İlk Mekanik Saatim Seiko 5 SKZ207J1

Japon ve Asya Üretimi Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Japon Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği Japon ve Asya Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İlk Mekanik Saatim Seiko 5 SKZ207J1

Mesaj Redliner » 05 May 2010, 00:23

Arkadaşlar merhaba. Geçen hafta itibariyle saat konusunda mekanik bir saate sahip olma isteğiyle internetten bir tane seiko 5 almıştım. Bir işe başlarken en tepeden başlamanın yanlış olduğunu düşündüğümden dolayı giriş seviyesindeki bu saati seçtim. Saatimle geçirdiğim 8 günden sonra size anlatabileceğim bir kaç nokta var. Gerçi sifujack arkadaşımız daha önce bu konuya değinerek beni de etkilemişti zaten ama :) şimdi de ben yazayım.

Öncelikle saat seikonun klasik dede-baba otomatik mekanizmalarını andıran 7S36 kalibre mekanizmasını kullanıyor ve saniyede 6 tıkla 21600 bph ile çalışıyor. Her ne kadar saatin saniye ibresi kesintisiz bir akışla ilerlemiyor olsa da bence bu şekliyle bile bir tik-tak saniyeden çok daha karakterli duruyor. Ben bu saati alırken özellikle J kodu ile biten bir seiko almak için araştırmıştım ve sanırım iyi de yapmışım. Saatimin sapması 8 günde +23 saniye ve bunu time.nist.gov sitesinden her gün bigisayarımı eşitleyerek kontrol ediyorum umarım sapma artmaz çünkü şu an makul bir seviyede bence. Almadan önce +-20 sn gibi bir oran belirtilmişti genel olarak burda ve yabancı forumlarda da ama korktuğum başıma gelmedi neyseki :)

Saatimi 200$ a aldım ve bence parasını fazlası ile hakediyor. Denize dalacağımdan dolayı değil ama üzerinde 200 m wr yazmasıda insanın hoşuna gidiyor ve ayrıca arkası çelik ve camı kalın olduğundan dolayı heralde hiç rotor sesi ve mekanik bir çirkin ses duymadım.(Kulağımın dibine sokunca saniyeyi tıkıtıkıtıkı diye duyuyorum derinden). Fotoğraflarınıda becerebilirsem göndereceğim. Bu saati zevkle kullanıyorum ve ilerde de inşallah Rolex yada Audemars gibilerine de sahip oluruz hep birlikte :) Görüşmek dileğiyle hoşçakalın...
Kullanıcı avatarı
Redliner

Re: İlk mekanik saatim Seiko 5 SKZ207J1

Mesaj Frax » 05 May 2010, 00:28

Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın :)

Fotoğraflardan sonra düzeltme: Çok güzel bir tercih olmuş.Tebrik ederim :)
En son Frax tarafından 05 May 2010, 09:06 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Frax

Mesaj Redliner » 05 May 2010, 01:01

Bu sefer yolluyorum gibi :lol: bir anda 3 ünü birden yollamayı beceremedim :( tek tek yolladım. Teşekkür ederim frax kardeşim eyvallah...
En son Redliner tarafından 05 May 2010, 01:07 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Redliner

Mesaj Redliner » 05 May 2010, 01:02

Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
Redliner

Mesaj nickynick » 05 May 2010, 01:46

Beyaz kadran harika durmuş gerçektende. Saat hakkındaki yorumlarınız için teşekkür ederim, güle güle kullanın.
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullanıcı avatarı
nickynick

Mesaj safir » 05 May 2010, 10:09

hayırlıolsun kolda duruşu oldukça güzelmiş,yabancı forumlarda japon saatlerini araştırırken seikonun giriş seviyesinde en çok tercih edilen 2. saat olarak bu modeli gördüm diyebilirim
Kullanıcı avatarı
safir

Mesaj Redliner » 05 May 2010, 11:55

Arkadaşlar teşekkür ederim. Fotolar için özür bulanık çıkmış flaşsız çekeyim dedim demekki titretmişim.
Kullanıcı avatarı
Redliner

Mesaj Bond » 05 May 2010, 13:18

Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın. Saat gayet şık duruyor. İnceleme, fotoğraflar ve kullanıcı yorumları için ayrıca teşekkürler. Dial çerçevesinde pusula özelliğimi var, hiç bahsetmemişsiniz :)
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Sonraki

Dön TSF Japon Saat Kullanıcı İncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 28 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners