Hamilton Khakı Navy İncelemesi

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Hamilton Khakı Navy İncelemesi

Mesaj Azizim » 28 Eki 2009, 19:46

Hamilton Khaki Navy Hamilton H77415533 modeli saatimi bugün akşamüstü kargodan teslim aldım öncelikle @Axiaziz dostuma çok teşekkür ediyorum.Karşılıklı anlayış,nezaket ve saygı çerçevesi içerisinde olumlu bir alışveriş oldu ve bu alışverişten öte Axiaziz gibi değerli bir saatsever ile tanışmak beni çok mutlu etti.

Saate gelince oldukça şık güzel bir saat 1950 modeline oranla kasası epey küçük kurma kolu dahil 42 mm.ve kasası titanium olmakla beraber bezel parlak çelik ile donatılmış.İlk defa titanium bir saat kullanıyorum ve şunu söylemeliyim oldukça hafif 1950 modeli ile karşılaştırdığımda kuş tüyü gibi ama malum 1950 komple 316L AISI çelikten üretildiği için ve buna ek olarak kayışın da kalın olması saatin ağırlığını arttırmakla beraber bir süre sonra o modelde bile koldaki varlığını hissettirmiyordu.Titanium kasası küle yakın bir renkte ve parlak bezel ile oldukça uyumlu bir ikili olmuş bezelde titanium olsaydı belki o kadar hoş görünmeyecekti.(Allah'tan bezeli titanium yapmamışlar )Ama şunu itiraf etmeliyim çeliğin o parlaklığı bambaşka birşey.Saatte kullanılan cam safir ve bu artı bir özellik kadranda en çok hoşuma giden handların yani göstergelerin uclarını sivri bir biçimde tasarlamaları estetik bir hava katmış ayrıca kadranda gereksiz yazılar vs.yok herşey yerli yerinde PM/AM gayet uyumlu olmuş kurma kolu ise saate marjinal bir hava katmış.Takvim göstergesi biraz daha büyük olsaydı iyi olurdu.Kadranda kullanılan fosforu kuvvetli ışığa tuttuğumda fosforun parlaması orta derecede idi ama 1950 modeli ile kıyaslanamaz çünkü 1950 modelinde superluminova c7 tritec fosfor kullanılmış ve ışığa hassasiyeti maksimum idi oda ışığında bile kalsa karanlıkta gayet net okunabiliyordu bu yönü ile 1950 modeli tartışmasız en iyisi.

Saatte bilindiği gibi ETA 2895-2 27 jewel 28.800 balans vuruşlu kaliteli bir makine kullanılmış.Kayışına gelince ne yazık ki 1950 modelin kayışını arar oldum bu saatte kullanılan kayışın kalitesiz olduğu anlamına gelmesin ama ince gösterişten uzak kalite hissi uyandırmayan bir kayış kullanılmış ama deri olması dolayısıyle daha fazla eleştiride bulunmak yersiz ama çok dayanıklı olmayacağı kesin 1-2 sene dayanır ve el yapımı militare tarzı bir kayış ile uyumlu olacağını düşünüyorum.Kutu içeriğine baktığımda alüminyum malzemeden üretilmiş kaliteli bir kutusu var ve bu kutu siyah bir koruma kartonu ile korunmuş kutunun içi ve saatin yastığı kırmızı vynlex bir döşeme ile döşenmiş ayrıca garanti kitapçığı,Hamilton modellerini tanıtan ufak şirin bir kitapçık mevcut.Garanti kitapçığında Türkçe'de kullanılmış ama baştan savma ve Türkçe karakterlerine geren önem verilmemiş kitapçığın arkasında ise Alışverişsaati.com'un kaşeli imzası bulunmaktadır.
Elimden geldiğince ayrıntılı bir şekilde tanıttım umarım saati almak isteyenlere yardımcı olabilmişimdir saatin fotoğrafını çekme konusunda sıkıntı yaşıyorum çünkü elimde kaliteli bir fotoğraf makinesi yok ama cep teli ile başarılı fotoğraflar çekebilirsem ekleyeceğim.
En son Azizim tarafından 23 Kas 2009, 00:06 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Azizim

Re: Hamilton Khakı Navy İncelemesi

Mesaj Azizim » 28 Eki 2009, 21:55

Evet yabancı forumlarda 42mm geçiyor ve ben ölçmedim ama saatin tepe koruması saatin kasa genişliğini oldukça etkiliyor çünkü kurma kolu çok küçük buna karşın tepe koruması yaklaşık yarım santim genişliğe sahip.Kasanın genişliği ise 38 mm.1950 model kurma kolu dahil 47mm ama kasanın ebatları ve kalınlığı fazla ayrıca kasanın tasarımından dolayı büyük ebatlı olmasını sağlıyor.
Kullanıcı avatarı
Azizim

Mesaj Azizim » 29 Eki 2009, 12:45

Fotoğrafları Sonyericsson K810 ile elimden geldiğince iyi çekmeye çalıştım.
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
Azizim

Mesaj Axiaziz » 29 Eki 2009, 15:03

Hayırlı olsun, güzel saatmiş :)
Kendi saatini @Azizim' den önce incelemiş biri olarak söyleyeyim :) , saat inanılmaz hafif.
Yada ben uzun süredir ağar saatler kullandığım için, el ayarı bozuldu benim, ama sonuçta saat gayet hafif bir saat.
"This is my panerai, this is my gun. This is for timing, this is for fun."
Kullanıcı avatarı
Axiaziz

Mesaj Azizim » 29 Eki 2009, 15:31

Teşekkür ederim Axiaziz saatin 200m su geçimezlik özelliği var ama dalış için uygun olacağını düşünmüyorum. :)
Kullanıcı avatarı
Azizim

Mesaj Certus » 29 Eki 2009, 16:09

Harika bir inceleme olmuş azizim ellerine sağlık, fotoğraflar da gayet hoş... Güzel günlerde kullanmanızı dilerim hammy'yi
Operari sequitur esse
Certus

Mesaj Bond » 29 Eki 2009, 16:31

İnceleme ve fotolar gayet güzel. Sadece paragrafı 2 veya 3 e bölersen daha iyi olur okunma açısından. Tebrik ederim, iyi günlerde kullan.
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj vervito » 21 Kas 2009, 21:44

WR200 scuba için uygun değil. scuba için uygun olan saatler WR200metre üzeri olması lazım ya da non-swiss saatlerde yazması gereken Diver's 100/150/200 ibaresi olması lazım.
vervito

Sonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 77 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners