Rolex Daytona Vs Omega Speedmaster

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Rolex Daytona Vs Omega Speedmaster

Mesaj uhpu » 16 Kas 2017, 20:49

Cok güzel bi inceleme olmuş.
Elinize sağlık
Kullanıcı avatarı
uhpu

Mesaj ivanko » 16 Kas 2017, 23:14

EnderE yazdı:Kutay Bey emeğinize sağlık .

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkürler Ender bey :champ:
mermertaş yazdı:Çok güzel bir karşılaştırma olmuş

VIA_F1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sağolun :champ:
Hellhound yazdı:Keyifle okudum. Sahip olunan materyallere objektif olarak yaklaşabilmek çok önemli. Her iki muhteşem saati de çok güzel günlerde kullanmanız dileğiyle :champ:

Olabildiğince objektif olmaya çalıştım. Teşekkürler :champ:
coolfire yazdı:Tebrikler güzel inceleme için.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Teşekkür ederim :champ:

cagatay1903 yazdı:Güzel yazı :geek:

eyimen yazdı:Harika bir yazı, elinize sağlık :champ: Tek fikir ayrılığım alıştıktan sonra moonwatch'u kurmanın zor olmadığı yönünde. İlk kurduğumda zorlanmıştım, ama 2-3 ay boyunca her gün kurduğumda artık epey zahmetsiz bir hal aldığını söyleyebilirim.

Tşekkürler :champ: Dediğiniz gibi ben de alışacağımı ümit ediyorum. Sanırım biraz da benim beceriksizliğim :D

Cruciatus yazdı:Elinize sağlık..
Moonwatch Moonphase’im var ve self-winding kendisi. Dolayısıyla kurma derdi yok. Ki bu bir dert de değil..

Ve evet Daytona çok güzel bir saat ama günümüz Türkiye’sinin Volkswagen’i oldu. Fiyatta indirim yapmazlar, sipariş edersin beklersin. Gereksiz bir sürü kasıntı...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Teşekkürler :champ:
Haklısınız otomatik mekanizmadan sonra elle kurmak biraz dertli oluyor. Gerçi ben tam da bunu isteyerek bu saati satın aldım.
Maalesef Daytona için aynı şartlar sadece Türkiye için değil tüm dünyada aynı. Bilakis Türkiye'den almanın yurtdışından almaktan daha kolay olduğunu düşünüyorum. Yabancı forumlarda 5+ yıl bekleme süreleri telafuz ediliyor

hozburun yazdı:Kutay emeğine sağlık :champ: Harika bir inceleme olmuş ve evet senin de katkınla Daytona dan vazgeçtim ;)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hasan teşekkürler :champ: Biliyorsun senin saat zevkine hayranım. Omega Seamaster beyaz kadran efsane olmuş.

cash yazdı:güzel bir karşılaştırma olmuş.emeğinize teşekkürler :thumbup:

Teşekkürler :champ:

SeiKinetic yazdı:Teşekkürler. Zevkli bir inceleme :champ:

uhpu yazdı:Cok güzel bi inceleme olmuş.

Elinize sağlık

Teşekkür ederim :champ:
Kullanıcı avatarı
ivanko

Mesaj alihoca » 17 Kas 2017, 22:09

Güzel tespitlerde bulunmuşsunuz. Bence de Omega’nın Rolex’ten çok da aşağı kalır bir yanı bulunmuyor.
Tempus erit auri pretium!
Kullanıcı avatarı
alihoca

Mesaj rolexcollector » 17 Kas 2017, 22:40

Daytona kullanıcısı olarak genel olarak katılıyorum. Bütçe kısıtlı ise omega kesinlikle çok çok iyi bir saat kurmalı mekanizma dışında. Ama Daytona gerçekten kalite hissiyatı olarak 2 gömlek üst diyorum. Bulmak, almak tabii ki çok zor. Bu rolex in bilinçli politikası. Ben saati alana kadar 10 larca bayiye sordum inanın. Alınca kendinizi şanslı hissettiriyor ve değer kazanan bir yatırıma dönüşüyor.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
The best , or nothing..
Instagram : rolex.collector
Kullanıcı avatarı
rolexcollector

Mesaj ivanko » 18 Kas 2017, 00:09

alihoca yazdı:Güzel tespitlerde bulunmuşsunuz. Bence de Omega’nın Rolex’ten çok da aşağı kalır bir yanı bulunmuyor.

nzmokur yazdı:Daytona kullanıcısı olarak genel olarak katılıyorum. Bütçe kısıtlı ise omega kesinlikle çok çok iyi bir saat kurmalı mekanizma dışında. Ama Daytona gerçekten kalite hissiyatı olarak 2 gömlek üst diyorum. Bulmak, almak tabii ki çok zor. Bu rolex in bilinçli politikası. Ben saati alana kadar 10 larca bayiye sordum inanın. Alınca kendinizi şanslı hissettiriyor ve değer kazanan bir yatırıma dönüşüyor.

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim

Geceyarısı 12 de; uzun zamandır aklımda kalan hadi yarım saatte yazarım diyerek başladığım yazıyı saat 02:30 da uykumun gelmesiyle ve neden bu saatte bu işe başladım söylenmelerimle iyi bağlayamadığımı düşünüyorum. Yazıya başlarkenki amacım markaların dışında iki modeli karşılaştırmak,Moonwatch Professional (Hesalit camlı) ın en az Daytona kadar şanlı tarihi, kalitesi, bilekteki muhteşem duruşu ile Daytona nın 4 de biri fiyatının çok çok üstünde bir değer sunduğunu vurgulamaktı.

Tabiki Daytona da fiyatını hakeden, zorluklarla sahip olunan ve gelecekte de değerini fazlasıyla koruyacak bir saat. Aynı karşılaştırmayı Submariner Vs Seamaster 300 arasında yapsaydım Submariner ın 2 kat fiyatını (tamamen kişisel düşüncem) %100 hakettiğini söyleyebilirdim. Omega serileri içerisinde de fiyatını haketmediğini düşündüğüm bir çok model var (Co-Axial 9300 mekanizma taktıkları tüm modeller, Constellation serileri, Bitmek bilmeyen limitli 007 Bond saatleri vs. )
Kullanıcı avatarı
ivanko

Mesaj rolexcollector » 18 Kas 2017, 04:38

Bir başka bakış açısı getireceğim. Rm, patek sahibi dahi olan dostlarım var. Arada oturup laflarız ve şu noktada birleşiyoruz. Tek saat kullansan ne olurdu? Ve Daytona bu noktada ortak yanıt. Bir de böyle bakın

The best , or nothing..
Instagram : rolex.collector
Kullanıcı avatarı
rolexcollector

Mesaj SemsalGS » 18 Kas 2017, 07:31

Ellerinize sağlık.
Omega speedmaster gerçekten özel bir saat.
Özellikle bu forumda ilginç bir anti-omega yaklaşımı olsada dünyada olay öyle değil.
Omega sadece speedmaster ile değil genel olarak değerli bir marka.
Rolex sub kullanan biri olarak tabiiki rolex benim içinde çok değerli ama Türkiye de rolex takıldığında sahtedir, zenginler bile kiloyla sahte rolex alıp takıyormuş onlar sahte kullanmaz diye düşünüldüğü için denilen bir ortamdayız ne yazıkki.
Kullanıcı avatarı
SemsalGS

Mesaj sedir » 18 Kas 2017, 07:47

Objektif olduğunu düşündüğüm karşılaştırma yazınızı okumaktan memnun oldum. Elinize, fikrinize sağlık.
Clk buralarda olsaydı -foruma en son bir yıl kadar önce uğramış- ne şiddette bir cevap verirdi acaba (Rolex lehine tabii ki) diye merak ettim şimdi.
Vakit nakittir.
Kullanıcı avatarı
sedir

ÖncekiSonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 166 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners