Orient Marka Saatlerin Yeni Koleksiyon ├ťr├╝nlerini G├Ârmek ─░├žin T─▒klay─▒n─▒z

Orient CER00007B

Japon ve Asya ├ťretimi Mekanizmal─▒ Saat ─░ncelemeleri ve Kutu A├ž─▒l─▒┼člar─▒ B├Âl├╝m├╝
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, Japon Saat ─░ncelemeleri B├Âl├╝m├╝m├╝zde ├ťyelerimizin ve TSF'nin ─░nceledi─či Japon ve Asya Mekanizmal─▒ Saat Marka ve Modellerinin Kutu A├ž─▒l─▒┼č, ─░zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Foto─čraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar─▒n─▒ Kapsayan Bir├žok De─čerlendirme Kriterine Ula┼čabilirsiniz.

Orient CER00007B

Mesaj ggkhann » 22 May 2010 21:01

Merhaba arkada┼člar.

Yeni saatimi sizlere tan─▒tmak istedim.Orient CER00007B "Submariner".

Resim

Saatte 21 ta┼čl─▒ Japon mekaizma (orient er00) kullan─▒lm─▒┼č.5 g├╝nde bilgisayar saatine g├Âre +3 sn sapt─▒.

Saat ve kordon ├želik.Cam─▒ safir kristal.Vidal─▒ tepe mevcut.Su ge├žirmezlik ise 100 metre.

Boyutlar─▒ ise tepeyle birlikte 44 mm,tepe hari├ž 39.5 mm.Kal─▒nl─▒k 11.5 mm.

Resim

─░lk elime ald─▒─č─▒m zaman kan─▒m kaynad─▒ hemen saate :D├ťzerindeki Orient logosu ├žok ┼č─▒k duruyor.

Ama kordon konusunda biraz teredd├╝tl├╝y├╝m.├çelik gibi durmuyor hi├ž,hemen e─čilip b├╝k├╝lecekmi┼č gibi duruyor.Ama yine de kolda ├žok rahat.

Resim

Resim

Bir de 1 TL ile foto─čraf─▒n─▒ ├žektim,├Âl├ž├╝ler a├ž─▒s─▒ndan yard─▒mc─▒ olur diye.

Resim

Bu acemice ilk incelemim sonucu olarak,saatimi gerek logosuyla,gerek tarih g├Âstergesinin ├╝st├╝ndeki b├╝y├╝teciyle,gerek de 5 g├╝nde +3 sn sapmas─▒yla be─čeniyorum,severek kullan─▒yorum.

Herhangi bir sorusu olan olursa,elimden geldi─čince yan─▒tlamaya ├žal─▒┼č─▒r─▒m.

─░lk incelemem oldu─ču i├žin hatalar─▒m varsa kusura bakmay─▒n ;)

Herkese iyi ak┼čamlar.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
ggkhann

Kay─▒t: 20 Kas 2009 21:04

Re: Orient CER00007B

Mesaj razz » 22 May 2010 21:19

Ger├žekten ├žok g├╝zel bir saat alm─▒┼čs─▒n─▒z, hay─▒rl─▒ olsun..

Saatinizle ilgili s├Âyleyebilece─čim tek negatif nokta bilezi─či kasaya ba─člayan ve "atk─▒ ( end link )" diye bilinen par├žan─▒n masif ( solid ) de─čil ince bir ├želik saca kal─▒p vas─▒tas─▒yla ┼čekil verilerek ( folded ) ├╝retilmi┼č olmas─▒.. Kullan─▒mda herhangi bir kusur te┼čkil etmez.. Belki ├žok uzun s├╝re sonra hafif bir bo┼čluk ve ┼č─▒k─▒rt─▒ benzeri bir ses yapabilir..

─░yi g├╝nlerde kullanman─▒z dile─čiyle..
" The difference between men and boyZ is the price of their toyZ "
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
razz

Ya┼č: 41
Kay─▒t: 18 Ara 2009 16:05

Mesaj Frax » 22 May 2010 21:23

G├╝zel saat ggkhann iyi g├╝nlerde kullan :)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Frax

Kay─▒t: 27 Ara 2009 15:36

Mesaj nickynick » 22 May 2010 23:44

Para var huzur var :P ┼×aka bir yana, inceleme i├žin te┼čekk├╝rler. G├╝zel bir se├žim yapm─▒┼čs─▒n, iyi g├╝nlerde kullanman dile─čiyle.
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
nickynick

Kay─▒t: 16 Kas 2009 22:44

Mesaj ggkhann » 23 May 2010 01:19

─░yi dilekleriniz i├žin te┼čekk├╝r ederim. :D
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
ggkhann

Kay─▒t: 20 Kas 2009 21:04

Mesaj Bond » 23 May 2010 03:39

Hi├žte acemice de─čil bence incelemeniz, kullan─▒c─▒ yorumu bir ├žok profesyonel yorumdan daha ├Ânemlidir al─▒c─▒lar i├žin. Resimler i├žinde te┼čekk├╝r ederim bu modelin t├╝m potansiyel al─▒c─▒lar─▒ ve merak eden arkada┼člar ad─▒na. :) Saat gerek mekanizmas─▒n─▒n g├╝venilirli─či gerekse opti─či itibari ile fiyat─▒n─▒ ├žok rahat hak eden bir ├╝r├╝n, iyi g├╝nlerde kullan─▒n. Razz'─▒n eklemelerine ise ekstra te┼čekk├╝r ediyorum, tecr├╝be ve g├Âzlemi bu kadar iyi aktarabilmek ├Âzel bir ┼čey. :) Uzun zamand─▒r s├Âylemek istedi─čim bir┼čeyi burada eklemi┼č olay─▒m, kendi ad─▒ma TSF'de oldu─ču i├žin ┼čansl─▒y─▒z diye d├╝┼č├╝n├╝yorum.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Bond
Administrator

Ya┼č: 44
Kay─▒t: 14 Eki 2009 21:36

Mesaj Clk » 23 May 2010 07:41

G├Âkhan, saatini iyi g├╝nlerde kullanmani dilerim. Inceleme ise gayet g├╝zel, objektif, ├Âz ve mantikli yazilmis. Fotograflarda yeterli. Tebrik ederim. Logo konusunda ise hem fikiriz. Hatta bu basligi g├Ârmeden diger baslik altinda ki resminin altina ayni yorumu yaptim :)

@Razz, Dostum, Rolex'te end link konusunda ayni degilmiydi zamaninda :) Saat ├╝reticileri de ├Âgreniyorlar. Orient'te bir g├╝n parcayi press'ler olur biter....
T├ťRK'├╝m!!! ├ťlkem T├ťRKIYE CUMHURIYETI, bayragim T├ťRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Clk
Global Moderator

Kay─▒t: 17 Kas 2009 02:03

Mesaj Modern60 » 23 May 2010 19:12

Bence de clk. Bir de maliyet s├Âz konusu. O atk─▒n─▒n maliyeti, bu sarman─▒n tam 3 kat─▒. Saatin toplam sat─▒┼č bedeli de y├╝kselir ki as─▒l ama├ž sapar. ─░yi g├╝nlerde kullanman─▒z─▒ dilerim ggkhan.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Modern60
Contributor

Kay─▒t: 02 Mar 2010 01:40

Mesaj razz » 23 May 2010 20:06

@ bond; te┼čekk├╝r ederim :)
@ clk & modern60; Elbette masif atk─▒ pres atk─▒dan daha pahal─▒ olabilir, ancak 70 TL.'ye Kapal─▒ ├çar┼č─▒'da her tezgah─▒ s├╝sleyen imitasyon Submariner'lar─▒n bileziklerinde bile atk─▒ masif.. Hatta atk─▒ yetmemi┼č bilezi─čin orta linkleri bile solid ( i├ži dolu ) :) Bu adamlar bunu bu ┼čekilde ├╝retip, bize 70 TL.ye bu saati satan ├╝st├╝ne bir de "elma ├žay─▒" ─▒smarlayan g├╝zide(!) esnaf─▒ bile memnun edebiliyorlarsa Orient'in de bu konuya bir ├ž─▒t ├Âzen g├Âstermesinde fayda var derim..
Yoksa bahse konu saatin hem marka hem de model a├ž─▒s─▒ndan (+) hanesi gayet zengin, bu konuda elbet hemfikiriz..
" The difference between men and boyZ is the price of their toyZ "
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
razz

Ya┼č: 41
Kay─▒t: 18 Ara 2009 16:05

Mesaj Frax » 23 May 2010 20:44

razz yazd─▒:@ bond; te┼čekk├╝r ederim :)
@ clk & modern60; Elbette masif atk─▒ pres atk─▒dan daha pahal─▒ olabilir, ancak 70 TL.'ye Kapal─▒ ├çar┼č─▒'da her tezgah─▒ s├╝sleyen imitasyon Submariner'lar─▒n bileziklerinde bile atk─▒ masif.. Hatta atk─▒ yetmemi┼č bilezi─čin orta linkleri bile solid ( i├ži dolu ) :) Bu adamlar bunu bu ┼čekilde ├╝retip, bize 70 TL.ye bu saati satan ├╝st├╝ne bir de "elma ├žay─▒" ─▒smarlayan g├╝zide(!) esnaf─▒ bile memnun edebiliyorlarsa Orient'in de bu konuya bir ├ž─▒t ├Âzen g├Âstermesinde fayda var derim..
Yoksa bahse konu saatin hem marka hem de model a├ž─▒s─▒ndan (+) hanesi gayet zengin, bu konuda elbet hemfikiriz..

Bir t├╝rl├╝ foto─čraflar─▒n─▒ g├Âremedi─čimiz s├╝rekli de─či┼čen Rolex'lerden mi yoksa bunlar :lol:
En son Frax taraf─▒ndan 24 May 2010 00:34 tarihinde d├╝zenlendi, toplamda 1 kere d├╝zenlendi.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Frax

Kay─▒t: 27 Ara 2009 15:36

Mesaj Clk » 24 May 2010 00:27

Razz, konuya bu noktadan yaklasinca sana hak vermemek m├╝mk├╝n degil. Ancak, imitasyon saatlerin is g├╝c├╝ maliyetinin ne kadar d├╝s├╝k oldugunu, vergisiz calistiklarini ve resmi dagiticilari ve distrib├╝t├Ârleri olmadigini d├╝s├╝n├╝rsek maliyet anlaminda cok ciddi avantajlari oldugunu da g├Âzden kacirmamis oluruz. Her ne kadar "beni ilgilendirmez" mantigi ile REKLAM kavramina yaklassak ta Orient'in reklam, servis ve alt yapi giderlerinin cok y├╝ksek oldugunu tahmin ediyorum. Bunun ├╝zerine vergi eklenince de maliyeti d├╝s├╝rmek acisindan belkide atki gibi ├Ânemli noktalardan kesmek durumunda kaliyorlar.....
T├ťRK'├╝m!!! ├ťlkem T├ťRKIYE CUMHURIYETI, bayragim T├ťRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Clk
Global Moderator

Kay─▒t: 17 Kas 2009 02:03

Mesaj remobile » 15 Tem 2010 11:14

Saatiniz hay─▒rl─▒ olsun iyi g├╝nlerde kullan─▒n... Ben siteye yeni ├╝ye oldum , 3-4 saat incelemesi okudum. Ama hi├ž kimse saatinin fiyat─▒n─▒ yazmam─▒┼č. Ald─▒─č─▒n─▒z yer , fiyat gibi bilgieri de verirseniz sevinirim.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
remobile

Kay─▒t: 03 Haz 2010 16:32

Sonraki

D├Ân TSF Japon Saat Kullan─▒c─▒ ─░ncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 30 misafir

Click To Discover Time Square Kanyon

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners