Oris Aquis Divers TSF Limited Edition Detaylı İnceleme

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Oris Aquis Divers TSF Limited Edition Detaylı İnceleme

Mesaj Baran » 23 Kas 2016, 15:35

Ahmetferik :champ: :champ:

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj fsinan » 23 Kas 2016, 16:58

Şimdi işyerinde çalışırken elim çenemdeydi, burnuma gelen koku plastik kokusu daha çok olmak üzere vanilya. Ama plastik kokusu rahatsız edici.

Şimdilik görüşüm, tokanın eski versiyonda daha pratik ve sportif olduğu çünkü bu nerdeyse silikonu tek kat kabul edersek tokada 4 kat kalınlığı ile çok yüksek kalıyor, gerçi şimdi ben takım elbiseye taktım, bu arada çok harika oldu hiç sırıtmıyor, akşam fotosunu paylaşıcam.

Parlak metal yüzeyi ise çok çizilecek ben kesinlikle brushed olmasını tercih ederdim ama mühendislik açısından bu çok daha ileride o ayrı hatta abartmışlar.

Silikon eski versiyonda daha sertti ama plastik kokmuyordu, umarım plastik kokusu gider.
"Money has no owners, has spenders". -Omar
Kullanıcı avatarı
fsinan

Mesaj Baran » 23 Kas 2016, 19:28

Ben saati maydanoza yatırdım rakıya daldırdım koku sabit :) Bu arada toka bence eskisinden 10 kat daha gösterşli ve pratik ben bayıldım.Uzun kesilebilir tarafı kestiğinizde abartı kalın olmuyor.Parlak kısım içinse sizlerle aynı fikirdeyim.

Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj Bora71 » 24 Kas 2016, 10:15

Tam bir Baranstyle inceleme olmuş, keyifle takip ediyorum :champ: Ben de naçizane bir kaç tespitte bulunayım dedim.
Saat harika olmuş, gün geçtikçe daha da çok severek takıyorum. Renk uyumu, kadran, bezele diyecek tek laf yok, mükemmel ama ben de silikon kayış konusundaki eleştirilere katılıyorum. Bence bu kayış daha ziyede 46 mm çapındaki diverlara uygun, Bizim saat için biraz daha ince yapılabilirdi. Lug aralığı sanırım 24 mm, 22'den başlasa daha iyi olurdu. Toka da ince ayar mekanizması yüzünden çok geniş. Bu arada ince ayar olayı 10 numara, çok iyi düşünmüşler ancak biraz daha ince yapılabilir miydi acaba. Kayışın çok uzun, ilk günden kesmeyelim dedim ama ilk fırsatta kısalttırıcam. Sonuçta kayışı saat kadar beğenemedim, özellikle benimki gibi biraz ince bileklerde çok havaleli durdu, bir de kısaldıktan sonra bakacağız :roll:
Bir eleştirim, tarih penceresini çok dar yapmışlar, artı diskteki rakamlar da birbirine çok yapışık, benim gözler de biraz bozuldu sanırım :D tarih bana göre rahat okunur değil. Belki de tarih gösteren saatlerde kadran bütünlüğünün bozulması olayını en aza indirmek için böyle yapmış olabilirler.
Benim saat günlük +6 sn.de. COSC sınırları -4, +6 diye biliyorum, sınırlarda geziniyoruz :D Saatler daha çok yeni ama zamanla bunun çok da düşeceğini sanmam, yazın belki +4 olur bence.
Hepimiz saatleri güle güle kullanalım, emeği geçen herkese tekrar çok teşekkürler.. :super: :champ: :thumbup:
Kullanıcı avatarı
Bora71

Mesaj Bond » 24 Kas 2016, 14:23

fsinan yazdı:Parlak metal yüzeyi ise çok çizilecek ben kesinlikle brushed olmasını tercih ederdim ama mühendislik açısından bu çok daha ileride o ayrı hatta abartmışlar.

Parlak yüzeyi ben uzun vadede avantaj olarak düşündüm :idea: O parça tüm saatlerde en kolay çizilen kısım. Masaya değmekten bütün saatlerde oluyor. Brushed olsa çizikler ve lekelenmeler kalıyor düzeltilmesi çok zor. Polished olan orta kısım çizildikten sonra ufak bir cape cod geçişi ile eski haline döndürmesi kolay :thumbup: Tabii Baran usta daha iyi bilir cape cod işlerini :champ:
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj Baran » 24 Kas 2016, 14:29

Valla brushed olsada hallederdim ben problem yok komple orisi cevirdim brushed a toka neymiş ahahahah hatta isteyen olursa ceviririm brushed tokaya.

Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj fsinan » 24 Kas 2016, 21:33

Baran nasıl yapıyorsun brushed, alet edevat?

Cape Cod geçişi ile olur da ortadaki laserle işlenmiş ORIS yazısı nasıl olacak? Bir de brushed çok daha zor çiziliyor tabii..
"Money has no owners, has spenders". -Omar
Kullanıcı avatarı
fsinan

Mesaj Baran » 25 Kas 2016, 04:32

Valla buralarda olmadıgın dönem heralde abi Titanyum orisi komple brushed yaptım bileziğiyle birlikte söküp..Konusuda vardır forumda.Alet edevat yok yürek var bizde birde zımpara ahahahaha :) Valla elim iyidir bu konularda.

Kullanıcı avatarı
Baran

ÖncekiSonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 100 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners