Rolex Submariner 16613LB Kutu A癟覺l覺覺

襤svi癟re ve Avrupa Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, 襤svi癟re Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii 襤svi癟re ve Avrupa retimi Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Rolex Submariner 16613LB Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj Umutt » 09 ub 2017, 19:24

Deerli arkadalar,

Bir kutu a癟覺l覺覺m olacak ama bu defa beni biraz daha heyecanland覺ran, y羹z羹m羹 daha fazla g羹l羹mseten, 繹zel bir saat i癟in yapaca覺m bu a癟覺l覺覺. Bunun erefine sizlere kendi saat hikayemden k覺saca bahsetmek istiyorum;

襤lk saatim 8 ya覺ndayken,rahmetli dedemin bana hac d繹n羹羹 armaan ettii beyaz kadranl覺 eski tip bir seiko 5 ti. Hayran g繹zlerle bak覺p, koluma takmak 羹zereyken hunharca elimden al覺nd覺 ve liseye balad覺覺mda takabileceim s繹ylendi :(

Sonra ortaokul 1.s覺n覺ftayken babam bana iporta ii, pilli yine beyaz kadranl覺 bir saat ald覺. Y覺llarca quartz marka saatim var diye g繹s羹m羹 gere gere gezdim durdum, saatimin ger癟ek deerini ve quartz 覺n bir marka olmad覺覺n覺 y覺llar sonra pazardaki bir baka iportac覺dan 繹rendim. Lise ye balad覺覺mda, o d繹nem siyah kadranl覺 versiyonu 癟覺kt覺覺 i癟in, demode olan seiko 5 imi yine de b羹y羹k bir mutlulukla takmaya balad覺m. Okulun ikinci haftas覺nda 癟覺kan aptal saptal bir kavgada cam覺 癟atlay覺nca alamakl覺 olduumu hat覺rl覺yorum. Ondan sonra 癟ok uzun bir s羹re; y覺llar sonra bir ie balayana kadar saatler ile olan ba覺m覺 uzun bir s羹re kopartt覺m. Ta ki bir g羹n i 癟覺k覺覺, bursa kapal覺 癟ar覺 b繹lgesinde beyaz,chrono bir hislon g繹rene kadar.

Bundan sonra ardarda ald覺覺m moda saatlerinden, bir k覺z arkada覺m覺n hediyesi ile oris diver titan'a ve oris ten de 2011 y覺l覺nda tsf ye terfi ettim. B繹ylece luxury saat tutkum balam覺 oldu. Asl覺nda bu tutkuyu, yaad覺覺m baz覺 olaylar, kay覺plar da tetikledi, her defas覺nda daha da fazla sar覺ld覺m saatlere. Bundan sonra s覺ras覺yla tekrar oris, meistersinger, tag heuer vs.. derken en sonunda omega seamaster po ya terfi ettim ve ald覺覺m g羹n ne yapt覺ysam uyku tutmad覺. Yataktan kalk覺p kalk覺p bakt覺m yerinde duruyor mu diye, her defas覺nda bir oh 癟ekip tekrar yatt覺m.. Omega dan sonra daha 羹st segment al覺mlar覺m da oldu 繹zellikle son iki y覺l i癟inde ama hi癟biri ayn覺 heyecan覺 vermedi, ta ki bug羹ne kadar..

ok yazd覺m anlatt覺m, okuyanlar覺 s覺kmam覺 olmay覺 diliyor ve beklentinin 癟ok y羹kselmemesini umuyorum; zira bu a癟覺l覺 benim i癟in b羹y羹k bir ad覺m olsa da forum i癟in olduk癟a k羹癟羹k bir ad覺m :)

襤pucuna gelecek olursak sar覺 sa癟l覺 mavi g繹zl羹 bir dilber var elinde. Batan 癟覺kart覺c覺 bir g羹l羹msemesi var, g繹zleri ayr覺, y羹z羹 ayr覺 parl覺yor.. her sevgili g羹zel bakar ama bu bir baka bak覺yor arkadalar. 襤nsan覺n b繹yle g繹z羹n羹n i癟ine i癟ine bak覺yor ..Onu kutusuna her b覺rakt覺覺mda boynu b羹k羹l羹yor, d繹n羹p dola覺p tekrar geliyorum yan覺na ..

Evet yazacaklar覺m bu kadar. Elimde olmadan hem biraz duygusal hem de uzun bir a癟覺l覺 oldu san覺r覺m.

Tahminlerinizi bekliyorum. Sevgi ve sayg覺lar覺mla

ResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResim
En son Umutt taraf覺ndan 10 ub 2017, 23:20 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 1 kere d羹zenlendi.
Kullan覺c覺 avatar覺
Umutt

Kay覺t: 01 Oca 2011, 23:13

Re: Kutu a癟覺l覺覺

Mesaj mosef » 09 ub 2017, 19:38

Rolex Yacht-Master II :?: (Asl覺nda ilk akl覺ma gelen 癟elik alt覺n lacivert kadranl覺 Submariner'd覺 ama bunu yazas覺m geldi :D)
Kullan覺c覺 avatar覺
mosef

Kay覺t: 02 Tem 2014, 21:42

Mesaj abice » 09 ub 2017, 19:39

116613LB
Kullan覺c覺 avatar覺
abice

Ya: 37
Kay覺t: 06 Eki 2015, 09:54

Mesaj mlm » 09 ub 2017, 20:11

Ben de sadaki diyorum, 16613LB?

Resim
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullan覺c覺 avatar覺
mlm

Ya: 43
Kay覺t: 03 Au 2010, 02:59

Mesaj Cotton » 09 ub 2017, 20:29

Yeni kutu a癟覺l覺覺n覺z i癟in tahminde bulunam覺yor; uykusuz ama sevin癟li bir gece daha yaayaca覺n覺z i癟in en k繹t羹 geceniz b繹yle olsun derken, yeni saatinizde 癟ok hay覺rl覺 olsun. :D
En son Cotton taraf覺ndan 09 ub 2017, 20:35 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 2 kere d羹zenlendi.
Hi癟 bir eye cesaret edemeyen, hi癟 bir eye 羹mit beslemesin !
Kullan覺c覺 avatar覺
Cotton

Ya: 52
Kay覺t: 22 Au 2014, 09:24

Mesaj kiwi21 » 09 ub 2017, 20:31

襤yi g羹nlerde kullan覺n :champ: Tahminlerin doru olduunu d羹羹n羹yorum :super:
https://instagram.com/kiwiwatch
Kullan覺c覺 avatar覺
kiwi21

Ya: 36
Kay覺t: 31 Tem 2011, 10:56

Mesaj eraslani » 09 ub 2017, 21:18

Merakla bekliyorum..ger癟i sniper arkadalar devreye girmi..tam isabet olacak gibi..

SM-G930F cihaz覺mdan g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
eraslani

Ya: 47
Kay覺t: 26 Oca 2012, 13:03

Mesaj Wwtr » 09 ub 2017, 21:25

IWC?
Kullan覺c覺 avatar覺
Wwtr

Kay覺t: 20 Mar 2010, 14:02

Sonraki

D繹n TSF 襤svi癟re Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Google [Bot] ve 165 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners