Omega Planet Ocean Chrono kutu a癟覺l覺覺

襤svi癟re ve Avrupa Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, 襤svi癟re Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii 襤svi癟re ve Avrupa retimi Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Omega Planet Ocean Chrono kutu a癟覺l覺覺

Mesaj SemsalGS » 25 Mar 2018, 14:14

Merhabalar kendimi ne kadar engellesemde Omega mavisine yenildim.
繹yle bir deneyelim derken nerelere geldik.

T羹m g羹ncellemeleri alm覺 olan modelimiz Omega Planet Ocean Chrono 45.5 mm.

襤zlenimleri anlatmak gerekirse.
Seramik bezel ve seramik kadran (zro2) yans覺malar ile parlarken insan kendini bakmaktan alam覺yor. ok baar覺l覺 bir malzeme ara癟lardaki seramik kaplama gibi 癟ok etkileyici bir p羹r羹zs羹zl羹k ve parlakl覺a sahip. Kadran ise zro2 seramik denilen bir malzeme ve p羹r羹zs羹z kusursuzlukta.
7-8 y覺l 繹nceydi galiba s覺f覺r olarak ald覺覺m 300m seamaster kullanm覺t覺m. Ancak i癟ilik ve malzeme kalitesi olarak inan覺lmaz bir fark olumu. Kesinlikle kadranda bir hata bulamad覺m. zellikle Omega logosu ve yaz覺l覺覺 ki bu tip detaylar benim i癟in 繹nemlidir 癟ok net 癟ok keskin ve 癟ok temiz.
Safir cam ile de ilgili bir ka癟 ey s繹ylemek gerekir omega n覺n kulland覺覺 antirefle malzemesi ne ise bana g繹re submarinerdan daha baar覺l覺. Cam yokmu hissi tavan yap覺yor. Belkide seramik kadran ile oluan 4k ultra hd g繹r羹nt羹 bu hissiyat覺 oluturuyordur.
45.5 mm b羹y羹k g繹z羹ksede ben biraz b羹y羹k birazda bilekte kendini hissetiren saatleri daha 癟ok seviyorum. Bu nedenle speedmaster覺m, 癟ok sevsemde beni mutlu edemiyor. Boyutu ile y羹kseklii ile tam bir diver, dalg覺癟 elbisesi 羹zerinde ben burday覺m diyerek duraca覺 net. Helyum valfi 癟ok ho b繹yle bir diverde d覺arda ve dikkat 癟ekici olmal覺 bencede. Hem helyum valfi 羹zerinde hem kurma kolu 羹zerindeki yaz覺 ve amblem kabartma ve parlat覺lm覺. Detay ve i癟ilik 羹st d羹zey. Bezel yan t覺rt覺klar覺da ayn覺 mant覺kla d覺ta olanlar parlat覺lm覺 i癟eride olanlar matlat覺r覺lm覺. San覺r覺m boynuzlarda da bir revizyon yap覺lm覺 bir 繹nceki chronoya g繹re daha rahat ve daha k羹癟羹km羹 hissi uyand覺rd覺 bende. 600m lik bir diverda mekanizman覺n g繹z羹kmesi bir g羹癟 g繹sterisi bana g繹re. Arka kapak kilit sistemi deimi dalgal覺 ve daha yuvarlat覺lm覺 bir sisteme ge癟ilmi g繹r羹nt羹s羹 s覺radan olmaktan 癟覺km覺 arka kapa覺n. elik kordan 癟ok baar覺l覺 ortadan hafif d覺a bombesi 癟ok baar覺l覺 bir konfor oluturuyor. Yeniliklerden biri kilit mekanizmas覺 mikro ayar覺 bana g繹re sub dahil kulland覺klar覺m覺n i癟inde en rahat覺. Bu konuda 繹v羹len tudor pelagos u kullanmad覺m.
Arka kilit 羹zerinde sadece omega yaz覺yor alt覺nda bir-iki d羹羹k punta ile planet ocean vb bireyler yazsa idi daha g羹zel olurdu gibi geliyor.
Saat kolda kiiye g羹ven veriyor. Kendimi ona bakarken yakal覺yorum.
Diverda chrono gerekirmi soru iareti ama kadrandaki chrono dizilimi ve chrono tular覺 houma gidiyor.
Metas belgesi ile master chronometer ad覺n覺 da hakediyor zaten. Sertifikalara metas belgeside eklenmi dolay覺s覺 ile kutu i癟erisinde.
Ger癟ek hayatta krono kullanan biriyim ancak metas gibi zorlu bir belge reelde ne ie yarayacak bilemiyorum ama tatmin edici bir ekleme olduunu kabul etmeliyim.

Kadran rengi klasik omega mavisi ve bana g繹re 癟ok baar覺l覺 覺覺k azken koyu laciverte kay覺yor.

Son olarak kutusundan bahsetmek istiyorum. Speedmaster 繹zel siyah kutusu ile geldiinden bu kutu ile ilk kar覺lamam oldu ve 癟ok beendim. Seramikcesine cilalanm覺 ve keskin, k繹eli hi癟biryeri b覺rak覺lmam覺 bir ahap kutu olduk癟a etkileyici. Omega krom tuu ile a癟覺lmas覺, i癟 deri kombinasyonu ve kadife kesesi ile ger癟ekten 羹st d羹zey.

imdilik bu kadar diyelim, teekk羹rler.

ResimResimResimResimResimResimResimResim

LG-H870S cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
En son SemsalGS taraf覺ndan 25 Mar 2018, 14:16 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 1 kere d羹zenlendi.
Kullan覺c覺 avatar覺
SemsalGS

Ya: 53
Kay覺t: 22 Oca 2013, 00:11

Re: Omega Planet Ocean Chrono kutu a癟覺l覺覺

Mesaj hozburun » 25 Mar 2018, 14:16

Hay覺rl覺 olsun, g羹le g羹le kullan覺n :champ:

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
hozburun

Ya: 50
Kay覺t: 08 Haz 2011, 17:02

Mesaj slhgzl » 25 Mar 2018, 14:48

Hay覺rl覺 olsun iyi g羹nlerde kullan覺n.
Civil Engineer
Kullan覺c覺 avatar覺
slhgzl

Kay覺t: 30 Nis 2017, 15:46

Mesaj mitY羹ksel » 25 Mar 2018, 15:05

Hay覺rl覺 olsun Omega olsun 癟amurdan olsun [emoji51]

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
mitY羹ksel

Ya: 47
Kay覺t: 07 Haz 2016, 00:42

Mesaj cbmad » 25 Mar 2018, 15:40

Tebrikler g羹zel g羹nlerde kullan覺ls覺n :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
cbmad

Ya: 45
Kay覺t: 16 Au 2012, 13:47

Mesaj raven » 25 Mar 2018, 15:41

Hay覺rl覺 olsun, g羹zel yenilgi :D :thumbup:
D羹羹n羹yorum 繹yleyse var覺m, d羹羹nemiyorum 繹yleyse mal覺m!
Kullan覺c覺 avatar覺
raven

Ya: 53
Kay覺t: 26 Nis 2013, 19:31

Mesaj kiwi21 » 25 Mar 2018, 18:00

襤yi g羹nlerde kullan覺n :champ:
https://instagram.com/kiwiwatch
Kullan覺c覺 avatar覺
kiwi21

Ya: 36
Kay覺t: 31 Tem 2011, 10:56

Mesaj azizkaya » 25 Mar 2018, 18:03

Anlat覺m saatin g羹zelliini artt覺r覺yor. Muazzam...

SM-N910C cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Al覺nca ya da sat覺nca piman olmad覺覺m bir saat olmad覺.
Kullan覺c覺 avatar覺
azizkaya

Kay覺t: 14 Nis 2017, 01:02

Sonraki

D繹n TSF 襤svi癟re Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 108 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners