Omega Seamaster Ploprof 1200m Kutu A癟覺l覺覺

襤svi癟re ve Avrupa Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, 襤svi癟re Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii 襤svi癟re ve Avrupa retimi Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Omega Seamaster Ploprof 1200m Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj Baran » 19 May 2017, 08:51

Herkese selam...

Son zamanlarda i ve arkada 癟evremde insanlar覺n beni 癟ok yorduu bir d繹nemin ard覺ndan kendimi 繹d羹llendirmeye karar verdim ve 2003'lerden beri akl覺mda olan,forumdada hakk覺nda eski mesajlar覺m覺 bulduum bahsi ge癟en saati ald覺m. 8-)

Basitte olsa bir inceleme yapmayaca覺m 癟羹nk羹 internette olduk癟a fazla cok iyi ekilde incelemesi yap覺lm覺 bir model.Sadece cou kiinin merak edecei konfor konusuna deinmek istiyorum.Saat ortalamalar覺n 羹st羹nde a覺rl覺a sahip bir kol saati olmas覺na kar覺n kolda dengeli.Bundan sonra s繹yleyeceklerim ise bana uyup, counlua uymayacak eyler olacak cunku ben a覺r saat seven,cok hafif saatlerden holanmayan bir saatseverim.Senelerce Rolex Deepsea kullanan biri olarak bu saat bana cok a覺r gelmedi ki ka覺t 羹st羹nde Deepsea'den a覺r bir saat Omega.O zamanlarda bana 癟ounuz diyordu Deepsea nedir ya bileine ta bala daha iyi diye :) ama ben bu tarz s覺radanl覺ktan uzak ve bir ie hizmet etmek i癟in yap覺lan 繹zelliklede limitleri zorlanan 羹r羹nleri seviyorum. :geek: Birde 繹yle birey var bu saate kocaman dev gibi diyenler bence kollar覺nda bir denemeliler sonra piyasadaki baka ebatl覺 saatleri denemeliler.En son Basel 2017 fuar覺nda bir Breitlingler denedim bir Casio lar denedim veya akl覺ma u an gelmeyen marka modeller denedimki ilk g繹r羹nce heralde aka ama癟l覺 reklam ama癟l覺 b繹yle 羹retmiler bunlar覺 diye d羹羹nd羹羹m modeller g繹rd羹 bu g繹zler.Ploprofun boyutu hi癟 abart覺l覺 deil sadece biraz a覺r o kadar..Yurtd覺覺nda herg羹n kullanan senelerce kullanan cok insan var.Okumad覺覺m review kalmad覺.Bu saatin dizayn覺n覺 begenmeyenler bu tasar覺m覺n keyfe keder deil 1970 lerde teknik kayg覺larla yap覺ld覺覺n覺 bilse belki daha yumuak eletirirler :D

B羹y羹k ihtimalle Rolex Submariner'den sonra gelen en meshur ve 繹vg羹y羹 hak eden dalg覺癟 saati Omega Ploprof tur.Comex firmas覺yla ha覺rneir oluu,1970 lerdeki piyasay覺 g繹z繹n羹ne al覺rsak Rolex Submariner ilede ortak noktalar覺 var asl覺nda.Ploprof 1970 lerde piyasaya 600m olarak c覺k覺yor,2009 da yeniden eski modele ithafen bu sefer g羹n羹m羹z teknolojileriyle 1200m olarak yeniden 羹retiliyor ve en son ge癟tiimiz senelerde titanyum olarak farkl覺 kadran ve bezel rengi secenekleriylede piyasaya tekrar c覺k覺yor.Eski modele en benzeyen model bu 癟elik versiyon ve malesef art覺k 羹retilmiyor.

Forumun en eski 羹yelerinden biri olarak buralar ne yiitleri devirdi diyebilecek kadar tecr羹bem var ona emin olun ve cok kiiyle tan覺ma f覺rsat覺da sundu bana buras覺.Forumun as覺l kurucusu Bond nickli Burak abi,Hozburun nickli Hasan abi yada Cct nickli Can ACC nickli Caner gibi arkada ve saatten 繹te "ger癟ek dost" lar edindim.Birka癟 kii daha var hepsini tek tek yazmayaca覺m herkes kendini biliyor :) Birde y羹zy羹ze tan覺masamda az cok tan覺d覺覺m ve sayg覺 duyduum 羹yeler var.Cok payla覺mlar覺 olmasada hatta counuz hi癟 mesajlar覺 olmad覺g覺 i癟in bilmesede her y繹nden cok cok d羹zg羹n 羹yeler mevcut forumda.Oturmas覺yla kalkmas覺yla konumas覺yla ya覺na konumuna yak覺覺r ekilde davran覺覺yla insan kendini belli eder derler bizde bunu ay覺rt etmeyi 繹rendik ailemizden..Bunlardan biride Aladal覺 ;)

Aladal覺,Aziz abi saati Adanadan al覺yor fakat ufak bir 癟izikten 繹t羹r羹 saat Dubai Omega Butikten deiim oluyor :shock: Uzun bir s羹re yenisi bulunam覺yor cunku saat 羹retimden kalk覺yor ki ben uzun s羹re s覺f覺r覺n覺 aram覺 fakat bulamam覺t覺m.Erenim sagolsun havaliman覺nda bulmutu ama nasip olmad覺.Neyse sonunda saat bulunuyor olsada yeni saat gelince cok tak覺lm覺yor cok fazla saat olduu ve herg羹n tak覺lacak kadar konforlu bir saat olmad覺g覺 i癟in :D Saat gercekten son ald覺g覺m s覺f覺r Panerai 'den daha temiz hahahaaha

Saati gercekten sayg覺 duyup 繹rnek alabileceim sevdiim bir abimden ald覺覺m i癟in cok mutluyum.Puro ve araptan rak覺ya,klasik Porschelerden Masaratilerden BMW ye,golf sahalar覺ndan antiyelere d羹ecek olan Ploprof bu durumdan ne kadar memnun olacak bilemiyorum ama benim zevkten 4 k繹e olduum a癟覺k :super: :D

B襤LEZ襤K______

Bilezii ile ilgili bir iki yorum yapmak istiyorum son olarak.Bu bilezikler mesh olarak ge癟iyor ki benim en sevdiim '' Sharkproof '' :geek: Bu bilezik bence en g繹sterili ve tarz sahibi bilezik dizaynlar覺ndan birtanesi.Daha 繹nce aftermarket kapal覺癟ar覺 yada saatcilerde sat覺lanlardan kullanm覺t覺m Seikomda,sonra Breitling Superocean Heritage Chrono'da kulland覺m ki Seikoda kulland覺klar覺mla Breitlingdeki orj覺nal mesh aras覺ndaki kalite farkl覺 inan覺lmaz boyuttayken Omegan覺n mesh bilezii orgazm yaat覺r cinsten bir kalite sundu :lol:

Sizleri kendi kutu a癟覺l覺覺 fotoraflar覺m ve profosyonel cekimlerle babaa b覺rak覺yorum.

Saatin fermuarl覺 kutusunu dalg覺癟 kost羹m羹 kuma覺ndan yapm覺lar.Ya senelerdir Omega ilgili s繹lediim herseyin ne kadar doru olduunu g繹rd羹m ahahah Rolex Mercedes Omega Audi.Audinin i癟i nas覺l daha kaliteli geliyorsa bana Mercedes BMW den Omegan覺nda kutu i癟erik kullan覺lan malzeme dikiler sunum 10 numara 5 y覺ld覺z ve kesinlikle Rolex'in sunumundan cok daha iyi..Rolexin bunlara ihtiyac覺 yok tabiki.( Rolex'e toz kondurmam) :lol:

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Puro hediyesi i癟inde ayr覺ca teekk羹rler abi :thumbup:

Resim

Bata sevgili Aladal覺,Aziz abiye sonrada imdiden iyi dileklerini sunacak t羹m 羹yelere teekk羹rler :champ: :champ: :champ:

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
En son Baran taraf覺ndan 19 May 2017, 09:41 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 5 kere d羹zenlendi.
Kullan覺c覺 avatar覺
Baran

Ya: 39
Kay覺t: 02 ub 2011, 23:10

Re: Omega Seamaster Ploprof 1200m Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj Fatih28 » 19 May 2017, 09:16

G羹zel g羹nlerde kullan覺n Baran hocam ger癟ektende 癟ok farkl覺 bir saat...[emoji1303]

Kullan覺c覺 avatar覺
Fatih28

Ya: 42
Kay覺t: 25 Haz 2016, 01:39

Mesaj tt59 » 19 May 2017, 09:40

Akl覺ndaki saate kavutuuna sevindim Baran,hay覺rl覺 olsun g羹zel g羹nlerinde kullan :thumbup:
Kullan覺c覺 avatar覺
tt59

Ya: 42
Kay覺t: 30 Au 2015, 17:43

Mesaj wWw » 19 May 2017, 10:10

ok g羹zel saat, size de 癟ok yakim覺, 癟ok ansl覺s覺n覺z. G羹zel g羹nlerde kullan覺n.

HUAWEI TAG-L01 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺

Ya: 37
Kay覺t: 26 Eyl 2011, 11:52

Mesaj kiwi21 » 19 May 2017, 10:22

Bal覺覺 g繹r羹nce "aa aladal覺 abi'de de var" diye d羹羹nm羹t羹m ki ondan al覺nm覺.

Tebrikler Baran bilee 癟ok yak覺m覺. Bir ey sormak istiyorum saate dair. Panerai gibi al覺覺lagelmiin d覺覺nda bir tepesi var saatin ve tak覺 durumuna g繹re elin 羹st羹ne deil kolun 羹st羹ne geliyor. Yanl覺sam l羹tfen biri d羹zeltsin Panerai'nin de bu tip tepesi solda olan saatleri var ve yanl覺 hat覺rlam覺yorsam forumda "solaklar" i癟in 羹retildii s繹ylenmiti tepe solda olan Panerai modellerinin. Bu saatte de b繹yle bir durum mu var? Yoksa da kol 羹st羹ndeki tepe kola rahats覺zl覺k veriyor mu?

Teekk羹rler ve tekrardan tebrikler.
https://instagram.com/kiwiwatch
Kullan覺c覺 avatar覺
kiwi21

Ya: 36
Kay覺t: 31 Tem 2011, 10:56

Mesaj Baran » 19 May 2017, 10:29

Arkadalar teekk羹rler :champ:

kiwi21 ncelikle sanada teekk羹rler,Panerai'lerde tepenin solda olmas覺n覺n tek sebebi solak versiyon olular覺.Omegadaki durumsa tamamen 1970 lerdeki teknolojinin tasar覺ma etkisi diyelim.Tepe kesinlikle rahats覺z etmiyor ki solda olmas覺n覺n sebebi sagda olup bilei rahats覺z etmemesi.

Kullan覺c覺 avatar覺
Baran

Kay覺t: 02 ub 2011, 23:10

Mesaj gkhnbaggio » 19 May 2017, 10:36

Tebrikler, g羹zel g羹nlerde kullan覺n :champ: diver gibi diver [emoji1360]
Kullan覺c覺 avatar覺
gkhnbaggio

Kay覺t: 24 ub 2017, 21:55

Mesaj avbey » 19 May 2017, 10:40

G羹zel g羹nlerinizi g繹stersin g羹le g羹le kullan覺n
Kullan覺c覺 avatar覺
avbey

Kay覺t: 08 Nis 2017, 15:46

Sonraki

D繹n TSF 襤svi癟re Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 136 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners