De Bethune

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: De Bethune

Mesaj Ankthas » 29 Haz 2018, 10:19

afl yazdı:Moser yılda 1200 civarında üretim yapıyor ve tüm mekanizmaların finishing ini elde yaptığını iddia ediyor. Personel sayısı 55.
Philippe Dufour un yılda 10-18 saat, Kari Voutilainen'in (personel sayısı 12) maksimum 38 saat yaptığını düşününce durum ortaya çıkıyor. Ayrıca Moserin genel çizgisini, optik olarak stilini ama daha önemlisi özellikle İsviçre saatçiliği hakkında kestiği ahkamları çok itici bulduğum için ilgimi çekmiyor.

Laurent Ferrier ise 27 yıl boyunca Patek de çalışmış üstelik bunun önemli bir bölümünü departmanın başında master watchmaker olarak geçirmiş bir usta. Başka hiç bir firmada çalışmamış ve Patek dönemi bitince kendi markasını kurmuş. Bu açıdan bakınca kısıtlı üretim adedi ve el sanatı olarak çok üst düzey. Fakat mesleki hayatının tamamını Patek'e vermiş biri ne kadar özgün tarz yaratabilir tartışılır. Kendi markasında Patek'te yapamadığını mı yapıyor? Sanmam. Laurent Ferrier'ler çok Patek duruyor, ya da başka bakış açısıyla Patek'lerde çok LF imzası var da denilebilir ;) Sonuçta işçilik ve kalite mükemmel, buna laf eden taş olur herhalde ama konu başlığı olan bir De Bethune kadar bile özgün değil bence. Yine belirtmeden geçemiyeceğim tabi, bunlar benim düşüncelerim ve beni bağlar.

Değerli yorumlarınız için çok teşekkürler. Moser için söyledikleriniz çok doğru, örnek olarak Instagram hesaplarını takip ediyorum ve ciddi bir kibir söz konusu adamların her postunda. Yine de çok güzel, doya doya bakılası kadranlar yapıyorlar, çok beğeniyorum.

LF konusunda ise ben oldukça orjinal bir olduğunu düşünüyorum. Mesela handset'i artık bir marka haline geldi, "Breguet hands" gibi "Laurent Ferrier hands" denildiğinde insanın gözünün önüne hemen geliyor. Sırf kollar da değil, çok uzaktan saati gördüğünüz anda bu LF diyebiliyorsunuz. Mekanizma için ise bir şey söyeleyecek kadar bilgi birkimim yok.
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Önceki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 197 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners