Rolex Skydweller 326934 Beyaz Kullan覺c覺 襤ncelemesi

襤svi癟re ve Avrupa Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, 襤svi癟re Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii 襤svi癟re ve Avrupa retimi Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Rolex Skydweller 326934 Beyaz Kullan覺c覺 襤ncelemesi

Mesaj MertYe » 13 ub 2018, 21:09

Herkese Merhabalar,

Yeni ald覺覺m Rolex Sky-Dweller i癟in bir inceleme yaz覺s覺 yazmak istedim. Saati teslim alal覺 yakla覺k olarak 2 hafta oldu. ncelikle al覺m hikayesi ile balamak daha doru olacak diye d羹羹n羹yorum. Normalde TT bir GMT-Master II sat覺n alm覺t覺m 2. El olarak ama akl覺mda yine TT olan mavi bezel ve mavi kadran 116613LB submariner vard覺. Bu 2 癟elik alt覺n saat i癟inde en az覺ndan k覺sa bir s羹re kullanabilmi olmay覺 istiyordum. Antalyada Rolex Storks maazalar覺 taraf覺ndan sat覺l覺yordu, fakat 2 sene kadar 繹nce Storks maazalar覺da Rolex sat覺覺n覺 b覺rak覺nca Antalyada Rolex sat覺n alabileceiniz herhangi bir yer kalmam覺t覺. Grey Market ve 2. Eli hari癟 tutarak konuuyorum tabi. Authorized Dealer olarak Rolex al覺nabilecek bir yer yoktu. Yakla覺k olarak 3-4 hafta kadar 繹nce Antalyaya Yetkili bir Rolex bayii a癟覺ld覺. Hatta s羹rekli forumda ve 癟evremde methini duyduum Adana bayisi Times taraf覺ndan a癟覺lm覺 olmas覺 da ayr覺 bir g羹zellik oldu diye d羹羹n羹yorum.

Maaza ilk a癟覺ld覺覺 g羹n direk gittim zaten vitrinlerine bakmak ve akl覺mdaki saatleri sormak i癟in. Keke vitrinin bir fotoraf覺n覺 癟ekmeyi ak覺l edebilseydim buraya ekleyebilme ans覺m olurdu en az覺ndan. Vitrinde Platin daytona, Platin Day-Date baget p覺rlanta kadran, White Gold Pepsi bezel GMT, siyah ve beyaz 癟elik Daytona, yeni Seadweller, Yeil Submariner, Batman GMT gibi bir 癟ok bulamayaca覺n覺z veya bulacak kadar ansl覺ysan覺z dahi muhtemelen baka bir m羹teriye teslim i癟in gelmi saatlerin hepsi vitrinde mevcuttu. Tabi ilk deneme Daytona 羹zerine oldu ama baka bayilerinden m羹terilere teslim edilecek bir saat olduu i癟in sadece inceleme imkan覺 vard覺 daytonada. Yukar覺da saymad覺覺m ve kendi sat覺n ald覺覺m Sky-Dweller i癟inde bildiim kadar覺yla hatr覺 say覺l覺r miktarda bir waitlist mevcut. 3 tane beyaz kadran 癟elik Sky-Dweller ve farkl覺 kadran se癟eneklerine sahip elik Alt覺n Sky-Dwellerlar da vitrini ayr覺ca s羹sl羹yordu.

Tabi az olan hep daha fazla elde edilmek istenir mantalitesinden olsa gerek daytona malesef m羹terilerimize teslim edilecek sadece a癟覺l覺a 繹zel g繹sterim amac覺yla getirdik dedikleri i癟in Batman GMT ve Sky-Dweller i癟in ans覺m覺 zorlamaya balad覺m. Sky-Dweller覺n ans eseri ellerinde fazla olmas覺ndan dolay覺 birazda ans覺m fazla oldu. Hatta 羹癟 taneden bir tanesinide yine forum 羹yesi @mitvaa Mithat abi taraf覺ndan sat覺n al覺nd覺. Al覺m k覺sm覺n覺 yeterince uzatt覺覺ma g繹re inceleme k覺sm覺na ge癟ebilirim art覺k diye d羹羹n羹yorum :D

Kutu ve 襤癟erikler
Saatimiz herkesin bildii standart Rolex kutusunda geliyor. Daha 繹nce bir arkada覺mdan kendi ald覺覺 Sky-Dweller i癟in kutu bir t覺k daha b羹y羹k diye bahsetmiti ama muhtemelen o komple alt覺n olduu i癟in alt覺n modellere 繹zg羹 olabilir. Kutumuzun i癟inden saatimiz, Annual Calendar olduu i癟in bezel 羹zerinden saatin nas覺l ayarlanaca覺na dair bir kitap癟覺k, Service Manual kitap癟覺覺, sertifika, bezel koruma plastii ve son olarak 5 y覺l garantili olduunu belirten yeil Rolex m羹hr羹 癟覺k覺yor. Bir t覺k daha i癟erii dolu bir kutu beklerdim diyemeyeceim 癟羹nk羹 Rolexin bu konudaki standartlar覺 hepimiz taraf覺ndan fazlaca biliniyor zaten. Ama saati daha sat覺n alma s羹recinde bayideyken yamur balay覺nca hediye ettikleri Rolex damgal覺 yeil emsiyeyi ben kutu i癟eriine dahil say覺yorum tabi emsiyeyi 覺slatmaya k覺yamay覺p a癟madan arabaya gitmem tamamen ayr覺 bir olay :D :D
Resim
Resim
Resim
Resim

Saatin Kasas覺 ve Bilezii
Saatimiz komple 癟elik bir saat. Sadece fluted dediimiz t覺rt覺kl覺 bezeli beyaz alt覺n materyalinden yap覺lma. Daha 繹nce elimden 4-5 tane Rolex ge癟mi olmas覺na ramen ilk defa s覺f覺r bir Rolex sat覺n ald覺m ve jelatinleme konusunda ne kadar enteresan bir marka olduklar覺na g繹zlerimle ahit oldum. Bilezik 羹zerindeki k覺rm覺z覺 jelatin s繹kme yerlerini makasla kesip kulland覺m ilk 1 hafta can覺m cicim aylar覺nda olduumuzdan dolay覺. evremden kimse tutupta niye jelatinli tak覺yorsun saati demedi daha dorusu diyemedi 癟羹nk羹 cidden belli olmuyor jelatinli olduu. Tabi bu birazda saati g繹renlerin saat merak覺 olmamas覺ndan kaynaklar覺yor. Ama jelatinleme konusunu hep duyuyordum ahit olunca ger癟ekten neden 繹yle dediklerini anlad覺m Rolex jelatinleri i癟in. Bilezik ise orta k覺s覺mlar polished Datejust bilezii ile ayn覺 g繹r羹n羹me sahip. Toka i癟erisinde de extension a sahip fakat bu extension Submariner gibi deil tabiki yine datejusttaki gibi yar覺m bakla kadar uzat覺p, k覺saltmaya yar覺yor bilezii. Tabi Datejusta at覺fta bulunup duruyorum ama lug aral覺klar覺 2 sininde 21mm olmas覺na ramen (Bu bilgiden 癟ok emin deilim internetten arat覺rd覺覺m kadar覺yla) Sky-Dweller daha okkal覺 bir tokaya sahip Datejust覺n bileziinden daha kal覺n bir finishinge sahip gibi geldi bana en az覺ndan.
Resim

Resim

Resim

Kadran ve Lume
Kadranda okunabilirlik bence gayet rahat. Tabi beyaz kadran beyaz kollardan dolay覺 yak覺n覺 g繹rmekte zorlananlar覺n bu kadar rahat kullanabileceini 癟ok sanm覺yorum. Saatin i癟indeki her yer beyaz olduu i癟in bu konuda s覺k覺nt覺 yaamalar覺 kuvvetle muhtemel. Lume konusunda ise bence gayet tatmin edici hatta tatmin ediciden de 繹te 覺覺l 覺覺l parl覺yor. Heleki 繹nceden sahip olduum ve diver diye tabir edilen Ulysse Nardin Savaronan覺n olmayan lumesinden sonra bence 癟ok 癟ok baar覺l覺. Mavi renkte lume de ayr覺ca deiik bir hava katm覺. Yeil lumeye fazla al覺m覺t覺m farkl覺l覺k iyi oldu.
Resim

Mekanizma
Sky-Dweller Rolexin g羹ncel model gam覺ndaki en komplike mekanizmaya sahip. 9001 kodlu bu mekanizman覺n 繹zellikleri ise saatte 28800 vuru, 72 saat power reserve, Annual Calendar ve GMT fonksiyonu. Bana g繹re mekanizman覺n en 繹nemli 繹zellii sadece tepe ve bezel arac覺l覺覺yla saatin b羹t羹n fonksiyonlar覺n覺n ayarlanabilmesi. Hatta bununla da kalmayarak tarihi geride alabiliyorsunuz. Saati sat覺n almadan 繹nce geri alma fonksiyonundan haberim yoktu. 襤nternette birka癟 tane IWC perpetual kullan覺c覺s覺n覺 g繹rm羹t羹m yanl覺l覺kla fazla ileri ald覺klar覺 i癟in saatlerini ayarlamak ad覺na fabrikaya g繹ndermek zorunda kalm覺lar. Annual calendar i癟in biraz fazla ileri alarak 1 y覺l sonras覺na getirerek 10-15 dk i癟inde ayarlama yapmak m羹mk羹n olsada geri alabileme gibi g羹zel bir fonksiyonu koymalar覺 g羹zel bir hareket olmu bence. Temsili mekanizma fotoraf覺:
Resim
Bezel
Saate annual calendar bir saat olduu i癟in normalde kasa 羹zerindeki delikler ve ince bir kalem u癟 yard覺m覺yla ayar yap覺lmas覺 gerekiyor ama Rolex bu iin bezel arac覺l覺覺yla yap覺lmas覺na olanak salam覺. 襤lk olarak tepeyi normal bir ekilde a癟覺p ayarlama yapmaya 癟al覺覺rsan覺z tepe boa d繹n羹yor. Bildiiniz korku filmi gibiydi saati ald覺m eve gittim tepeyi a癟t覺m boa d繹n羹yor :D. Sonra kitap癟覺a bak覺nca bezel standart konumundayken tepenin boa d繹nd羹羹n羹 anlad覺m. Bezeli 1 kademe saat y繹n羹n羹n tersine 癟evirmeniz durumunda tarih ve ay ayar覺n覺 yapabiliyorsunuz, 2. Kademeye ge癟tiinizde sadece akrep 羹zerinde ayar yapabiliyorsunuz ve son olarak 3. Kademeye ge癟ince saatini normal bir saat gibi ayarlayabiliyorsunuz. 3. Kademenin mant覺覺 GMTnin kullan覺laca覺 zamana gelmesi ve dakikan覺n ayarlanmas覺 ondan sonra 2. Kademeye alarak akrebi olmas覺 gereken local time a getirebiliyorsunuz. Benim GMT ile 癟ok iim olmad覺覺 i癟in direk 3. Kademeye getirerek saati ayarlam覺t覺m. Benim gibi Annual Calendar nas覺l ayarlan覺r bilmeyen biri i癟in bile ilk ayar覺 yapmak 1 dk kadar s羹rd羹. 襤in i癟ine GMTde girse 2 dky覺 ge癟eceini d羹羹nm羹yorum ki ilk ayar i癟in bence m羹kemmel bir s羹re bu kadar fonksiyona ramen.

Resim

Sonu癟
襤lk al覺m esnas覺nda teredd羹tlerim vard覺. S覺rf zor bulunuyor alma ans覺m var bence ben bunu alay覺m mant覺覺yla al覺veri yapm覺 olmaktan 繹t羹r羹. 襤yiki o mantaliteyle yapm覺覺m bu al覺verii u an i癟in saatten gayet memnunum. ok uzun s羹re benimle kalacak demek istemiyorum 癟羹nk羹 hangi saat i癟in b繹yle dediysem 繹mr羹 癟ok uzun olmad覺 bende. Bu sefer zaman bize g繹sterecek diyorum ve iddal覺 konumuyorum :D. Genel yorumum saatin 癟ok baar覺l覺 olduu y繹n羹nde. Daha 繹nce beyaz kadran olarak Ulysse Nardin Marine Chronemeter kullanabilme ans覺m olmutu, bu 2. Beyaz kadran saatim. Ondan dolay覺da ufak tefek 癟ekincelerim vard覺 ama en az覺ndan siyah kadrana g繹re daha yak覺覺kl覺 olduunu d羹羹n羹yorum. Tabi bunlar sadece fotoraflar 羹zerinden yapt覺覺m yorumlar canl覺 g繹rm羹 olsam belki siyah覺 daha 癟ok beenecektim. 羹nk羹 bendeki beyaz kadran覺n kesinlikle kendini fotoraflarda g繹stermediine inan覺yorum. Canl覺s覺 ile fotoraflardaki hali aras覺nda u癟urumlar var. B繹yle zor bulunan bir saati 1 hafta gibi bir s羹rede(demeyi o an ayarlayabilsem hemen teslim edeceklerdi) almam覺 salayan Antalyan覺n 癟i癟ei burnunda Rolex bayisine teekk羹r羹 bir bor癟 bilirim.
Kullan覺c覺 avatar覺
MertYe

Ya: 30
Kay覺t: 14 Au 2014, 19:13

Re: Rolex Skydweller 326934 Beyaz Kullan覺c覺 襤ncelemesi

Mesaj Ground » 13 ub 2018, 21:25

S羹per inceleme dostum :champ:

Klavyene sal覺k :super:

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Ground

Ya: 42
Kay覺t: 17 Ara 2015, 02:48

Mesaj Wwtr » 13 ub 2018, 21:45

Tebrikler. :thumbup:
Kullan覺c覺 avatar覺
Wwtr

Kay覺t: 20 Mar 2010, 14:02

Mesaj afl » 13 ub 2018, 21:52

Mert inceleme i癟in teekk羹rler. Gayet g羹zel olmu.
Beyaz kadrana mesafeli olsam da seninkini deneyince beenmitim.
Yenisi gelene kadar iyi g羹nlerde kullan :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
afl

Ya: 57
Kay覺t: 27 May 2014, 15:18

Mesaj rolexcollector » 13 ub 2018, 22:00

Mert ben de mavi beklerken beyaz almak durumunda kal覺p, beyaz覺 癟ok beenmitim.
G羹zel saatleri g繹stersin. Dar覺s覺 daytona ya!

SM-G950F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
The best , or nothing..
Instagram : rolex.collector
Kullan覺c覺 avatar覺
rolexcollector

Ya: 41
Kay覺t: 31 Mar 2010, 23:14

Mesaj moy » 13 ub 2018, 22:19

Mert hay覺rl覺 olsun g羹le g羹le kullan.keyifli ge癟en anlat覺na tan覺kl覺k etsin :thumbup:
Sanayi olmadan ekonomi, ekonomi olmadan ba覺ms覺zl覺k olmaz.
Kullan覺c覺 avatar覺
moy

Ya: 38
Kay覺t: 10 ub 2015, 16:41

Mesaj azizkaya » 13 ub 2018, 22:40

Hay覺rl覺 olsun.

SM-N910C cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Al覺nca ya da sat覺nca piman olmad覺覺m bir saat olmad覺.
Kullan覺c覺 avatar覺
azizkaya

Kay覺t: 14 Nis 2017, 01:02

Mesaj mitvaa » 13 ub 2018, 23:57

Hay覺rl覺 olsun mert :)

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
mitvaa

Kay覺t: 03 ub 2014, 15:16

Sonraki

D繹n TSF 襤svi癟re Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 59 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners