Oris Frank Sinatra Chronograph

─░svi├žre ve Avrupa Mekanizmal─▒ Saat ─░ncelemeleri ve Kutu A├ž─▒l─▒┼člar─▒ B├Âl├╝m├╝
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, ─░svi├žre Saat ─░ncelemeleri B├Âl├╝m├╝m├╝zde ├ťyelerimizin ve TSF'nin ─░nceledi─či ─░svi├žre ve Avrupa ├ťretimi Mekanizmal─▒ Saat Marka ve Modellerinin Kutu A├ž─▒l─▒┼č, ─░zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Foto─čraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar─▒n─▒ Kapsayan Bir├žok De─čerlendirme Kriterine Ula┼čabilirsiniz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Oris Frank Sinatra Chronograph

Mesaj herofb » 01 May 2010, 04:41

Merhabalar,

Uzunca bir s├╝redir be─čenmi┼č oldu─čum Oris Frank Sinatra Chronograph'─▒ma (01 676 7574 4064-07 5 20 97FC) sonunda kavu┼čtum.Kusura bakmay─▒n yakla┼č─▒k bir haftadan beri haberi olan t├╝m arkada┼člar─▒ en k─▒sa s├╝rede izlenimlerimi yay─▒nlayaca─č─▒m diyerek oyal─▒yorum :) fakat saati ald─▒─č─▒mda kahverengi kay─▒┼čl─▒yd─▒ ve bir haftad─▒r ├Âyle kullan─▒yordum ama ├žok daha fazla yak─▒┼čt─▒─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝nd├╝─č├╝m orjinal siyah kay─▒┼č─▒ gelene kadar fotograf yay─▒nlamak istemedim.A┼ča─č─▒da her ne kadar objektif olmaya ├žal─▒┼čsam da buz gibi subjektif bir inceleme sizleri bekliyor :)

┼×imdi ├Ânce kutusundan ba┼člayal─▒m.

Resim

Karton kutunun alt─▒ndan Frank Sinatra'ya ait olmad─▒─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝nd├╝─č├╝m bir kutu ├ž─▒k─▒yor.(BC4'da g├Ârm├╝┼čt├╝m) Kutunun ├žok kaliteli oldu─čunu ve asl─▒nda g├╝zel buldu─čumu s├Âylemeliyim fakat bir limited edition olmasa da yine de atfedilen isim nedeniyle kutusundan daha b├╝y├╝k beklentilerim vard─▒. (Saatimin orjinal kutusunun ne oldu─čuna dair Oris'e mail att─▒m fakat hen├╝z yan─▒t gelmedi a├ž─▒k├žas─▒ ald─▒─č─▒m yerde konuya ├žok hakim de─čil bu konuda yard─▒mlar─▒n─▒z rica olunur)

Resim

┼×imdi arka fonumuzda ├žalan "MY WAY" e┼čli─činde kutumuzu a├žal─▒m.

Resim

Oris Frank Sinatra Chronograph bana g├Âre hem ┼č─▒k bir elbise saati hem de kadran─▒n dolulu─ču ve chronograph olmas─▒ nedeniyle bir spor saat ayr─▒ca saatin d─▒┼č─▒n─▒n oval i├ž k─▒sm─▒n─▒n ise yuvarl─▒k hatl─▒ olmas─▒ farkl─▒ bir hava veriyor.42 mm'lik bu saatimizin ├Ân cam─▒ ise anti reflective kaplamal─▒ safir.

Kutu i├žeri─či olarak ├žok zengin oldu─čunu s├Âyleyemeyiz.Bir adet kullanma k─▒lavuzu,garanti belgeleri ve bir adet katalog benzeri d├Âk├╝man ├ž─▒k─▒yor.

Resim

Saatimizi yak─▒nda incelersek kadran─▒n i├žinde ho┼č ─▒┼č─▒k yans─▒malar─▒ olmas─▒n─▒ sa─člayan ayr─▒nt─▒lar─▒ var (guilloche desen).G├Âstergelerimizin yerlerini ve boyutlar─▒n─▒ ben iyi buluyorum,bana g├Âre hem karma┼č─▒k olmayan hem de bo┼č durmayan bir g├Âr├╝nt├╝s├╝ var.├ľzellikle rakamlar─▒n yaz─▒m karakterli ├žok ho┼č bir hava veriyor.

Resim

Resim

Resim

Resim

Kullan─▒lan ├želik kalitesi iyi ve yap─▒lan i┼č├žilik ise son derece yeterli.Sonu├ž olarak tamamen el yap─▒m─▒ bir Patek alm─▒yoruz.
Mekanizmam─▒za gelirsek.Saatin arkas─▒na bakt─▒─č─▒m─▒zda klasik Oris'in k─▒rm─▒z─▒ rotorunu g├Âr├╝yoruz bu da bize makinan─▒n in house olmasa bile en az─▒ndan Oris taraf─▒ndan modiye edildi─čini g├Âsteriyor. (art─▒k ne kadar bir modifiye onu hi├ž bilemiyece─čim belki sadece al─▒p rotoru k─▒rm─▒z─▒ yap─▒yorlard─▒r)

Saatimiz ETA 7753 bazl─▒ Oris 767 makine kullan─▒yor.yakla┼č─▒k 42 hour power reserve'e sahip ve i├žinde 27 Jewel olan bu mekanizma 28.800 A/h ve 4 Hz'de ├žal─▒┼č─▒yor bu da bize ├žok detayl─▒ ve yak─▒ndan incelenmedi─či s├╝rece kar┼č─▒dan bak─▒ld─▒─č─▒nda akan saniye g├Âr├╝nt├╝s├╝ veriyor.

Maalesef teknik bilgim s─▒n─▒rl─▒ oldu─ču i├žin fazla yorum yapamayaca─č─▒m sadece 1 haftal─▒k kullan─▒c─▒ izlenimi olarak son derece memnum oldu─čum,kolumu rahats─▒z etmeyen,gereksiz insanlar─▒n g├Âz├╝ne batmayan fakat anlamas─▒n─▒ isteyece─čim ki┼čilerin ise dikkatini ├žeken bir saat.

Bu saat hakk─▒nda bizi daha fazla bilgilendirebilecek arkada┼člar─▒m─▒z eklemeler yaparsa sevinirim.
┼×imdilik kendi imkanlar─▒mla yaratt─▒─č─▒m 1-2 Sinatra temal─▒ fotograf denemesiyle izlenimlerimi tamaml─▒yorum.

Selamlar

Resim

Resim
En son herofb taraf─▒ndan 01 May 2010, 21:03 tarihinde d├╝zenlendi, toplamda 2 kere d├╝zenlendi.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
herofb

Ya┼č: 37
Kay─▒t: 11 Nis 2010, 16:12

Re: Oris Frank Sinatra Chronograph

Mesaj 2fast4u » 01 May 2010, 10:53

cok guzel bir saat ve her zaman ki gibi saati alirken yaninda temasina iliskin unsurlar goz ardi edilmemis.Clk nin kazuki nin oris i niye tercih ettigini bende merak ettim ileriki gunlerde burda fotolar esliginde karar verebiliriz:) saatinizi gule gule kullanin herojd11 .Sinatra nin oldukten sonra hakkinda cikan gercekleri saate daha da bir anlam kazandiriyor.Frank corleone sinatra :)

Resim
The world is yours .
" serial flipper"
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
2fast4u

Kay─▒t: 11 Ara 2009, 11:50

Mesaj herofb » 01 May 2010, 11:16

2fast4u g├╝zel yorumlar─▒n ve ekledi─čin fotograf i├žin te┼čekk├╝r ederim.Nedenini tam olarak anlayamasamda ger├žekten bu saatle aram─▒zda duygusal bir ba─č var.Art─▒k saatten mi , Frank Sinatra'dan m─▒ yoksa Godfather y├╝z├╝nden mi bilmiyorum ama var bi ┼čeyler :)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
herofb

Mesaj safir » 01 May 2010, 11:37

saatiniz tasar─▒m olarak ger├žekten ├žok g├╝zel,saat bir ┼čah─▒sa ithafen yap─▒lsa da ger├žekten ├Âzenle tasarlanm─▒┼č,kolda ├žok rahat duruaca─č─▒ belli oluyor,panerai gibi hem klasik hem spor aras─▒ bir g├Âr├╝n├╝┼č├╝ de var ve ba┼čka saatlere benzemiyor ,g├╝le g├╝le kullan─▒n,e─čer bence kollarda fosfor da kullan─▒lsa iyi olurdu ama bu sefer klasikli─či bozulur gibi ,o y├╝zden kullanmam─▒┼člar san─▒r─▒m ve tabi bu ki┼čiden ki┼čiye de─či┼čir
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
safir

Kay─▒t: 30 Nis 2010, 01:10

Mesaj Zemberek » 01 May 2010, 11:54

Say─▒n Herojd11,

tekrar g├╝le g├╝le sorunsuz uzun y─▒llar kullanman─▒z─▒ diliyorum. Son derece ┼č─▒k ve g├╝zel bir se├žim ayr─▒ca son foto─čraf─▒n─▒z─▒ da ├žok be─čendi─čimi s├Âylemeliyim.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Zemberek

Kay─▒t: 08 Mar 2010, 03:36

Mesaj herofb » 01 May 2010, 12:06

Say─▒n Safir ve Zemberek,iyi dilekleriniz i├žin ├žok te┼čekk├╝r ederim.

Son fotograf─▒ maalesef gecenin o saatinde evdeki Frank Sinatra dvd ve cd'lerini bulamad─▒─č─▒m i├žin bilgisayar monit├Âr├╝n├╝ fon olarak kullanarak ├žekmek zorunda kald─▒m,iyi bir resim yakalamak uzun s├╝rse de be─čendi─činize ├žok sevindim.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
herofb

Mesaj Frax » 01 May 2010, 12:09

herojd11 yazd─▒:bana g├Âre hem karma┼č─▒k olmayan hem de bo┼č durmayan bir g├Âr├╝nt├╝s├╝ var.├ľzellikle rakamlar─▒n yaz─▒m karakterli ├žok ho┼č bir hava veriyor.

Benim saati g├Âr├╝nce akl─▒ma gelenler bu c├╝mlelerin ayn─▒s─▒yd─▒..
Çok güzel bir saat iyi günlerde kullan herojd11.:)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Frax

Kay─▒t: 27 Ara 2009, 15:36

Mesaj herofb » 01 May 2010, 12:19

├çok te┼čekk├╝r ederim Frax1,ayn─▒ ┼čeyleri hissettirmesi ger├žekten ├žok g├╝zel ve ba┼čar─▒l─▒ bir tasar─▒m oldu─čunu g├Âsteriyor ya da bizim ayn─▒ derecede saat hastas─▒ oldu─čumuzu :)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
herofb

Mesaj Frax » 01 May 2010, 13:10

Rica ederim, iyi g├╝nlerde kullan─▒n diyerek di─čer arkada┼člar─▒n iyi dilekleri i├žin yer a├žay─▒m :)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Frax

Kay─▒t: 27 Ara 2009, 15:36

Mesaj nickynick » 01 May 2010, 13:24

herojd ger├žekten g├╝zel bir se├žim oldu─čunu tekrar g├Ârd├╝k. Saatin tasar─▒m─▒ zaten g├╝zel, benim i├žin daha anlaml─▒ olan ise gidip herkesin kolayl─▒kla tercih edebilece─či modeller yerine Frank Sinatra'ya ithaf edilen bu saati sat─▒n alman. Belki herkesin sevdi─či bir sanat├ž─▒, yar─▒┼č├ž─▒, futbolcu vard─▒r ama herkes senin yapt─▒─č─▒n─▒ -yapamazd─▒-. Ben Schumi ya da Hamilton hastas─▒ olsayd─▒m yine de d├╝z Speedmaster, d├╝z Carrera tercih ederdim mesela :) Ya da s─▒k─▒ bir Zidane hayran─▒ olsayd─▒m Zidane Limited Edition Ingenieur'u almazd─▒m da d├╝z Ingenieur'u al─▒rd─▒m. Onun i├žin seni bu tercihinden dolay─▒ tebrik ediyorum. Ayr─▒ca saate kahverengi kordonunda yak─▒┼čt─▒─č─▒na eminim. G├╝zel g├╝nlerde kullanma dile─čiyle diyorum ve As Time Goes By'─▒ hediye ediyorum :)

http://fizy.com/#s/10efwl
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
nickynick

Kay─▒t: 16 Kas 2009, 22:44

Mesaj donjohnson » 01 May 2010, 13:48

OOOrrrrrrrrrrriiiiiissss , OOOOriiisssssssssssssssssss !!!!
donjohnson

Mesaj Mguvercin » 01 May 2010, 14:48

├çok g├╝zel bir inceleme olmu┼č.
Saati de -├Âzellikle rakamlar─▒n─▒- ├žok be─čendim, g├╝le g├╝le kullan─▒n.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Mguvercin

Kay─▒t: 28 ┼×ub 2010, 13:42

Sonraki

D├Ân TSF ─░svi├žre Saat Kullan─▒c─▒ ─░ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 34 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners