"Swiss Made" Saat ile "Swiss Movement" Saat Arasındaki Fark

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: "Swiss made" saat ile "Swiss movement" saat arasındaki f

Mesaj Maradona » 03 Eki 2018, 00:31

MeraklıAdam yazdı:
Maradona yazdı:Bizler büyük resmi göremiyoruz bazen, saflığımıza geliyor... Keşke sizin gibi görüp anlayabilsek bazı şeyleri...

Biz hepimiz zaten, burada bilgi vermek ve bilgi edinmek için varız. :)

Son derece faydalı paylaşımlarda bulunuyorsunuz, hiçbir bilgiyi kendinize saklamıyorsunuz... Sanırım "bilgi paylaştıkça çoğalır" prensibi ile yaşıyorsunuz ve bu harika bir şey... Çoğu insan bildiklerini kendisine saklar oysa ki, siz öyle değilsiniz...

Anladığım kadarıyla bu olgunluk yaşınızın verdiği bir ödül, ne mutlu size...
Kullanıcı avatarı
Maradona

Mesaj MeraklıAdam » 03 Eki 2018, 00:32

Mandos yazdı:
MeraklıAdam yazdı:
ozgtegin yazdı:Swiss made yazsa da yazmasa da bir fark yok demek yanlış bence. Hepsinin belli bir kuralı ve oranı var. Bir saat firması kafasına göre saate swiss made yazamaz. Örnek: Mekanizmanın en az %60 nının İsviçrede üretilmiş olması gerekir.

Sent from my SM-C7000 using Tapatalk

Zaten in-house üreten bir swiss made saatten şüphe edersek haksızlık etmiş oluruz. Ben giriş seviyesi ve orta segment isviçre saatlerinden bahsettim.

Orta segment bir markanın dediğiniz şeyi yapması imkansız. Giriş segment bir marka da yapamaz ama hadi onu es geçiyorum.

İnanın ki yapıyorlar. Giriş seviyesi ve orta segment swiss saatler bildiğimiz üzere eta kullanıyor, şimdi tabi eta mekanizma kullanan her marka swiss made değildir demek yanlış, ama çoğu marka öyle. onları kastediyorum ben.
Kullanıcı avatarı
MeraklıAdam

Mesaj MeraklıAdam » 03 Eki 2018, 00:34

Maradona yazdı:
MeraklıAdam yazdı:
Maradona yazdı:Bizler büyük resmi göremiyoruz bazen, saflığımıza geliyor... Keşke sizin gibi görüp anlayabilsek bazı şeyleri...

Biz hepimiz zaten, burada bilgi vermek ve bilgi edinmek için varız. :)

Son derece faydalı paylaşımlarda bulunuyorsunuz, hiçbir bilgiyi kendinize saklamıyorsunuz... Sanırım "bilgi paylaştıkça çoğalır" prensibi ile yaşıyorsunuz ve bu harika bir şey... Çoğu insan bildiklerini kendisine saklar oysa ki, siz öyle değilsiniz...

Anladığım kadarıyla bu olgunluk yaşınızın verdiği bir ödül, ne mutlu size...

Estağfirullah efendim.
Kullanıcı avatarı
MeraklıAdam

Mesaj CptOz » 03 Eki 2018, 00:35

Sn Maradona;
bildiğini bileni izle, bildiğini bilmeyeni uyandır, bilmediğini bilene öğret, bilmediğini bilmeyenden uzak dur...
demiş Çinli bir derviş [emoji16] bazen uyandırmak veya uzak durmak gerek... [emoji12]

Kullanıcı avatarı
CptOz

Mesaj MeraklıAdam » 03 Eki 2018, 00:38

ozgtegin yazdı:Sn Maradona;
bildiğini bileni izle, bildiğini bilmeyeni uyandır, bilmediğini bilene öğret, bilmediğini bilmeyenden uzak dur...
demiş Çinli bir derviş [emoji16] bazen uyandırmak veya uzak durmak gerek... [emoji12]

Çinliye kadar gitti konu hadi hayırlısı. :D
Kullanıcı avatarı
MeraklıAdam

Mesaj CptOz » 03 Eki 2018, 00:40

Sn Meraklıadam giriş ve orta seviye (ne demekse) bazı markalar Sellita, STP gibi mekanizmalar da kullanıyorlar. Üst düzey bazı markalar da ETA kullanmıyor. Ben biraz eksik biliyor olabilirim ama bir Swiss made saat ETA haricinde mekanizma kullaniyorsa Swiss made olmaz mı diyorsunuz?
Evet dogru piyasada ETA mekanizmalı çakma Rolexler de var. [emoji16]

Kullanıcı avatarı
CptOz

Re:

Mesaj MeraklıAdam » 03 Eki 2018, 01:12

ozgtegin yazdı:Sn Meraklıadam giriş ve orta seviye (ne demekse) bazı markalar Sellita, STP gibi mekanizmalar da kullanıyorlar. Üst düzey bazı markalar da ETA kullanmıyor. Ben biraz eksik biliyor olabilirim ama bir Swiss made saat ETA haricinde mekanizma kullaniyorsa Swiss made olmaz mı diyorsunuz?
Evet dogru piyasada ETA mekanizmalı çakma Rolexler de var. [emoji16]

Vallahi ben konuları kısa ve öz olarak açıklamaya çalışırım, ama eğer anlamadıysanız ben tekrar edeyim. Bir saat her ne üretimi olursa olsun, swiss made dedik, bir swiss made saat. İsterse ronda, eta, stp veya sellita gibi mekanizmalar kullansın, onun mekanizma hariç diyorum bakın, diğer parçalarının %100 isviçre yapımı olduğu anlamını taşımıyorsa o nasıl swiss made mühürünü kullanabilir?. İn-house ve eta dedik değil mi? Yani bir marka mekanizmasını bile kendisi üretemiyor ve başka bir yerden tedarik ediyor ve kadrana swiss made ibaresini kullanıyorsa o saatin neresi ve ne kadarı swiss oluyor? Kime göre fabrikasına göre mi? Mekanizmasını bile ithal eden bir firma diğer parçalarını dünyanın her tarafından hayli hayli ithal eder. Sonra kalkıp kadrana sanki %100 kendi üretimiymiş gibi swiss made yazıyor. Ben bunu anlatmaya çalışıyorum. Size hayırlı forumlar ve iyi geceler.
Kullanıcı avatarı
MeraklıAdam

Mesaj CptOz » 03 Eki 2018, 01:34

Aslında kısa, öz, kesin bilgiler olmadan ve desteksiz geçilmemesi gereken konular. Verdiğiniz bazı bilgilerde size pek katılmıyorum ama teşekkürler iyi geceler dilerim... ResimResim

Kullanıcı avatarı
CptOz

ÖncekiSonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Majestic-12 [Bot] ve 278 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners