Kucuk Isvicre Saatleri Gezisi-Sergisi-Incelemesi

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Kucuk Isvicre Saatleri Gezisi-Sergisi-Incelemesi

Mesaj odeon » 27 Haz 2018, 00:13

Evet, sevgili seyirciler;

Malumunuz daha once Buyuk Isvicre Saatleri Gezisi-Sergisi-Incelemesi olarak bir konu acmistik, cilveli London sehrinde bircok saati incelemistik. Hakli olarak Izmir koyunde neden saatci gezmedigimi sorabilirsiniz. Ben de unlu Turk ses sanatcisi Ibrahim Tatlises'e atif yaparak cevap vermek isterim: Bayindir'da minute repeater vardi da incelemedik mi? Neyse biz kisa turumuza donelim:

Blancpain Quantieme Complet
Guzel Izmir'imizde bir saat almak istesem saniyorum eldeki secenekler arasindan tercihim olurdu. Yalniz yanlis anlasilmasin, bu sozum biraz cok kotunun iyileri kivaminda. Yoksa benim nazarimda ayni fiyat bandinda olan, lakin cok daha fazlasini vaat eden saatler var. Sorun, Izmir'de seceneklerin kisitli olmasi. Bu saati tepenin cok kucuk olmasi ile hatirlayacagim.

Resim

Resim

Omega Seamaster Planet Ocean GMT
Hani Tinder'da begendiginiz ama bulustugunuzda begenmediginiz kiz var ya, iste bu saat de onun gibi. Disaridan bakinca cok guzel ama kola taktiginizda kalin, kaba ve hormonlu. Rolex BLNR varken gerenk yok.

Resim

Resim

Omega Aqua Terra 150M Co-Axial Master Chronometer
Mercedes-Benz icin W140 ne ise Omega icin de Seamaster 300M o idi. Lakin uretimi durdu, "bozdu", vesaire. Bence efsanevi Seamaster 300M'in yerini doldurabilecek tek model budur. Kola takildiginda dengeli, rahat. Kadran okunakli. Fakat... loupe ile kadrani inceledigimde ufak bir nokta olarak uretim hatasi gordum. Daha buyuk hata, satici kizimizin bileginize cok yakisti bunu satin alin demesiydi. Dusundurucu!

Resim

IWC Portofino Automatic 150 Years Edition
IWC ile aram iyi degil, onyargili olabilirim. Gorsel olarak cekici gozukse de arkasinda safir cam olmamasi, 150. yil gibi bir ozel uretimde basit isciligin tercih edilmesi beni sasirtti. Saniyorum JLC Master Control Date'in siyah dial'i bu sinifta rakipsiz. Ozetle beni pek cezbetmedi. Ayrica 150. yilini kutlayan firma Sellita mekanizmayi bu saate koyarak bence ayip etmistir.

Resim

Rolex Oyster Perpetual 36
Besiktas'taki Kadikoy Iskelesi'nden daha garip gelen bir sey varsa o da Rolex'in perpetual ismini kullanmasi. Gercek perpetual bu degil... Neyse butigimize girdik, siramizi uslu uslu bekledik, aklinizda ozel bir model var mi yoksa genel mi bakiyorsunuz sorusuna gulumsedik. BLRO, BLNR, Day-Date 40 WG Quadrant Dial, Cellini Moonphase Meteorite talep ettik. Ne yazik ki hicbirisi ellerinde yokmus, bu saatleri bulmak da cok zormus... Bulunmasi zor bir saate ornek olarak Patek 5790G Salmon Dial fotografi gosterdim, saniyorum pek cezbetmedi. :lol:
Misafir umdugunu degil buldugunu yer mantigiyla ellerinde olan bir modele baktim. Bordo, gunes isini motifli bir dial'e sahip Oyster Perpetual... Saat guzel, basarili. Eger celik bilezikli bir saat dusunuluyorsa gonul rahatligiyla alinir. Nokta!

Resim

Bizim koyde durum budur, arkadaslar. Biz gezmelerimize London'dan devam edelim en iyisi.
Kullanıcı avatarı
odeon

Re: Kucuk Isvicre Saatleri Gezisi-Sergisi-Incelemesi

Mesaj khef » 27 Haz 2018, 07:59

Odeon, yazılarınızı özlemişiz. :thumbup: :champ:

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
khef

Mesaj mturann » 27 Haz 2018, 10:19

Keyifle okudum.
Teşekkürler.

:)
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj kiwi21 » 27 Haz 2018, 12:47

Keyifli yaziniz icin tesekkur ederim :champ:

Izmir'deki saat seceneksizliginden tum Izmirliler olarak sikayetciyiz saniyorum...
https://instagram.com/kiwiwatch
Kullanıcı avatarı
kiwi21

Mesaj therapeute » 27 Haz 2018, 15:22

Bordo 36 veya 39 almak için neredeyse kafamı yardım , tüm satıcılar ve seyirciler " aman almayın , mavisi var ne güzel " dediler. Birazda param eksik kaldı.
Bende bordo perpetual bütçesi olarak naktimi ayırdım bir kenarda bekliyor...
Kullanıcı avatarı
therapeute

Mesaj odeon » 27 Haz 2018, 15:59

therapeute yazdı:Bordo 36 veya 39 almak için neredeyse kafamı yardım , tüm satıcılar ve seyirciler " aman almayın , mavisi var ne güzel " dediler. Birazda param eksik kaldı.
Bende bordo perpetual bütçesi olarak naktimi ayırdım bir kenarda bekliyor...

Bence 36mm daha olculu; mavi dial'deki rakamlar gorece buyuk kalmis, bordo dial tam kivaminda.
Kullanıcı avatarı
odeon

Mesaj therapeute » 27 Haz 2018, 16:23

3 butik gezdim ,sürekli aksi konuşulduğundan dolayı aklımda şüphe oluştu :oops:
Kullanıcı avatarı
therapeute

Mesaj asymptote » 27 Haz 2018, 17:37

Blampa çok güzel.. 8-) Tanıtım için teşekkürler.. :thumbup:
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Sonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 148 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners