Omega Seamaster Aqua Terra Master Co-Axial Kutu A癟覺l覺覺

襤svi癟re ve Avrupa Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, 襤svi癟re Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii 襤svi癟re ve Avrupa retimi Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Omega Seamaster Aqua Terra Master Co-Axial Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj eyimen » 17 Mar 2018, 20:12

Mavisine kurban olduumun kutusu geldi sonunda :D

Moonwatch gittiinden beri bir aray覺 i癟erisindeydim. Basel'de tan覺t覺lan yeni Aqua Terra'lar olduk癟a ilgimi 癟ekmiti. 羹nk羹 beni Aqua Terra'lardan uzak tutan unsurlar覺 deitirmilerdi: Simetrik kasa, 3 yerine 6 y繹n羹ndeki kadranla ayn覺 renk 癟arka sahip tarih penceresi, kadranda dikey yerine yatay 癟izgiler. stelik herbiri de Master Chronometer :D

Resim

Resim

Resim

Maalesef yeni Terra'lar hen羹z T羹rkiye topraklar覺na ulamam覺t覺, deneme ans覺m olmad覺. 1-2 ay'a gelir dediler, ben de denemeden almayay覺m deyip, saat癟iden ayr覺ld覺m. Ama gel zaman git zaman saatler gelmiyor, gelse istediim model gelecek mi onu da bilmiyorum. Bir s羹re dolan覺p daha iyi bir alternatif bulamay覺nca bari sipari edeyim dedim, sipari ettim(lansman modeli a癟覺k mavi kadran olan). Bekle bekle, gelen giden yok :D Omega fabrikas覺n覺 ta覺d覺覺 i癟in talebe cevap vermekte zorlan覺yormu. Ne zaman gelir diyorum, bilemiyoruz diyorlar. Yan覺lm覺yorsam 3 ay ge癟ti, herhalde gelmeyecek dedim, b羹t癟eyi biraz artt覺r覺p Rolex'lere de bakmaya balad覺m(bu arada neredeyse po羹ler t羹m Omega modellerini de denedim: Planet Ocean, Globemaster, Yeni Speedmaster Racing). Kafamdaki b羹t癟eye iki model giriyordu: Oyster 39 ve Datejust(yivsiz) mavi kadran. Gittim denedim, Datejust'覺n yivsiz bireye benzemediine kanaat getirdim. Oyster 39'u beensem de hemen alacak kadar beenmedim. Ne yapsam ne alsam diye d羹羹n羹rken Rotap'dan arad覺lar, yeni Aqua Terra'lar geldi ama sizin sipari ettiiniz model gelmedi yine de gelip bakabilirsiniz dediler. Gittim, beyaz ve siyah kadranl覺 modeller vard覺. Yeni Terra'y覺 ilk kez deneyince, dedim ki kesinlikle Aqua Terra :D Tek sorun ne zaman gelecei belli olmayan sipariim :lol:
Yine umutsuzca beklerken telefonum 癟ald覺, istediiniz kombinasyon deil ama kadran rengi geldi dediler. Tekrar tuttum Rotap'覺n yolunu. A癟覺k mavi de gelmi, koyu mavi de. Bakt覺m ve kesinlikle koyu mavi dedim :D Bir kez daha resimden saat rengi se癟menin bir anlam覺 olmad覺覺n覺 g繹rm羹 oldum. elik bilezik ekstra al覺nd覺覺nda silikondan daha pahal覺 olduundan daha sonra silikon ile deitirmek 羹zere 癟elik bilezikli modeli ald覺m.

Resim

Resim

Gelelim saate :D Kan覺mca, yap覺lan t羹m g羹ncellemeler yerinde. "Bg17 kurallar覺" kadar kat覺 olmasa da benim de art覺k saatlerde arad覺覺m belli 繹zellikler var, 繹rnein tarih penceresini 6 konumunda g繹rmek istiyorum. Aqua Terra'da kasa da simetrie 癟evrilince, saat her y繹nden simetrik olmu. Benim g繹z羹mde 癟ok b羹y羹k bir art覺 :D

Resim

Kadran sunburst, mavi tonu 癟ok g羹zel. Kadrandaki yatay 癟izgilerin hepsi ayn覺 kal覺nl覺kta deil. 襤ki ince bir kal覺n s覺ras覺nda yerletirilmi, derinlii artt覺r覺yor. Tarih 癟ark覺 kadran ile ayn覺 renkte, rakamlar bile kadrana uyumlu olarak beyaz yerine g羹m羹 rengi yaz覺lm覺. Okunabilirlik 癟ok y羹ksek, 癟ok lo ortamlarda kadran siyah, kollar ve indisler ise beyaz g繹r羹n羹yor. Saati elime almadan anlamad覺覺m eylerden biri, kollar覺n ve indislerin m羹thi tasar覺m覺 oldu. Rhodium kaplanm覺 kollar ve indisler saati 癟evirdik癟e bir m羹cevher gibi parl覺yor, dakika kolunun tasar覺m覺 ise ger癟ekten harika. Ortas覺 brushed, kenarlar覺 polished, g繹r羹nt羹 muazzam. Umar覺m fotolardan yeterince anla覺l覺yordur.
n ve arka camlar safir, 癟ift tarafl覺 anti refle 癟ok 癟ok iyi. ou zaman cam yokmu izlenimine kap覺l覺yorsunuz. Dier saatlerden farkl覺 olarak beendiim bir nokta 繹n cam覺n bezele s覺f覺r(癟覺k覺nt覺 oluturmadan) oturtulmas覺 oldu. Safir cam覺n kenarlar覺n覺n bezelin biraz 羹zerinde beyaz bir 癟izgi oluturmas覺 hep sinirimi bozmutur.
Kasan覺n y羹kseklii ne eksik ne fazla tam 13mm(kendim 繹l癟t羹m :D). ok kal覺n saatler sevmeyen biri olarak kronograf olmayan bir saatte benim i癟in s覺n覺r diyebilirim. Ama mekanizman覺n 繹zellikleri g繹z繹n羹ne al覺n覺nca, insan kolayl覺kla kabulleniyor :D

Resim

Resim

Bilezikte orta baklalar parlat覺lm覺, tasar覺m olarak Datejust veya GMT 2'nin bileziine benziyor diyebiliriz. Gayet rahat, ama ciddi eksikleri var. Yar覺m bakla bulunmas覺na ramen, ince ayar yok. Toka yerine kelebek tarz覺 yap覺lm覺, fakat ilk kez g繹rd羹羹m bir sisteme sahip. D羹meye t覺klay覺nca, tek taraf a癟覺l覺yor, dier taraf覺 parma覺n覺zla g羹癟 uygulayarak siz a癟覺yorsunuz. Al覺sam da, enterasan bir tercih olduunu s繹ylemeden ge癟emeyeceim. Bu arada silikon kay覺覺 da denedim, harika olmu. Hem tasar覺m hem de rahatl覺k a癟覺s覺ndan 癟ok 癟ok iyi, en k覺sa zamanda edineceim.

Resim

Resim

Mekanizmaya diyecek pek birey yok. Master Chronometer: Abs羹rd say覺labilecek manyetik dayan覺kl覺l覺k, g羹nl羹k 0-5s aras覺 dakiklik(6 farkl覺 pozisyonda, 4 g羹n boyunca test ediliyor), tam dolu ve 羹癟te bir dolu rezerv aras覺 g羹nl羹k zaman tutmada maksimum 8s fark, 60 saat g羹癟 rezervi. Ayr覺ca saatinizin seri numaras覺n覺 yazarak Omega'n覺n internet sitesinden test sonu癟lar覺n覺 g繹rebiliyorsunuz. Hemen girdim bakt覺m, g羹nl羹k zaman tutma ortalamas覺 2.8s yaz覺yordu. Bir hafta boyunca g羹nl羹k kontrol ettim, amadan her g羹n 2s ileri gitti :D

Genel olarak Aqua Terra art覺k "olmu" diyebiliriz :champ:
En son eyimen taraf覺ndan 18 Mar 2018, 10:01 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 1 kere d羹zenlendi.
Kullan覺c覺 avatar覺
eyimen

Ya: 43
Kay覺t: 13 Tem 2015, 22:54

Re: Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj mitY羹ksel » 17 Mar 2018, 20:13

Rolex dj
Kullan覺c覺 avatar覺
mitY羹ksel

Ya: 47
Kay覺t: 07 Haz 2016, 00:42

Mesaj Shinigami » 17 Mar 2018, 20:19

OP39
Kullan覺c覺 avatar覺
Shinigami

Kay覺t: 02 Haz 2012, 12:10

Mesaj Caner1983 » 17 Mar 2018, 20:28

Engin Ben denedim sen mi ald覺n yoksa :lol:
Rolexs dont tick-tock
Kullan覺c覺 avatar覺
Caner1983

Ya: 41
Kay覺t: 05 Eyl 2014, 22:41

Mesaj eyimen » 17 Mar 2018, 20:45

Caner1983 yazd覺:Engin Ben denedim sen mi ald覺n yoksa :lol:

Haha, yok almad覺m. yle ey yapmam ben :lol: Valla ben de 癟ok beendim yalan yok ama u an i癟in ay覺rd覺覺m b羹t癟enin 羹zerinde olduu i癟in baka bahara erteledim. Dolay覺s覺yla DJ deil.
Kullan覺c覺 avatar覺
eyimen

Ya: 43
Kay覺t: 13 Tem 2015, 22:54

Mesaj coolfire » 17 Mar 2018, 21:05

Omega

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
Kullan覺c覺 avatar覺
coolfire

Ya: 47
Kay覺t: 16 Mar 2013, 14:53

Mesaj Shinigami » 17 Mar 2018, 21:06

Aqua Terra efsane mavi :D
Kullan覺c覺 avatar覺
Shinigami

Kay覺t: 02 Haz 2012, 12:10

Mesaj Skywalker87 » 17 Mar 2018, 21:17

Rolex Yacht Master :champ:

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullan覺c覺 avatar覺
Skywalker87

Ya: 35
Kay覺t: 19 May 2014, 23:08

Sonraki

D繹n TSF 襤svi癟re Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 99 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners