Hamilton Jazzmaster Day-Date Automatic Kutu A癟覺l覺覺

襤svi癟re ve Avrupa Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, 襤svi癟re Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii 襤svi癟re ve Avrupa retimi Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Hamilton Jazzmaster Day-Date Automatic Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj kiwi21 » 24 Oca 2017, 14:40

Uzun bir s羹re baka saatin peinden komama ramen kur art覺覺, taksitte vade fark覺 vs derken o saat nasip olmay覺nca ge癟tiimiz hafta sipariini verdiim saat g羹n itibariyle elime ge癟ti. ncelikle adettendir tahminleri alal覺m, duruma g繹re de bu akam veya yar覺n akam kutumuzu a癟ar覺z. :champ:

Bu arada bir dip not : 襤zmir'deki saat癟iler kadar ilgisiz, le saat癟iler g繹rmedim. Sanki 羹r羹n羹 satas覺 yok, sanki 羹r羹n羹 satarlarsa paras覺n覺 onlar verecek saat benim koluma paras覺 da kendi cebime girecek. Bu kafayla giderlerse daha 癟ok m羹teri kaybederler.

Resim

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Evet, saatimiz Hamilton Jazzmaster Day-Date Automatic. Ocak ay覺 ba覺nda doum g羹n羹m vard覺 ve ben uzunca bir s羹redir dress saat bak覺yordum. Belli bal覺 birka癟 kriterim vard覺. Mutlaka beyaz/krem/fildii kadran olmas覺, maksimum 40 mm 癟ap覺nda olmas覺, m羹mk羹nse mekanizmas覺n覺n g繹r羹lebilir olmas覺 ki saatlerimin aras覺nda b繹yle bir saat bulunmuyor- rose goldu sevdiimden kasan覺n rose gold olmas覺 ve de son olarak sub-second olmas覺. Alm覺 olduum Hamilton覺n bu modeli 癟ou kriterimi kar覺l覺yor.

Tabi ki beklentilerime yan覺t bulamad覺覺m k覺s覺mlar da yok deil. rnein sub-second vintage tabir edilen saatlerde s覺kl覺kla kar覺la覺l覺rken yeni nesil saatlerde nedense pek de tercih edilmiyor. Ben dress saatlere 癟ok yak覺t覺覺n覺 d羹羹n羹yorum. Rose-gold kasa beklentim de kollar ve indisler taraf覺ndan kar覺lanm覺 durumda ve krem rengi kadrana ayr覺 bi g羹zellik katm覺 bu detaylar. Day-date pencereleri de g羹zel yerletirilmi ve kadran覺n sadeliini bozmam覺.

襤lk transparan caseback saatim olmas覺ndan kaynakl覺 m覺d覺r bilmiyorum ama mekanizmay覺 izlemek 癟ok houma gitti. Mekanizma demiken saatin mekanizmas覺ndan da bahsetmek gerekirse olduk癟a g羹venilir, akar覺 kokar覺 olmayan ETA 2834-2 mekanizma bulunuyor. 38 saatlik g羹癟 rezervi var. Kasa kal覺nl覺覺 12mm.

襤zmirde Hamilton satan bir yer bulamad覺覺mdan saatin sipariini internetten vermek zorunda kald覺m. Kutuyu a癟覺nca kafamdaki t羹m soru iaretleri gitti. B繹ylece saatlerin aras覺ndaki a癟覺k renk kadranl覺 dress eksii de kapanm覺 oldu. Sonu癟 olarak yapt覺覺m se癟imden olduk癟a memnunum. Tahminleriyle ve iyi dilekleriyle kutu a癟覺l覺覺n覺 paylaan herkese teekk羹rler. :champ:

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
En son kiwi21 taraf覺ndan 25 Oca 2017, 20:27 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 1 kere d羹zenlendi.
https://instagram.com/kiwiwatch
Kullan覺c覺 avatar覺
kiwi21

Ya: 36
Kay覺t: 31 Tem 2011, 10:56

Re: Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj habersiz » 24 Oca 2017, 14:49

omega planet ocean
Kullan覺c覺 avatar覺
habersiz

Kay覺t: 19 Ara 2016, 17:38

Mesaj TSayiR » 24 Oca 2017, 15:26

Tissot diyorum.
@WatchesTNC
Kullan覺c覺 avatar覺
TSayiR

Ya: 38
Kay覺t: 18 ub 2016, 14:17

Mesaj mermerta » 24 Oca 2017, 16:45

Seiko

E5803 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
mermerta

Kay覺t: 27 Oca 2014, 23:36

Mesaj Turker » 24 Oca 2017, 16:57

Seiko +1
Kullan覺c覺 avatar覺
Turker

Kay覺t: 28 Ara 2015, 16:49

Mesaj Turker » 24 Oca 2017, 17:04

襤zmirli saat癟iler olunca dipnot i癟erii falan direkt seiko ya gitti akl覺m, isvi癟re b繹l羹m羹ndeyiz :oops: :D
Kullan覺c覺 avatar覺
Turker

Kay覺t: 28 Ara 2015, 16:49

Mesaj gkarinca » 24 Oca 2017, 17:52

Alpina diyorum

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
gkarinca

Kay覺t: 06 Au 2011, 16:43

Mesaj Caner1983 » 24 Oca 2017, 18:03

Presage SPB039j1????
Rolexs dont tick-tock
Kullan覺c覺 avatar覺
Caner1983

Ya: 41
Kay覺t: 05 Eyl 2014, 22:41

Sonraki

D繹n TSF 襤svi癟re Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 127 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners