss Movement" Saat Arasındaki Fark

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: "Swiss Made" Saat ile "Swiss Movement" Saat Arasındaki F

Mesaj Maradona » 04 Eki 2018, 00:29

MeraklıAdam yazdı:
Maradona yazdı:Film başa sarılmış yine... "Repeat" tuşu basılı kalmış olabilir mi ki? :-P

Bir de alıntıların bazılarında karışıklık olmuş sanki, saflar karışmış... ;-)

Ben şahsen @MeraklıAdam'ı tutuyorum, dolu dolu bilgi paylaşıyor çünkü... Paylaşımcı bir abiye benziyor kendisi... Üstelik olgun, kin nedir bilmiyor... Yerel seçimlerde aday olsa oyum kendisine olurdu mesela... ;-)

Sen beni çözmüşsün kardeş. :) Tebrik ederim Vallahi, keşke senin gibi herkes böyle mantıklı düşünebilse. Zaten hepimiz bu forumu paylaşıyoruz. Birbirimize karşı saygımız her zaman olmalı. Ama ne yazık ki bazı arkadaşlar bunu anlamak istemiyor, veya kendilerini doğru bir şekilde ifade edemiyorlar.

Boşver abi sen onları... Ben insan sarrafıyım, anlarım/çözerim hemen... Ne yazık ki herkes böyle değil, bu bendeki de ayrı bir yetenek... Sen bana bak, sevenlerini düşün... ;-)
Kullanıcı avatarı
Maradona

Mesaj MeraklıAdam » 04 Eki 2018, 00:32

Maradona yazdı:
MeraklıAdam yazdı:
Maradona yazdı:Film başa sarılmış yine... "Repeat" tuşu basılı kalmış olabilir mi ki? :-P

Ben şahsen @MeraklıAdam'ı tutuyorum, dolu dolu bilgi paylaşıyor çünkü... Paylaşımcı bir abiye benziyor kendisi... Üstelik olgun, kin nedir bilmiyor... Yerel seçimlerde aday olsa oyum kendisine olurdu mesela... ;-)

Sen beni çözmüşsün kardeş. :) Tebrik ederim Vallahi, keşke senin gibi herkes böyle mantıklı düşünebilse. Zaten hepimiz bu forumu paylaşıyoruz. Birbirimize karşı saygımız her zaman olmalı. Ama ne yazık ki bazı arkadaşlar bunu anlamak istemiyor, veya kendilerini doğru bir şekilde ifade edemiyorlar.

Boşver abi sen onları... Ben insan sarrafıyım, anlarım/çözerim hemen... Ne yazık ki herkes böyle değil, bu bendeki de ayrı bir yetenek... Sen bana bak, sevenlerini düşün... ;-)

:thumbup:
Kullanıcı avatarı
MeraklıAdam

Mesaj ibrahim223 » 04 Eki 2018, 07:59

Maradona yazdı:
MeraklıAdam yazdı:

[emoji23]

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
ibrahim223

Mesaj krstarica » 23 Eki 2018, 21:08

Maradona yazdı:
MeraklıAdam yazdı:

Beyfendiciğim, arkadaşı amma tiye almışşsınız. İyide yapmışssınız :D

Diğer kısma gelirsek topik yorumlarını okudum tamami ile ve Sn.Meraklıadamdan daha fazla diğerlerinin suçu var.(üslup konusunda) Özellikle üslup karmaşası yaşayıp birbirlerine kırıcı söz söyleyenleri kınıyorum.

Alt tarafı saat arkadaşlar yanlış bilgi verende olur, yaşı küçük olup hormonal etki ile yazı yazanlarda olur, kafasından atanlarda olur. Dünyadaki her bozukluğu düzeltemeyiz. Uyarıyı yapıp, kenara çekilmek doğru olan, bu forumu yarın birgün okuyacak olan sizin mesajınızıda görür. Öyle bilgiyi teyit eder.

İmla kurallarına dikkat etmekte önemli ancak uymayanları dürtmek yerine, rica etmek daha etik olacaktır. Özellikle Pardayan nikli kişinin hakaret vari mesajı ve ona hakaret içerikli başka bir mesajla karşılık verilmesi çok yakışıksız olmuş. Burada yaşı küçük kardeşimizin mesajından daha acıdır. Bu forum nitekim belirli bir görgü-kültür saturasyonuna ulaşmış insanların uğrak yeri olduğunu düşünüyorum. Bunu hiç yakıştıramadım.

Konu ile ilgili görüşümüde söyleyeyim bende madem yazdım. Avrupalılar bu konuda gerçekten doğu medeniyetlerinden fersah fersah ilerideler, bir saat üretilirken makyavelist bir yaklaşım izlemeleri söz konusu bile olamaz. Hile hurda yapıp, sağda-solda parça üretip, saate montajlayacaklar vs. öyle bile olsa bu konu arz edilir, arz edilmese bile önemli olan bu ahvaldeki kalite spektrumudur. Çindede üretilse, parça isviçre saat standartlarına uyuyorsa isviçre saatlerinin kalitesine uygunsa sorun teşkil etmemeli. Ki ben böyle olduğunu düşünmüyor her türlü komisyondan, bir federasyon altında denetlenen yapılar bunlar. Kasıtlı yapılıp, su yürütmeleri mümkün değil. Milyarlarca euro ceza yerler.

Bkz: Zamanında McLaren-Mercedes'in Ferrari teknik verilerini ajanlıkla ele geçirmeleri ve F1 tarihinin en büyük cezasını almaları.

Bu sebeple öyle doğu avrupa ve doğu dünya ülkelerindeki gibi yalandan denetimin olduğu yerler değil buralar. GÜven ilkesi olmasa zaten kimse gerçek ederi 30 bin lira bile olmayacak saatlere bir saate 30 bin euro verip, IWC, Patek P. almaz.

iyi forumlar herkese.
Ne žalim što su drugi pokrali moje ideje, ali žalim što nemaju svoje.(Başkalarının benim fikirlerimi çalmasından ötürü üzülmüyorum, acıyorum çünkü kendi fikirleri yok.)-Nikola Tesla
Beograd-Serbia
Kullanıcı avatarı
krstarica

Mesaj ozanozi » 25 Eki 2018, 22:58

İsviçre gibi bir ülkenin en iddialı olduğu konuda belirtmiş olduğu standartları bozacağını kesinlikle düşünmüyorum. Avrupada standartlar uygulanmak için vardır. Standartın ne olduğu önemli değil. Maalesef biz bunu hiç bir zaman anlayamayacağız.
Her zaman doğruyu söyle, ama her zaman her doğruyu değil.
Kullanıcı avatarı
ozanozi

Mesaj ersencelik » 11 Kas 2018, 12:59

gozdentunay yazdı:Pardayan beyin yazdığı herşey harfi harfine doğru ve katılıyorum.Ayrıca Swiss Made ibaresi İsviçre saat endüstrisi fedarasyonu tarafından korunmakta ve dolayısıylan kurallarıda federal konsey koymakta.Swiss Made kurallarıda 1 Ocak 2017 de konsey tarafından güncellendi.Buna daha önce %50 olan kuralın % 60 a cıkmış olmasıda dahil,Dolayısıylan bu kadar sıkı bir denetim mekanizması olan kurallar silsilesi içinde Japon yada Swiss farketmez ibaresi biraz içi boş kalmış naçizane fikrim.Bunun yanında japon makinaları kötümü yada denetimleri yokmu ? elbette var ve gayette iyiler.bunları dede yadıgarı Seikolardan hepimiz şahidiz:) Hiçbir bilginiz yoksa bile bir swiss made ile herhangi bir çinli üreticinin saatini elinize aldığınızda kalite farkını hissedersiniz .Saat üretimi ve mühendisliğine sonsuz saygım ve hayranlığım olduğu için ve burdaki üstadlara saygımdan dolayı eleştirileri yaparken naçizane çok dikkat etmeye çalışıyorum ,Bu başlık için değil ama genel olarak maalesef görüyorum ki bazı tartışmalar bizlere öğretici olacağı yerde ,tamamen sığ bir çıkmaza doğru ilerliyor ,buda oldukça üzücü.. Umarım kendimi ,kimseyi hedef göstermeden ifade edebilmişimdir:) Saygılarımla

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Zaten İsviçreliler ^^Swiss Made^^ gibi muazzam bir marka ve katmadeğeri günün global ekonomik şartları sebebiyle firmaların değersizleştirmesine müsaade etmez, nitekim 2017 yılında Swiss Made şartlarında oran yükseltilmesi bunun gösterimi.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
ersencelik

Mesaj ersencelik » 11 Kas 2018, 13:10

ozanozi yazdı:İsviçre gibi bir ülkenin en iddialı olduğu konuda belirtmiş olduğu standartları bozacağını kesinlikle düşünmüyorum. Avrupada standartlar uygulanmak için vardır. Standartın ne olduğu önemli değil. Maalesef biz bunu hiç bir zaman anlayamayacağız.
Bir gün anlarız belki iyimser olmaz lazım yinede [emoji5]

Kullanıcı avatarı
ersencelik

Mesaj ersencelik » 11 Kas 2018, 13:16

Belki bir gün anlarız (inşallah) çok kötümser olmamak lazım [emoji5]

Kullanıcı avatarı
ersencelik

ÖncekiSonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 129 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners