Büyük İsviçre Saatleri Gezisi - Sergisi - İncelemesi

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Buyuk Isvicre Saatleri Gezisi-Sergisi-Incelemesi

Mesaj omega10 » 21 Kas 2017, 07:52

paylaşım için teşekkürler...
Kullanıcı avatarı
omega10

Mesaj jukko » 21 Kas 2017, 14:55

Breguet'nin her yanından asalet akıyor. İncelemeler için de çok teşekkür ederiz.
Kullanıcı avatarı
jukko

Mesaj mentesch » 30 Ara 2017, 20:27

Allahım sana geliyorum. Herbiri birbirinden güzel
Kullanıcı avatarı
mentesch

Mesaj krstarica » 11 Oca 2018, 21:18

bu güzel tanıtım ve sunumunuz için teşekkürler. Birbirinden güzel saatleri farklı perspektivlerle bizlerle tanıştırdınız.

Öte yandan şu soruyuda sormadan edemiyorum. Bir saatin ne kadar maaliyeti olabilir ki? o saat 150 k ve üstüne satılabiliyor. Akıl alır gibi değil.
Ne žalim što su drugi pokrali moje ideje, ali žalim što nemaju svoje.(Başkalarının benim fikirlerimi çalmasından ötürü üzülmüyorum, acıyorum çünkü kendi fikirleri yok.)-Nikola Tesla
Beograd-Serbia
Kullanıcı avatarı
krstarica

Mesaj rolexcollector » 12 Oca 2018, 00:12

krstarica yazdı:bu güzel tanıtım ve sunumunuz için teşekkürler. Birbirinden güzel saatleri farklı perspektivlerle bizlerle tanıştırdınız.

Öte yandan şu soruyuda sormadan edemiyorum. Bir saatin ne kadar maaliyeti olabilir ki? o saat 150 k ve üstüne satılabiliyor. Akıl alır gibi değil.

Saatin içindeki metale göre değerlendirmemek lazım :)
Saarlerce, günlerce, yıllarca süren ar ge, el emeği saatlerce üretilen parçalar, ve marka değeri, reklam bütçeleri, showroom kiraları vs vs
Tabii ki oldukça kârlı görünüyor ancak talep var ve bu da akıl alır yapıyor bu bedelleri...

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
The best , or nothing..
Instagram : rolex.collector
Kullanıcı avatarı
rolexcollector

Mesaj krstarica » 12 Oca 2018, 02:40

nzmokur yazdı:
krstarica yazdı:bu güzel tanıtım ve sunumunuz için teşekkürler. Birbirinden güzel saatleri farklı perspektivlerle bizlerle tanıştırdınız.

Saatin içindeki metale göre değerlendirmemek lazım :)
Saarlerce, günlerce, yıllarca süren ar ge, el emeği saatlerce üretilen parçalar, ve marka değeri, reklam bütçeleri, showroom kiraları vs vs
Tabii ki oldukça kârlı görünüyor ancak talep var ve bu da akıl alır yapıyor bu bedelleri...

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Şahsen hiçbir saatin 150 k $ edeceğini düşünmüyorum. (Elbette el emeği, tek tek montajlanan birbirinden hassas mekanizmalar bezel tasarım, renk uyumu ve mikroskobik detaylara dahi yer verilmesi, şekil verilmesi, limitli seriler vs gibi saati kendi içerisinde özel kılan birçok detay olabilir. Hatta Elmas ve altın dahil pek tabi olabilir yine de şahsi kaanatim oldukça abartı olduğudur. ) Zira helal yoldanda ortalama üstü gelire sahip bir Avrupa vatandaşınında en az 5 yıllık bir gelir birikimi ile (yemeden içmeden sadece saat için çalışması ) dahi zor elde edebileceği bir şey olmamalı. Bir üst limit maalesef ki olmalı. Kapitalist düzenin acı tablosu. Maalesef bedelin özellikle bazı markalarda tamamen marketing oldugu aşikar. Elbette bu benim görüsüm, bir nebze olsun 20-50 k $ arası makul değerler. Görüsünüze de saygı duyuyorum pek tabi
Ne žalim što su drugi pokrali moje ideje, ali žalim što nemaju svoje.(Başkalarının benim fikirlerimi çalmasından ötürü üzülmüyorum, acıyorum çünkü kendi fikirleri yok.)-Nikola Tesla
Beograd-Serbia
Kullanıcı avatarı
krstarica

Mesaj odeon » 13 Oca 2018, 13:01

krstarica yazdı:Şahsen hiçbir saatin 150 k $ edeceğini düşünmüyorum. (Elbette el emeği, tek tek montajlanan birbirinden hassas mekanizmalar bezel tasarım, renk uyumu ve mikroskobik detaylara dahi yer verilmesi, şekil verilmesi, limitli seriler vs gibi saati kendi içerisinde özel kılan birçok detay olabilir. Hatta Elmas ve altın dahil pek tabi olabilir yine de şahsi kaanatim oldukça abartı olduğudur. ) Zira helal yoldanda ortalama üstü gelire sahip bir Avrupa vatandaşınında en az 5 yıllık bir gelir birikimi ile (yemeden içmeden sadece saat için çalışması ) dahi zor elde edebileceği bir şey olmamalı. Bir üst limit maalesef ki olmalı. Kapitalist düzenin acı tablosu. Maalesef bedelin özellikle bazı markalarda tamamen marketing oldugu aşikar. Elbette bu benim görüsüm, bir nebze olsun 20-50 k $ arası makul değerler. Görüsünüze de saygı duyuyorum pek tabi

Salvator Mundi, $450M paraya satildi... Maliyeti canvas, boya, belki firca. Tahminimce $45'dan fazla bir maliyeti yoktur. Bu acidan bakarsaniz alan kisi oldukca "keriz"...
Lakin ben oyle dusunmuyorum. Tablo cok ucuza gitti, bedavaya hatta. Bugun o tabloyu Zorlu Center'in ortasina assaydi patron, sadece kira gelirindeki artistan en kotu ihtimalle sekiz yilda parasini cikartirdi. Cok buyuk ihtimalle Leonardo Bey bir daha dirilemeyecegi icin yuzyillarca bu isin kaymagini yiyeceklerdi.
Peki simdi soruyorum, tas catlasa $45'a mal olan urun kac para eder?

Ayni sey saat icin de gecerli. Bir Patek 5970G, salmon dial kac para eder? Kac para etmeli? $100k, $200k, $300k, $500k? Kac etmeli?
Kullanıcı avatarı
odeon

Mesaj afl » 13 Oca 2018, 13:20

odeon yazdı:[Bir Patek 5970G, salmon dial kac para eder? Kac para etmeli? $100k, $200k, $300k, $500k? Kac etmeli?

Vur vur, sen de vur :lol: Gel $50k ya anlaşalım, maksat ayağım alışsın 8-)

Resim
Kullanıcı avatarı
afl

ÖncekiSonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 189 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners