TAG Heuer Monaco Kutu A癟覺l覺覺

襤svi癟re ve Avrupa Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, 襤svi癟re Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii 襤svi癟re ve Avrupa retimi Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

TAG Heuer Monaco Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj Baran » 30 Nis 2017, 16:51

Herkese selamlar...K覺sa bir aradan sonra bir kutu a癟覺l覺覺 ile daha sizlerleyim.Asl覺nda uzun zaman 繹nce ald覺覺m bir saat olmas覺na ramen vakit bulup anca bir inceleme yapabiliyorum.TAG Heuer ile marka olarak olan ilikim forumdan 繹ncesine dayan覺yor asl覺nda.襤lk ciddi para 繹deyerek kendi ald覺g覺m kol saatim pilli simsiyah bir TAG Heuer F1'di.Ald覺g覺mdaki heyecan覺 hala unutamam ki uzun s羹re kulland覺m o saati.Foruma ilk 羹ye oldugumdada sahip oldugum saatlerden birtanesiydi.Sonra maymun itahl覺l覺kla balay覺p devam eden saat maceramdan y覺llar sonra tekrar bir TAG Heuer sahibi olmak ho bir duygu oldu.

Benim gibi hayat覺 motorsporlar覺 ve otomobillerle i癟 i癟e gecmi,as覺l hobisi otomobiller olan biri i癟in Chopard Mille Miglia serisi, Rolex Daytona yada TAG Heuer Monaco gibi saatlerin yeri bakad覺r..Seneler seneler 繹nce bir avrupa gezimiz s覺ras覺nda babamlar bir cafe de soluklan覺rken ben bir saat癟inin vitrininde bunu g繹r羹p i癟eri girip deneyip a覺k olmutum! Magazada epeyce kolumda vakit gecirip tekrar annemlerin yan覺na gitmek i癟in magazadan c覺karken can覺m babamla saatcinin kap覺s覺nda kar覺lat覺k ve "襤癟erde cok kald覺n geldim bakayim ne begendin" demesiyle beni ittirerek konusmama f覺rsat b覺rakmadan magazaya sokmutu.Yaz覺k tabi saat yada pahal覺 saat fiyatlar覺 konusunda bana cocuklugumda ald覺g覺 G Shock Quantum yada Seiko Sportura Kinetic lerde kald覺g覺 i癟in Monaco'nun fiyat覺n覺 duyunca kendini d覺ar覺 zor att覺 :) :)

Seneler i癟inde bana dorusu pek denk gelmedi bu saatten..2. El saat ii yapan esnafa pek d羹en bir saat degildir.Bizim gibiler aras覺ndada ya hep ya hi癟 sevilen bir model oldugundan al覺n覺p 2. Ele d羹mesi pek olas覺 degildir ki bu kadar sene alamad覺m.

Peki saati nas覺l ald覺m ahahhahaha ?
Forumdan Tak覺n ile rak覺 bal覺kta kafalar覺 cekerken konusu ac覺ld覺.Biliyorsunuz gectiimiz hafta nian覺m oldu ve nian saati se癟me aamas覺nda Monaco ilk s覺radayd覺.Fakat Tak覺n,Hozburun Hasan abinin saatini satabileceini ve gercekten Mint Condition in Turkish yald覺r yald覺r bir saat oldugunu s繹lemesiyle Hasan abiyi aramas覺 bir oldu.Telefon konumas覺 bitmeden ben hesab覺 isteyip 繹demitim bile..Akam 10:30 gibi sofradan kalkt覺k ve beylikd羹z羹ne doru yola c覺kt覺k.San覺yorum 15-20dk aras覺 Hasan abinin yan覺na vard覺k caddebostandan.Hasan abi getirmi saati al dedi bak... Shock shock gercekten bu kadar temiz hatta temiz demek doru olmaz s覺f覺r olabileceini d羹羹nmemitim.Neyse saati ald覺k d繹nd羹k.Tabi nian hediyesi i癟in sectiim saati kendim al覺nca k覺z taraf覺na Panerai almak d羹t羹 ahahahahauauus :)

imdi gelelim saatimize..

Saat beyaz bir d覺 karton onun i癟inde kaliteli buyuk bir kal覺n karton kutu ve guzel ahap bir kutu ile kar覺l覺yor bizi.Kutunun i癟i deri kapl覺 ve cok 覺k..Ahap kutuyu kald覺rd覺覺n覺zda ise alttaki b繹lmede deri cuzdan i癟indede kitapc覺klar覺 ve kafa ka覺d覺 ile kar覺la覺yorsunuz.Kutu dorusu epey houma gitti :)

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Bu model TAG Heuer taraf覺ndan ilk 1969 y覺l覺nda 1133B koduyla 羹retilip piyasaya sunulmu sonras覺ndada g羹n羹m羹ze kadar 3 yeni versiyonu 羹retilmi.襤lki 2003 y覺l覺nda CW2113 koduyla Calibre 17 makineyle 羹retilmi.2010 y覺l覺nda revize edilip CAW2111 koduyla Calibre 12 makineyle piyasaya c覺km覺t覺.Son olarakta 2015 y覺l覺nda CAW211P koduyla 羹retilmeye baland覺.襤lk piyasaya c覺kan ve kasay覺 meshur eden d繹nemin meshur akt繹r ve yar覺 pilotu Steve McQueen dir.Kendisin覺n ayn覺 zamanda Submariner kulland覺g覺n覺da biliyoruz o d繹nemler..Tarz覺 ve karizmas覺yla hem bir stil ikonu olan hemde yak覺覺kl覺l覺覺 ile kad覺nlara o d繹nem don sallatan McQueen herzaman ilgimi cekmitir..Onun meshur ettii saate sahip oldugum i癟in cok mutluyum :champ:

Resim

As覺l meshur olan modelin kadran rengi mat mavi ve kurma tepesi solda olsada benim sahip oldugum model 2010 da piyasaya c覺kan lacivert krokodil kay覺l覺 sadan tepeli olan model.Fakat saat i癟in sonradan Vintage Steve McQueen Edition delikli racing kay覺 ve Heuer toka sipari edilmi..Ciddi maliyetli olan bu parcalardan sonra saat inan覺lmaz yak覺覺kl覺 olmu..

ncesi sonras覺 fotograflar覺n覺 payla覺yorum.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Hasan abime bu saate sahip olmama olanak saglad覺覺 i癟in sonsuz teekk羹rler :champ: :champ: Koleksiyona sat覺lmayacak 4. saatimi eklemi oldum sayesinde :)

Dorusu verecek daha cok bilgi var ama k覺sacas覺 makine olarak i癟inde Dubois Depraz Chronograph mod羹l bulunuyor.

Resim

Son olarak birkac bonus fotograf ile mini incelememi sona erdiriyor t羹m sevenlerimi 繹p羹yorum :champ: :champ:

Resim
Resim
Resim

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Baran

Ya: 39
Kay覺t: 02 ub 2011, 23:10

Re: TAG Heuer Monaco Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj Wwtr » 30 Nis 2017, 17:05

Tebrikler :thumbup:
Kullan覺c覺 avatar覺
Wwtr

Kay覺t: 20 Mar 2010, 14:02

Mesaj SeiKinetic » 30 Nis 2017, 17:28

M羹kemmel durumda. G羹le g羹le kullan覺n :champ:
Tutto ha una maniera.
Kullan覺c覺 avatar覺
SeiKinetic

Kay覺t: 08 Tem 2016, 10:14

Mesaj tt59 » 30 Nis 2017, 17:29

Baran 癟ok 繹zel bir saat tebrikler g羹zel g羹nlerde kullan :thumbup:
Foruma katt覺覺 g羹zellikler ad覺na Hasan abiye selamlar sayg覺lar :super:
Kullan覺c覺 avatar覺
tt59

Ya: 42
Kay覺t: 30 Au 2015, 17:43

Mesaj adorno » 30 Nis 2017, 17:44

Tebrikler; deger bilene gitmesi ayri bi guzel...

Her baar覺l覺 erkein ard覺nda en az bir kad覺n vard覺r.
Kullan覺c覺 avatar覺
adorno

Kay覺t: 23 Tem 2012, 22:49

Mesaj EnderE » 30 Nis 2017, 17:45

Baran g繹nl羹mde yatan aslanlardan birini kapmissin . Hay覺rl覺 olsun .g羹le g羹le kullan

SM-T800 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Ender Erdogan / Eski Kullan覺c覺 Ad覺 Forestsoul
Kullan覺c覺 avatar覺
EnderE

Ya: 43
Kay覺t: 20 ub 2016, 23:59

Mesaj Fatih28 » 30 Nis 2017, 17:47

G羹zel g羹nlerde kullan覺n...[emoji1303]

Kullan覺c覺 avatar覺
Fatih28

Ya: 42
Kay覺t: 25 Haz 2016, 01:39

Mesaj darksider » 30 Nis 2017, 18:16

Baran s羹per, :champ: :champ: :champ: , g羹zel g羹nlerde kullan.
Rak覺y覺 b覺rakm覺t覺n sen yanl覺 hat覺rlam覺yorsam?? :D
Nothing lasts forever, and we both know hearts can change...
Kullan覺c覺 avatar覺
darksider

Ya: 43
Kay覺t: 07 Nis 2015, 17:58

Sonraki

D繹n TSF 襤svi癟re Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Bing [Bot] ve 172 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners