A. Lange & Sohne V.I.P. Manufacture ziyareti

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

A. Lange & Sohne V.I.P. Manufacture ziyareti

Mesaj afl » 03 Ara 2017, 19:22

A.Lange & Sohne (ALS) uzunca bir süre Türkiye'de resmi olarak bulunmadı. Fakat bu yıl açılan Maestro butik uzun bir aradan sonra resmi olarak ALS' yi tekrar Türkiye'ye getirmiş oldu. Saatçiliğin en üst noktasına koyduğum bu markanın bulunduğu butiğe defalarca misafir olup koleksiyonları inceleme fırsatım da olmuştu. ALS Türkiye müdürü ve butik yöneticisi sevgili Burak Gürel, Lange ile konuştuklarını ve bir Manufacture gezisi planlamaya çalıştıklarını söylemişti. Bir kaç ay sonra gelen telefon ile gezinin gerçekleşeceğini öğrendim.
Burak Bey ve Maestro, Türkiye'den 4 kişilik bir VIP gurubun ALS'ye götürüleceğini bildirdiler. Bildirmekle de kalmayıp benim ile birlikte 3 misafirin belli olduğunu ve 4. misafiri de benim tavsiye edebileceğimi söyleyerek büyük bir jest yaptılar. Ben de bildiğiniz gibi, forum dostumuz Odeon'u Dudullu minibüsüne attığım gibi Lange'ye geldik :D

Zevkli ve bol sohbetli yolculuğumuzdan sonra Dresden de otelimize vardık. Odalarımızda bizi bekleyen sürprizlerimizde hazırdı.
Resim

Türkiye ALS bölgesinde Dubai'ye bağlanmış. Küçük bir Dresden gezisi ve Bölge sorumlusu ile yenen akşam yemeğinden sonra ertesi gün Lange'ye gitmek üzere hazırlandık. Dato doğum yerine döndüğü için mutluydu.
Resim

Dresden'den yaklaşık 45 dakikalık bir yolculukla Glashutte'ye vardık. Minik bir caddede metrekare başına düşen saat miktarı herhalde başka yerde yoktur. Tutima binası
Resim

Glashutte Original
Resim

Nomos ve Moritz Grossmann
Resim

Lange de fotoğraf çekimine izin vermedikleri için yalnız girişte ve koleksiyon bölümünde resimler alabildik.
Girişte Datograph mekanizması bizi karşıladı.
Resim

Manufacture oldukça etkileyiciydi. Her bölüm hakkında detaylı bilgi edindik ve çok güzel bir geziydi. Bu arada benim saatimin balance cock unu işleyen ustanın kim olduğunu öğrendim ve sertifikamı da aldım.
Resim
Resim

Manufacture hakkında anlatacak çok şey var ama zaten zaman zaman bunlara değinmiştik. O yüzden direk koleksiyona geçelim.
Bütün koleksiyonu bir arada görmek ve bol bol incelemek harikaydı doğrusu. Doğal olarak özel üretimler ve üretimden kalkan modeller yoktu tabi. Geniş bir salona büyük bir masa üzerine modellerine göre dizilmiş koleksiyonu doyasıya inceledik. Işık pek iyi olmadığı için fotoğraf kalitesi de düşük, kusura bakmayın.
Sanırım Odeon da bir şeyler ekler.

Bir kez daha A.Lange & Sohne ye ve Burak Bey'e çok teşekkür ederek koleksiyona geçelim.

Pek de şaşırtıcı olmayan bir başlangıç :D
Resim
Resim
Resim

Araları geçip direk olarak bence en muhteşem parçalardan birine yanaştım.
Datograph Perpetual Tourbillon
Resim
Resim
Resim

Bir başka güzellik; 1815 Chronograph siyah kadran.
Bu saatle ilgili şöyle bir şey duydum. Bildiğiniz gibi Datograph büyük usta Philippe Dufour'un satın aldığı tek saat. İşte bu 1815 Chronograph da diğer büyük usta (belki de günümüzün en büyük ustası) Kari Voutilainen'in satın almayı planladığı ilk saat.
Sanırım bu iki referans bile ALS yi neden Patek'in bile önüne koymanın pek yanlış olmadığını açıklıyor.
Resim

Vee Odeon'un bitmeyen aşkı tourbillon.
Resim

ve tüm diğerleri..... Double Split
Resim
20limitli double split
Resim

Lange 31. 31 gün güç rezervi :shock:
Resim

Zeitwerk
Resim
Resim

Saxonia
Resim
Resim

Dual time
Resim

Ladies
Resim
Resim

Annual calendars
Resim

Dato kardeşleriyle
Resim
Resim
Resim

1815
Resim
Resim
Resim

Richard Lange serisi. Pour Le Merite (Fuse and Chain teknolojisi) 36 saat sabit güç.
Resim

Lange 1
Resim
Resim
Resim
Resim

Grand Lange 1
Resim

Lumenous sonda ışıl ışıl
Resim

ve kapanış yine Timezone
Resim

Biz çıkarken Lange ekibi de enkaz kaldırma çalışmalarına başlamıştı.
Resim

Son söz , Timezone, Grand Lange 1 lumenous, Datograph Perpetual Tourbillon ve Double Split gerçekten çok etkileyici muhteşem saatler olarak aklımda kaldı.
Kullanıcı avatarı
afl

Re: A. Lange & Sohne V.I.P. Manufacture ziyareti

Mesaj Cruciatus » 03 Ara 2017, 19:28

Muhteşem bir gezi olmuş. Şanslısınız..

Ama otelde sizi bekleyen süprizin içeriğini merak ettim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Cruciatus

Mesaj Wwtr » 03 Ara 2017, 19:36

Paylaşımınız için teşekkürler. Çok güzel bir gezi olmuş.
Kullanıcı avatarı
Wwtr

Mesaj tt59 » 03 Ara 2017, 19:43

Çok güzel ve anlamlı bir gezi olmuş Kerem abi,senin adına çok sevindim :thumbup:
Kullanıcı avatarı
tt59

Mesaj mlm » 03 Ara 2017, 20:01

Fotoğraflar güzel çıkmış Kerem abi :thumbup: Paylaşım için teşekkürler, gösterimde nasıl keyiflendiğini tahmin edebiliyorum:)
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj Caner1983 » 03 Ara 2017, 20:09

Kerem abi :champ:
20 limitli double split :super: :super: :super: fiyatı ne kadardı abi ????
Rolex’s don’t tick-tock
Kullanıcı avatarı
Caner1983

Mesaj ÜmitYüksel » 03 Ara 2017, 20:14

O paketlerde ne vardı merak ettim [emoji51]

Umtyksl
Kullanıcı avatarı
ÜmitYüksel

Mesaj Hellhound » 03 Ara 2017, 20:25

Kerem Abi :super: :super:

Fabrikanın etrafında 4 tur dönüp Moritz Grossmann ve Nomos arasındaki çeşmeden su içen ölümlü, bir daha İsviçre saatlerine bakmaz diyorlar :lol: :champ:
gurmekokular
Kullanıcı avatarı
Hellhound

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 138 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners