Kari Voutilainen İstanbul buluşması

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Kari Voutilainen İstanbul buluşması

Mesaj alihoca » 04 Ara 2017, 11:43

Okurken zevkten dör köşe oldum paylaşım ve güzel anlatım için teşekkür ederim.
Tempus erit auri pretium!
Kullanıcı avatarı
alihoca

Mesaj bumingaffar » 04 Ara 2017, 12:20

Kerem Abi,

Her iki anlatımda süper . Saatlerle dolu dolu bir hafta geçirmen müthiş olmuş. :)

Haftaya sayenizde müthiş başladım.

Dünyaca ünlü bir watchmakerı getirdiği içinde, Archer75 'ın da büyük alkışı hakkettiğini düşünüyorum.

Teşekkürler.

:super: :super:
Kullanıcı avatarı
bumingaffar

Mesaj coolfire » 04 Ara 2017, 12:45

Başlığı okuyunca temalı bir TSF kullanıcı buluşması zannettim ama içerikte büyük üstadın geldiğini görünce pek bir heyecanlandım. Mukemmel olmuş, tebrik ediyorum hem afl hem de archer75 i .

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
coolfire

Mesaj afl » 04 Ara 2017, 17:47

Ground :champ: Sinan teşekkürler.
Ozgur :champ:
cagatay1903 :champ:
eyimen :champ:
Tgm :champ:
rtalhaustun :champ:
Nazım :champ:
gkarınca :champ:
hozburun :champ:
mturann :champ:
alihoca :champ:
Bumin :champ:
coolfire :champ:

teşkkürler arkadaşlar. Gerçekten archer75 büyük iş yaptı. Biz de tadına vardık.
Kullanıcı avatarı
afl

Mesaj archer75 » 04 Ara 2017, 18:52

afl yazdı:Ground :champ: Sinan teşekkürler.
Ozgur :champ:
cagatay1903 :champ:
eyimen :champ:
Tgm :champ:
rtalhaustun :champ:
Nazım :champ:
gkarınca :champ:
hozburun :champ:
mturann :champ:
alihoca :champ:
Bumin :champ:
coolfire :champ:

teşkkürler arkadaşlar. Gerçekten archer75 büyük iş yaptı. Biz de tadına vardık.

Ben de tüm teşekkürleri sunan arkadaşlara teşekkür ederim.

Benzer organizasyonları yapmaya devam ediyoruz. Tabi Kari Voutilainen'den sonra kim gelse onun yeri dolduramaz ama kendine has modelleri olan bir bağımsız üretici ile 2018 SIHH'da tanıtacakları modellerin, fuar sonrası ilk gösterimini Istanbul'da yapacağız.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
archer75

Mesaj odeon » 04 Ara 2017, 20:47

"Hepiniz oradaydiniz be!"
:)

Evet, arkadaslar; ben de oradaydim.

Ilk olarak; bu organizasyonun yapilmasi icin fikri ortaya atan afl Abi'ye, emek vererek bizim taniklik etmemizi saglayan degerli arkadasimiz archer75'e ne kadar tesekkur etsek az. Esma Sultan Yalisi'nda olan marketing etkinliklerini saymazsak -ki saymaya gerek yok- ulkemizdeki en buyuk horolji olayi, Kari Voutilainen'in Istanbul'a gelmesidir.

Kari Bey hakkinda birkac sey soylemek isterim: Birincisi; sanatci ve bilimadami ne kadar alcakgonullu olursa o kadar bilgeligini degerli kilar. Kari Bey, erdem sahibi bir insan. Ikincisi; Kari Bey ticari kaygilari bir yana birakarak bu ise gonul vermis birisi. Bu nedenledir ki buyuk firmalardan gelen teklifleri reddetmis. Ucuncusu; Kari Bey soru sorabileceginiz ve dogru cevabini alabileceginiz bir kisi, kotulemek gibi bir amaci yok.

Kari Voutilainen'in urettigi her parca cok degerli. Cunku her parcada kisisellestirme imkaniniz var. Bir modeli kopyalayan birisi degil. Bununla beraber urettigi mekanizmalar olsun, dial olsun; en iyisi olmayi taahhut etmis durumda. Ornegin, Japon sanatcinin urettigi dial iki ayda uretiliyor, 24 ayar altin kullaniliyor. Bunu ozellikle soyluyorum; cunku kuyumculuk isiyle ilgilenenler bilir, 24 ayar altini kullanmak cok zordur. Diger bir husus; kasa beyaz altin oldugunda biraz rengi farkli geldi gozume. Kari Bey'e sordugumda beyaz altinin alasiminda paladium kullandigini soyledi. Bu nedenle hem sararma yapmiyor, hem daha dayanikli, hem de polisaj uygulandiginda parliyor. Tabii ki bu alasimi islemek cok daha zahmetli ve bu alasim daha pahali. Gonul rahatligiyla beyaz altin secilebilir.
Mekanizma tarafinda isler biraz daha ilginc: Misal A.Lange & Sohne'nin eski bir saatini Kari Bey restore ediyor ve o saat su anda ALS'nin sergisinde. Bu durumu cok az saat ustasi yasayabilir. Baska ureticilerin Kari Bey'den kopru almasina deginmiyorum bile.

Kari Bey'in kullandigi, siyah dial Vingt-8'i afl Abi paylasti. Ben canli gorme imkanina erismis bir fani olarak soyleyebilirim ki tek kelimeyle "insanustu" bir parca. Detaylari afl Abi anlatmis zaten.

Son sozum olarak; afl Abi sen minute repeater'i al, ben tourbillon'u alayim; bu is huzur icinde cozulsun.
:)

Ground yazdı:Keşke ülkemizde de bu tarz ustalar çıksa. Aslında bir usta devlet teşviki ile ikna edilse. şöyle ege taraflarında doğa ile iç içe bir saat köyü kurulsa. Türkiye den stajerler alıp onları eğitseler ne güzel olurdu. :))

Ben de tam ayni noktadaydim: Kari Bey'i yaz tatilini gecirmesi icin Izmir'e davet ettim.
Eger arzu ederse tum imkanlar emrine amade. The Sky is the limit.
Kullanıcı avatarı
odeon

Mesaj Hellhound » 04 Ara 2017, 21:16

Kerem Abi müthiş anları, müthiş aktarmışsın :super: Kimbilir ne bilgiler paylaşmıştır usta :champ: :champ:

archer75, hem organizasyon için hem de gelecek parça için şimdiden çok tebrikler. Aquanaut'un açılış başlığındaki hikayeyi ve öncesindeki seçim sürecini hatırlıyorum da her anı keyifli horolojik serüven, katlanan hazla ilerliyor :super: :super: :champ:
gurmekokular
Kullanıcı avatarı
Hellhound

Mesaj archer75 » 04 Ara 2017, 22:01

Hellhound yazdı:
archer75, hem organizasyon için hem de gelecek parça için şimdiden çok tebrikler. Aquanaut'un açılış başlığındaki hikayeyi ve öncesindeki seçim sürecini hatırlıyorum da her anı keyifli horolojik serüven, katlanan hazla ilerliyor :super: :super: :champ:

Teşekkür ederim. Sormayın hızdan benim de başım döndü.
Aqunaut'i tam 2 sene önce almıştım, o zamandan bu zamana zevkler de değişmiş.

Sent from my iPad using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
archer75

ÖncekiSonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 64 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners