De Bethune

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

De Bethune

Mesaj odeon » 22 Haz 2018, 15:10

Evet, arkadaslar... Bagimsiz ureticilerden De Bethune'u agirladik bu hafta. Ben en gunahsiz olarak tasi atacagim, Kocaeli bolgesi temsilcisi MertY arkadasimiz devamini getirecek.

Resim

De Bethune'u inanilmaz hafif titanium kasasiyla, tourbillon'uyla ve... Rahmetli Baris Manco'nun dedigi gibi dial'ine yildizlardan tac yapayim yar seklinde hatirlayacagiz. Ozellikle yildizlarin dial'e pirlanta olarak islenmesi benim ilgimi cekti. Tabii ki -tahmin edeceginiz uzere- bu yildiz dizilimini arzu ettiginiz gun olarak yaptirabiliyorsunuz. Ornegin dogum gununuz, ornegin evlilik gununuz, ornegin 15 Temmuz Hain Darbe Girisimi gecesi, vs.
Kullanıcı avatarı
odeon

Re: De Bethune

Mesaj MeraklıAdam » 22 Haz 2018, 20:00

İyi güzel de, ama bu başlık tam olarak nedir? Markanın incelemesi mi? Yoksa kutu açılışı mı?. Yani biraz karışık bir başlık olmuş bence. Ama sonunda faydalı bir konuya dönüşeceği kesin. :D
Kullanıcı avatarı
MeraklıAdam

Mesaj rolexcollector » 22 Haz 2018, 20:26

Aha da geldi[emoji23][emoji23][emoji23]

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
The best , or nothing..
Instagram : rolex.collector
Kullanıcı avatarı
rolexcollector

Mesaj Skywalker87 » 22 Haz 2018, 20:38

nzmokur yazdı:Aha da geldi[emoji23][emoji23][emoji23]

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

[emoji23][emoji23][emoji23][emoji28][emoji28]

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
Skywalker87

Mesaj Maradona » 22 Haz 2018, 23:42

:lol:
Kullanıcı avatarı
Maradona

Mesaj MertYe » 27 Haz 2018, 23:10

Malesef bilgi birikim olarak marka hakkında çok yorum yapamayacak olsamda görsel destek verebilirim diye düşünüyorum. Keşke daha fazla model fotoğraflayabilmek aklıma gelseydi.ResimResimResimResimResimResim
Resim
Kullanıcı avatarı
MertYe

Mesaj neperliva » 28 Haz 2018, 10:58

Kendine has tasarimi olan dikkat cekici bir marka. Ancak fiyatlari ucuk.
"Hata yapmayan kişi aslında genel olarak hiçbir şey yapmıyor demektir".
Kullanıcı avatarı
neperliva

Mesaj afl » 28 Haz 2018, 15:16

neperliva yazdı:Kendine has tasarimi olan dikkat cekici bir marka. Ancak fiyatlari ucuk.
Fiyatı tek başına değerlendirirseniz haklısınız sn neperliva. Fakat bağımsız üreticilerde iş daha çok el emeği ve sanata yaklaştığı için bunun makul bir ölçüsü olamıyor. Tıpkı ressamın tablosu gibi. Tuval aynı, boya aynı, fırça aynı. Değişen tek şey resmin kendisi ve sanatçı ama biri 1000 tl etmezken diğeri milyon dolarlar edebiliyor.

Dolayısı ile bağımsız butik üreticileri ve fiyatlarını ana akımla pek karşılaştırmamak lazım.

De Bethune özeline gelirsek; bu buluşmada İstanbul dışındaydım ama yine de iki kelam edelim.

Hemen her bağımsız butik üretici gibi el işçiliğinin ve çok az sayıda üretimin olduğu bir marka. Marka ilk kurulduğunda saatin sadece parça, üretim ve montajını değil tasarımlarını bile biri saat ustası diğeri saat satıcısı olan kurucu ortaklar yapmış. Bu sebeple bugün bile hiç değişmeyen son derece kendine has bir çizgisi var. Tamamı inhouse mekanizma kullanan ve gayet komplike modellerden oluşan serileri var. Ancak birkaç özelliği çok öne çıkıyor.
Özel işlediği titanyumu sıklıkla kullanması, kullandığı metallerde ve kadranda maviye ağırlık vermesi, üçgen formlu rotorları, kendine has kasa yapısı ve astronomik temalı kadranları ile özel bir marka.

Bağımsız butik markalar içinde De Bethune benim de beğendiğim hatta ilk beşime giren bir üretici.

İlgilenenler için; bence yüksek saatçiliğin en tepesi olan bağımsız üreticilerde sıralamam şöyle

1- Kari Voutilainen
2- Philippe Dufour
3- Roger Smith
4- Lang & Heyne
5- De Bethune
6- Romain Goutier, Manufacture Royale diye devam eder.

Ana akımda çok popüler olsalar da AP, Panerai, Zenith ve Omega'yı nasıl en iyiler listeme koyamıyorsam bu bölümde de F.P. Journe, Richard Mille, Frank Müller gibi üreticileri artık el işçiliğinden uzaklaşıp yüksek adetli fabrikasyon üretime gittikleri için benim kriterlerime uymadıklarından listeme almıyorum.

Tabi hemen yanlış anlamaları önlemek için ekleyelim,hem butik üretim hem ana akımdaki bu tercihler tamamen benim öncelik verdiğim kriterlere göredir. Sizlerin sıralaması sizin zevkiniz ve tercihlerinize göre çok çok farklı olabilir. Önemli olan saatlerinizi içinize sinerek zevkle kullanmanızdır.

SM-A810F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
afl

Sonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 139 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners