Omega Speedmaster Moonwatch Professional 311.30.42.30.01.005

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Omega Speedmaster Moonwatch Professional 311.30.42.30.01.005

Mesaj eyimen » 17 Ara 2016, 15:52

Hem yakın zamanda hem de daha öncesinde forumda bir çok kez incelemesi yapıldığı için, geçmişine ve özelliklerine çok değinmeden Omega Moonwatch hakkında kendi deneyimlerimi aktaracağım.
Resim
Öncelikle kutudan başlayayım. Gerek arkadaşların foruma koyduğu, gerekse internette bulabildiğim resimlere dayanarak güzel bir şey bekliyordum açıkçası, ama gelen şey tek kelimeyle muhteşem :D
Resim
Resim
Kutu ve içerisindeki detaylar ancak bu kadar özenle yapılabilirmiş. İç kutunun üzerindeki dokuyu, açma/kapama emniyeti için kullanılan esneyebilen çengelleri, kayış değişimi için kullanılan kalemimsi aletin kalitesini ancak elinize aldığınızda farkedebiliyorsunuz. Tek bir tanesine "aksesuar" deyip geçmemişler tebrik ediyorum :D
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Parlatılmış ve fırçalanmış yüzeylerin birlikte kullanımı çok güzel ve bu tasarım saati benzerlerinden keskin biçimde ayırıyor. Camın kendi yüksekliğinin fazla tutulması kasanın daha ince olmasına izin vermiş ve görsel estetiği arttırmış. Bu tasarımın başka bir artısı da saatin kadranının genelin aksine çukurdan ziyade alçak bir tepenin üstünde duruyor hissi vermesi olmuş.
Resim
Resim
-Hesalit camı çok beğendim. Yansımalar safir camdan oldukça farklı, bu sayede saate farklı bir karakteristik kazandırıyor. Siyah mat kadran da dikkate alındığında safir cama göre daha sıcak bir görüntüsü olduğunu söylemek yanlış olmaz. Tam göbeğindeki minik omega logosu da cabası :D
Resim
Resim
-Mekanizma ilk moonwatch'dan bu yana ufak değişikliklere uğramış Calibre 1861. Açıkçası, kurması çok kolay değil. Saat henüz yeni olduğundan mı bilmiyorum ama kurarken uygulayacağınız güç giderek artıyor ve "acaba bitti mi?" diye soruyor insan :D Ama aslında son bir nokta mevcut, daha fazla kuramıyorsunuz. Rezerv süresi 48 saat belirtilmiş, tam kurduktan sonra saatimin durması 51 saati buldu ama son 2-3 saatte saniye bazında geri kalmalar başladı. Bu yüzden 48 saat olarak belirtilmesi gayet uygun olmuş. Zaman tutması, ilk bir haftalık olçümlerimde günlük +3-6sn arasında. Kendi görüşüm ama aralığın bu kadar geniş olmasını mekanizmanın 3Hz olmasına bağlıyorum. Bununla birlikte saat kullanıldıkça hassasiyetin artacağını da düşünüyorum. Kronograf yapısı ise cam-actuated, başlatma/durdurma/sıfırlama düğmeleri biraz sert, hissiyatı valjoux 7750'ye oldukça benzer diyebilirim.
Resim
-Gelelim çelik bileziğe. Epeyce bir süredir çelik bilezik kullanmıyordum ve oldukça rahattım :D Speedmaster'ın 42 mm'lik bir chrono olması sebebiyle çelik bilezik ile kullanımına oldukça şüpheyle bakıyordum.
Resim
Ama Omega bu konuda beni şaşırttı, kullandığım en rahat çelik bileziği yapmış adamlar :D Saat bu bilezik ile kolda oldukça dengeli, kıllarınızı kapmıyor ve şekil almada oldukça başarılı. Uzun süre taktıktan sonra bile eve gittiğimde: "Şu saati de çıkarayım artık kolumdan" demedim. Herhalde çelik bilezik konusunda birincilik Rolex'in ise, hemen ardından Omega geliyor diye düşünüyorum.
-Lümeleri de unutmayayım. En az bir diver kadar güçlü diyebilirim. Gece uyandığımda bile hala saati okuyabilecek kadar lümeler parlıyor oluyor. Hele ki güneşten biraz gölge bir ortama girdiğinizde cayır cayır yanıyor diyebilirim.
Resim
Resim
Sonuç olarak, Moonwatch'un herhangi bir yoruma/övgüye ihtiyacı yok, neredeyse 50 yıldır aralıksız üretiliyor, zaman kararını çoktan vermiş. Ama Omega'nın son yıllarda piyasaya sunduğu bu premium paket saatin eşsiz tarihine yakışır nitelikte olmuş. Görüşlerimi aktarmaya çalıştım ama daha çok hayran kalmakla yetindim diyebilirim :D
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
eyimen

Re: Omega Speedmaster Moonwatch Professional 311.30.42.30.01

Mesaj gkarinca » 17 Ara 2016, 16:03

Tebrikler icten ve keyifli bir yazi olmus[emoji106] kutu acilislari incelemeler derken zorla aldiracaksiniz bir tane [emoji1][emoji1]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
gkarinca

Mesaj Hellhound » 17 Ara 2016, 16:06

Keyifle okudum, teşekkürler. Optimal Omega'yı güzel günlerde kullanın :champ:
gurmekokular
Kullanıcı avatarı
Hellhound

Mesaj eraslani » 17 Ara 2016, 16:11

Hayırlı olsun :champ: :champ:
çok zevkli bir inceleme olmuş eline sağlık :thumbup:
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj Cotton » 17 Ara 2016, 16:13

Güzel günlerde kullanın. :thumbup:
Hiç bir şeye cesaret edemeyen, hiç bir şeye ümit beslemesin !
Kullanıcı avatarı
Cotton

Mesaj EmreMusovi » 17 Ara 2016, 16:19

Bu saatin tek sorunu eğer sahipseniz takımdan spor elbiseye herşeye kullanıyorsunuz. Rotasyona gittiğinizde özlüyor ve kolunuza taktığınız zaman eve dönmüş gibi oluyorsunuz. Güle güle kullanın

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
EmreMusovi

Mesaj Tgm » 17 Ara 2016, 16:27

Engin Abi bir kez daha tebrikler :champ: :champ: inceleme için teşekkürler :) :thumbup:
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
Kullanıcı avatarı
Tgm

Mesaj kiwi21 » 17 Ara 2016, 17:07

Sıkı bir Omegasever olarak güzel zamanlarınıza tanıklık etmesini diliyorum. :champ: :champ:
https://instagram.com/kiwiwatch
Kullanıcı avatarı
kiwi21

Sonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 190 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners