Rado Coupole Classic Kutu A癟覺l覺覺 ve 襤nceleme

襤svi癟re ve Avrupa Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, 襤svi癟re Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii 襤svi癟re ve Avrupa retimi Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Rado Coupole Classic Kutu A癟覺l覺覺 ve 襤nceleme

Mesaj khef » 09 Mar 2017, 13:59

Merhaba Arkadalar,

Asl覺nda Rado'nun al覺m hikayesini, JLC ile sonlanmas覺n覺 umduum s羹recin ikinci aamas覺 olarak d羹羹nebiliriz. Yine bir ka癟 ay 繹nce satt覺覺m RG Seiko Neo ilk aama idi ve 癟ok tatmin edici olmam覺t覺. :D Hafta i癟i genelde klasik giyinen biri olarak daha 繹nce ger癟ek bir "dress watch" kullanmad覺覺m i癟in, deneme s羹r羹羹 olarak ald覺覺m SRP706 42mm/12mm 繹l癟羹leri ile asla bir se癟enek olamayaca覺n覺 k覺sa s羹rede g繹sterdi. :) Satt覺ktan sonra ise ka覺nt覺lar t羹m h覺z覺yla devam etti. FC en 繹nemli aday gibi dursa da sadece manufacture serisi almak istedim ama fiyatlar Speedmaster ile 癟ok yak覺nd覺. Hatta gidip Rotap ile g繹r羹t羹m ve sonras覺nda SRQ019'u k覺sa s羹re 繹nce ald覺覺m ve 繹nceliin bir dress watch olduunu bildiim i癟in Omega'dan vazge癟tim. (Nas覺l olsa bir g羹n o speedy al覺nacak.) :D

Ge癟enlerde yabanc覺 forumlarda inceleme ve yorumlar覺 okurken, Rado markas覺 hakk覺nda g羹zel bir makaleye denk geldim. Asl覺nda benim i癟in Rado=seramik saat demekti. :D Swatch Group'un markay覺 eski s覺k覺c覺 imaj覺ndan kurtarmaya 癟al覺t覺覺n覺 ve yeni modellerini g繹r羹nce bir ans vermem gerektiini d羹羹nd羹m. Siteye girdiimde ise t羹m kriterlerime (rose gold kasa, koyu renk kadran/tarih 癟ark覺 ve elbette boyutlar 37,7 mm/10mm) uyan Coupole Classic serisini g繹rd羹m. Markaya kar覺 繹n yarg覺y覺 gidermek ve kar覺lat覺rma yapmak ad覺na hem FC hem Rado deneyebileceim bir saat癟i bulup, soluu Bak覺rk繹y'de ald覺m. Yard覺mc覺 ve bilgili 癟al覺anlara sahip bir firmayd覺; in-house mekanizmalardan Basel 2017'e varan sohbet ans覺 yakalad覺m. Bu s覺rada denediim FC'ler hep 40mm ve 羹st羹yd羹. 襤癟ilikte de b羹y羹k farklar g繹remedim ve en son olarak ay覺rd覺覺m b羹t癟enin 1/4'羹ne Rado'yu alabileceimi anlad覺ktan sonra ise tetii 癟ekmekten baka se癟enek kalmad覺.
Resim

Bu k覺sa giriten sonra mini inceleme ile a癟覺l覺覺m覺z覺 tamamlayal覺m. :D :arrow: :arrow:

ARTILARI:
-Saat 37,7 mm/10,2mm ebatlar覺nda tam bir "dress watch". Kolda 癟ok rahat ve a癟覺k癟as覺 bundan sonra dier saatleri tak覺mla nas覺l kullanaca覺m, bilmiyorum.
Resim
-Guilloche koyu kadran sofistike hava katm覺 ve farkl覺 覺覺klarda farkl覺 tonlar al覺yor. Kadran ve cam覺n (癟ift tarafl覺 anti-refle kapl覺 safir) hafif bombeli yap覺s覺 da g羹zel bir vintage g繹r羹n羹m salam覺.
Resim
-Markan覺n logosu olan 癟apa kendi etraf覺nda d繹nerek her zaman farkl覺 bir konumda duruyor. Rado'nun t羹m modellerinde var san覺r覺m; bence ho bir dokunu olmu.
Resim
-Kasa dier rose goldlardan farkl覺 olarak pvd kaplama. Bu daha fazla dayan覺kl覺l覺k, oksitlenmeye kar覺 koruma ve daha koyu bir ton sal覺yor.
Resim
-G羹癟 rezervi 80 saat, klasik bir saat i癟in 癟ok baar覺l覺. Mekanizma Calibre 763 olarak ge癟iyor ama asl覺nda ETA C07.611(Powermatic 80) Bilinen, salam bir 羹r羹n.
Resim
-En beendiim 繹zelliklerinden biri kelebek tokadaki, saati 癟覺kar覺p takmay覺 kolaylat覺ran ek par癟a. Benim gibi, eli geni, bilei ince kullan覺c覺lar i癟in m羹thi kolayl覺k.
Resim
Resim

-Kay覺 kahve timsah derisi ve olduk癟a kaliteli ama ben siyah ile kullanmak istediim i癟in deitirdim.
Resim

EKS襤LER襤:
-Tepeyi 癟ok beenmedim. Daha zarif bir tasar覺m olabilirmi ama standart Rado tepesi ve vidal覺 deil.
Resim
-Kaplama olduu i癟in 癟elik saatlere g繹re daha dikkatli kullanmak gerekiyor.
Resim
-Boynuz aral覺覺 19mm, kay覺 bulmak nispeten zor.

Vakit ay覺r覺p okuyan arkadalara teekk羹rlerimi sunuyorum. Sorusu olanlara yard覺mc覺 olmaya 癟al覺覺r覺m. :thumbup:

Herkese selamlar. :champ:

Resim
Resim
Resim
En son khef taraf覺ndan 10 Mar 2017, 00:51 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 3 kere d羹zenlendi.
Kullan覺c覺 avatar覺
khef

Ya: 43
Kay覺t: 07 Mar 2014, 13:02

Re: Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj mlm » 09 Mar 2017, 14:17

Bu bir dress watch olabilir.:)
Frederic Constant diyorum.
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullan覺c覺 avatar覺
mlm

Kay覺t: 03 Au 2010, 02:59

Mesaj eyimen » 09 Mar 2017, 14:26

Hamilton?
Kullan覺c覺 avatar覺
eyimen

Kay覺t: 13 Tem 2015, 22:54

Mesaj kiwi21 » 09 Mar 2017, 15:15

Alpina?
https://instagram.com/kiwiwatch
Kullan覺c覺 avatar覺
kiwi21

Ya: 36
Kay覺t: 31 Tem 2011, 10:56

Mesaj Cotton » 09 Mar 2017, 15:47

Panerai :D
khef yazd覺:
襤pucu: G羹ncel saatlerim aras覺nda eksikliini bir s羹redir hissediyordum. :geek:
Hi癟 bir eye cesaret edemeyen, hi癟 bir eye 羹mit beslemesin !
Kullan覺c覺 avatar覺
Cotton

Ya: 52
Kay覺t: 22 Au 2014, 09:24

Mesaj kethuda57 » 09 Mar 2017, 17:41

nomos :)
Senin kular覺n olurdu mevsimi yolculuklara 癟a覺ran...
襤nstagram : kethuda57
Kullan覺c覺 avatar覺
kethuda57

Ya: 40
Kay覺t: 26 Tem 2011, 21:02

Mesaj TSayiR » 09 Mar 2017, 18:02

襤ncelemesi olmadigina dikkat etmemisim sonradan g繹rd羹m ve degistiriyorum.

Rado diyorum.
@WatchesTNC
Kullan覺c覺 avatar覺
TSayiR

Ya: 38
Kay覺t: 18 ub 2016, 14:17

Mesaj Caner1983 » 09 Mar 2017, 19:39

Resim
Rolexs dont tick-tock
Kullan覺c覺 avatar覺
Caner1983

Ya: 41
Kay覺t: 05 Eyl 2014, 22:41

Sonraki

D繹n TSF 襤svi癟re Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 130 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners