Swiss Military Hanowa Skipper İncelemesi

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Swiss Military Hanowa Skipper İncelemesi

Mesaj littlebuda » 10 Oca 2017, 17:04

Herkese yeniden merhabalar. Normalde daha çok Japon fanatiği olmama rağmen uyguna yakaladığım bu güzel saati kaçırmak istemedim. Tasarımının Tudor'u anımsatması üstüne bir de Swiss Made bir saat olması bu saati almamda önemli rol oynadı. İsterseniz nacizane amatör incelememize geçelim:

Öncelikle kasa çapı 44mm. Çok ince olmadığı takdirde bir çok bileğe uygun bir ölçü olduğunu düşünüyorum.

Ronda 515 Quartz mekanizmaya sahip. Ronda'nın sitesinde 45 aya varabilen bir pil ömrü sunduğu belirtiliyor zaman tutuşunu ise göreceğiz henüz erken...

Genel manada saatin ağırlığı, kordon ve kilit kalitesi gayet tatminkar. Diğer üst segment Swiss abilerine hiç yaklaşamasa da kullanıcısını memnun ettiğini belirtelim.

Tepe vidalı değil. Şaşırdım doğrusu...

Bezel tek bir yöne saat yönünün tersine dönebiliyor. Dönüş hissiyatı güzel elde kalacak gibi bir izlenimi yok.

Saatin işçiliği özellikle kutu kalitesi fiyatında rakipsiz. (300 lira gibi bir bütçeye saati şuan rahat alabiliyorsunuz)

Lume konusunda ise Lorus Diver ile benzer özellikleri taşıdığını belirtelim. Kullanıcısını üzmüyor lakin şaşırtmıyor da.

Saatin camı mineral cam. Bunu eksi hanesine eklemek gerek.

Genel manada Swiss saatlere giriş için gayet uygun ve şık olduğunu düşündüğüm bir saat. Umarım düşünenlere yardımcı olmuşumdur.

Fotoğraflar:

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

LORUS DIVER VS HANOWA SKIPPER LUME WAR :) (LORUS SAĞ / HANOWA SOL)

Resim

Resim

Resim
En son littlebuda tarafından 10 Oca 2017, 17:38 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Instagram: mygwatchcollection
Kullanıcı avatarı
littlebuda

Re: Swiss Military Hanowa Skipper İncelemesi

Mesaj neperliva » 10 Oca 2017, 17:16

Hayırlı olsun hızlı başladınız foruma :thumbup: çok lezzetli bir kırmızısı varmış gerçekten saat ile ilgili inceleme son derece yerinde ve tutarlı.

Bir sonraki açılışta görüşmek üzere, :champ:

Kafama takılan tek soru: Kadranda neden swiss made yazmıyor?
En son neperliva tarafından 10 Oca 2017, 17:39 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
"Hata yapmayan kişi aslında genel olarak hiçbir şey yapmıyor demektir".
Kullanıcı avatarı
neperliva

Mesaj littlebuda » 10 Oca 2017, 17:32

neperliva yazdı:Hayırlı olsun hızlı başladınız foruma :thumbup: çok lezzetli bir kırmızısı varmış gerçekten saat ile ilgili inceleme son derece yerinde ve tutarlı. Tek bir ekleme yapabilirim o da saat mineral cam; genelde incelemelerde saat camının malzemesine ve varsa kaplamalarına yer verilir.

Bir sonraki açılışta görüşmek üzere, :champ:

Kafama takılan tek soru: Kadranda neden swiss made yazmıyor?

Öncelikle 15'li bir saat kutusu aldığımı söylemeliyim... Bu da demektir ki daha çok kardeş gelicek bu arkadaşlara :) Güzel sözleriniz için teşekkür ederim.

Siz sorunca ben de şaşırdım görmeyince de korktum doğrusu sahte falan mı acaba diye :) Halbuki aldığım yer gayet güzel bir şekilde faturasını garanti belgesini göndermiş sağolsun zarf içerisinde. Mütevazi bir Swiss Made yazısı var kadranda düz bakınca görülmüyor açıyla yerleştirilmiş. Arka kapakta da yine Swiss ibaresi mevcut :champ:

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
littlebuda

Mesaj neperliva » 10 Oca 2017, 17:37

Teşekkürler, yeterli :lol:
"Hata yapmayan kişi aslında genel olarak hiçbir şey yapmıyor demektir".
Kullanıcı avatarı
neperliva

Mesaj SeiKinetic » 10 Oca 2017, 23:30

Hayırlı olsun, hızlı başlangıcınız benim de gözümden kaçmadı :champ: Güle güle kullanın. Kasa tasarımı hoş. Bilezik ilerleyen zamanda lug birleşiminden oynama yapmazsa zevkle kullanırsınız diye düşünüyorum.
Tutto ha una maniera.
Kullanıcı avatarı
SeiKinetic

Mesaj mlm » 10 Oca 2017, 23:35

Güzel günlerde kullanın :champ:
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj littlebuda » 10 Oca 2017, 23:54

SeiKinetic yazdı:Hayırlı olsun, hızlı başlangıcınız benim de gözümden kaçmadı :champ: Güle güle kullanın. Kasa tasarımı hoş. Bilezik ilerleyen zamanda lug birleşiminden oynama yapmazsa zevkle kullanırsınız diye düşünüyorum.

Teşekkür ederim hedefte Mako var kısmetse :) Kırmızı bezel swiss pepsi bezel lorus ve siyah bezel bir mako bence çok hoş duracak koleksiyonda :) Şuanki izlenimlerim sağlam olduğu yönünde zaten saatlerini dikkatli kullanan ve her gün değiştiren birisiyim umarım uzun ömürlü olur :)

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
littlebuda

Mesaj littlebuda » 10 Oca 2017, 23:55

mlm yazdı:Güzel günlerde kullanın :champ:

Çok teşekkür ederim sağolun :)

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
littlebuda

Sonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 131 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners