Bayram Kutusu / Rolex GMT-Master II Ref. 126710 BLRO Pepsi

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Bayram Kutusu / Rolex GMT-Master II Ref. 126710 BLRO Pepsi

Mesaj Orhanbalu » 13 Tem 2018, 03:17

Hayırlı olsun, mutlu günlerde kullanın....

Sent from my iPhone using Tapatalk
balu
Kullanıcı avatarı
Orhanbalu

Re: Bayram Kutusu / Rolex GMT-Master II Ref. 126710 BLRO Pep

Mesaj rolexcollector » 13 Tem 2018, 10:18

Çok teşekkür ederim tekrar hepinize

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
The best , or nothing..
Instagram : rolex.collector
Kullanıcı avatarı
rolexcollector

Mesaj erdonur » 19 Tem 2018, 16:51

Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın. Hele ki Rolex arz ve talebinin şu seviyelerde olduğu bu günlerde bu kadar erken almanız çok iyi.
Kullanıcı avatarı
erdonur

Mesaj rolexcollector » 14 Şub 2019, 19:07

Değerli Arkadaşlar,

Gerçekten çok sevinerek paylaştığım bir saat açılışı idi Pepsi namı diğer Blro.
Hâlâ ilk günkü hevesle kullanıyorum.

Bugünlerde rolex ve patek in uyguladığı az arz politikası sebebiyle isteyen birçok arkadaş bu saatlere ulaşamıyor.

Forumdan bana ulaşan onlarca arkadaşa yardımcı olmaya çalıştım, ancak bugünden sonra olmayacağım, sebebine sonra geleceğim.

İnanın 2 yıldır bir adet patek Philippe almak için çalmadığım bayi kapısı kalmadı. İmkansıza yakın nautilus almak şu anda. Ben saatin ekmek ve su olmadığını düşündüğüm için prensip olarak premium ödeyerek saat almıyorum, almasam da olmayıversin diyorum.

Sizler de düşünün bir işyeriniz var, ben kendi işimden örnek vereceğim mobilya ihracatı ile uğraşıyorum, yılda benden 2 m usd ürün alan müşteri, 20 k alandan her konuda daha önceliklidir, ki bu ticaretin basit kurallarından biri.

Patek örneğine gelecek olursak bugün 5740 nautilus liste fiyatının iki katına satılıyor. Bayiler haklı olarak bu saati 4 5 6 adet alışveriş yapmış devamlı müşterilerine veriyorlar.

Benim rolex ile hem adetli alışverişim oldu, hem de bayi sahibi ile ciddi bir dostluğum var. Buna rağmen 8 aydır batman alamıyorum, mert bu durumu biliyor inanmayanlar sorabilir. Bunu tutup da sitem haline dönüştürmüyorum, çünkü bir işleyiş var o bayinin sahibi ben olsam ben de bunu yapmak zorundayım!

Artı bayinin şundan emin olması lazım, bu saati alacak kişi kullanacak mı? Bugün daytona, batman, hulk, nautilus, aquanut gibi saatler mağazadan çıkınca %50 60 pahalıya satılabiliyor. Siz bayi olsanız tanımadığınız bir insana bu suistimal fırsatını vermek ister misiniz?

Bunları yazmamdaki amaç forumdaki bazı arkadaşların bayileri arayıp adımı kullanmalarından duyduğum rahatsızlıktır. Zaten bir daha açılış yapmayacağımı paylaşmıştım artık fotoğraf da paylaşmıyorum bu garip haraketlerden dolayı.

The best , or nothing..
Instagram : rolex.collector
Kullanıcı avatarı
rolexcollector

Mesaj doc » 14 Şub 2019, 20:51

nzmokur yazdı:Değerli Arkadaşlar,

Bugünlerde rolex ve patek in uyguladığı az arz politikası sebebiyle isteyen birçok arkadaş bu saatlere ulaşamıyor.

Forumdan bana ulaşan onlarca arkadaşa yardımcı olmaya çalıştım, ancak bugünden sonra olmayacağım, sebebine sonra geleceğim.

İnanın 2 yıldır bir adet patek Philippe almak için çalmadığım bayi kapısı kalmadı. İmkansıza yakın nautilus almak şu anda. Ben saatin ekmek ve su olmadığını düşündüğüm için prensip olarak premium ödeyerek saat almıyorum, almasam da olmayıversin diyorum.

Sizler de düşünün bir işyeriniz var, ben kendi işimden örnek vereceğim mobilya ihracatı ile uğraşıyorum, yılda benden 2 m usd ürün alan müşteri, 20 k alandan her konuda daha önceliklidir, ki bu ticaretin basit kurallarından biri.

Patek örneğine gelecek olursak bugün 5740 nautilus liste fiyatının iki katına satılıyor. Bayiler haklı olarak bu saati 4 5 6 adet alışveriş yapmış devamlı müşterilerine veriyorlar.

Benim rolex ile hem adetli alışverişim oldu, hem de bayi sahibi ile ciddi bir dostluğum var. Buna rağmen 8 aydır batman alamıyorum, mert bu durumu biliyor inanmayanlar sorabilir. Bunu tutup da sitem haline dönüştürmüyorum, çünkü bir işleyiş var o bayinin sahibi ben olsam ben de bunu yapmak zorundayım!

Artı bayinin şundan emin olması lazım, bu saati alacak kişi kullanacak mı? Bugün daytona, batman, hulk, nautilus, aquanut gibi saatler mağazadan çıkınca %50 60 pahalıya satılabiliyor. Siz bayi olsanız tanımadığınız bir insana bu suistimal fırsatını vermek ister misiniz?

Bunları yazmamdaki amaç forumdaki bazı arkadaşların bayileri arayıp adımı kullanmalarından duyduğum rahatsızlıktır. Zaten bir daha açılış yapmayacağımı paylaşmıştım artık fotoğraf da paylaşmıyorum bu garip haraketlerden dolayı.

Adınızın kullanılarak iş yapmaya çalışmaları kabul edilecek birşey değil. Rahatsızlığınızda çok haklısınız. Ama kutu açılışı ve resim paylaşmaktan vazgeçmeniz de bizim için üzücü olacak. Umarım en kısa zamanda paylaşımlarınıza devam edersiniz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
doc

Mesaj MertYe » 14 Şub 2019, 21:04

nzmokur yazdı:Benim rolex ile hem adetli alışverişim oldu, hem de bayi sahibi ile ciddi bir dostluğum var. Buna rağmen 8 aydır batman alamıyorum, mert bu durumu biliyor inanmayanlar sorabilir.

nzmokur yazdı:
Bunları yazmamdaki amaç forumdaki bazı arkadaşların bayileri arayıp adımı kullanmalarından duyduğum rahatsızlıktır.

Bu duruma bende şahidim, 8 ay gibi bir süredir bekliyor Nazım abi batmani. Pepsiyi bu kadar kısa sürede almasına rağmen bayi batmande aynı opsiyonu tanımamış. Yukarıda Nazım abininde bahsettiği gibi bayilere gelen stok sınırlı ve bu sınırlı stoğu en iyi şekilde ve mümkün mertebe diğer müşterilerini de küstürmeden dağıtmaya çalışıyorlar. Ha bu arada istediği saate ulaşamayan saat severler de mağdur oluyor belki ama bayilerin eski müşterilerini kayırması ticari açıdan bakacak olursak normaldir diye düşünüyorum.

Bayi arayıp isim kullanma mevzu ise bence uyelerin ağırlıklı olarak 25 yaş üzeri olduğu bir ortamda bulunduğumuz düşünülünce çocukca bir hareket olmuş gibi geldi." Onda var benim niye yok?" veya "Ama Nazım bey bana referans olur" gibisinden bir konuşmanın kimseye yaramayacağı aşikar. Bayileri günde kaç kişi ben bunu tanırım veya bunda niye var bende yok diye aradığını bir bilseniz...
Kullanıcı avatarı
MertYe

Mesaj Ground » 14 Şub 2019, 22:36

nzmokur yazdı:Değerli Arkadaşlar,

Nazım çok şaşırdım. Enteresan bir durum adının verilmesi.

Ülkemizin kronik sorunu sanırım. Nasıl tanıdık bulurum devlet dairesinde öne geçerim, hastane sırasında önümdekilerin önüne geçersem baya akıllıca bir hareket olur vb..

Kısa yoldan nasıl para kazanırım, çok çalışmadan nasıl köşeyi dönerim. :)

Zaten bu kronik sorun ülkemizin sanayisini de baltalamış durumda. Bir işi olan biraz eli para gören hemen inşaat yapayım diyen, vurgun olur bir koyup x3 x4 hevesinde olan , çok sanayici ya da üretim firması gördüm. Totalde de bir çoğu bilmediği inşaat işini eline yüzüne bulaştırdıya neyse :)

Saat konusunda farklı formlarda kişiler var. Saat sever olmayı birilerine yamanma, yalanma ve çevresinde gördüklerine biraz takılma ile ispat etmeye çalışan tipler. Saat (özellikle rolex) alayım sosyal statüm artsın ya da bana saygı duyulsun diyenler. Bu iş karlı gözüküyor para yatırayım kesin sonra döviz artar greyden yapıştırırım diyenler..

Ama kimileri de var saati sadece hoşuna gittiği için alıp kullanan, kendine özel bir takı gibi gören ve ya horoloji tutkusu için alanlar.

Çok garip bir tutku aslında bu saat nesnesi :)

Ne gerek vardı tanımadığınız bir adamın ismini vererek sanki haksızlık var mış gibi veryansın etmeye. Nazım ne güzel özetlemiş butik bakış açısını. Kesinlikle de öyledir. Bence çok da haklılar. Bir tarafta devamlı alışveriş yapacak olduğunu bildikleri özellikle grey piyasasına saat sürmeyi düşünmeyecek ya da gerek duymayacak kişiye mi vermek doğru. Yoksa sonucunda bunu kullanacak mı ve ya grey piyasasına sürecek belli olmayana vermek mi.?

Yahu olmayıversin Rolex iniz :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Ground

Mesaj sobek » 15 Şub 2019, 13:30

Bu çok kötü bir durum Nazım. Batman bekleyenlerden birisi olarak üzülerek de olsa bayilerin politikalarına da katılmak durumundayım. Burada affedilemeyecek tek şey senden habersiz ve bilgin haricinde isminin kullanılması ki bu oldukça yakışıksız bir durum.
Kullanıcı avatarı
sobek

Önceki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 135 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners