Oris Aquis Divers TSF Limited Edition Detayl─▒ ─░nceleme

─░svi├žre ve Avrupa Mekanizmal─▒ Saat ─░ncelemeleri ve Kutu A├ž─▒l─▒┼člar─▒ B├Âl├╝m├╝
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, ─░svi├žre Saat ─░ncelemeleri B├Âl├╝m├╝m├╝zde ├ťyelerimizin ve TSF'nin ─░nceledi─či ─░svi├žre ve Avrupa ├ťretimi Mekanizmal─▒ Saat Marka ve Modellerinin Kutu A├ž─▒l─▒┼č, ─░zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Foto─čraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar─▒n─▒ Kapsayan Bir├žok De─čerlendirme Kriterine Ula┼čabilirsiniz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Oris Aquis Divers TSF Limited Edition Detayl─▒ ─░nceleme

Mesaj Baran » 14 Kas 2016, 17:42

Uzuuun bir aradan sonra t├╝m TSF ailesine kucak dolusu sevgiler sayg─▒lar...Yeni bir inceleme ile kar┼č─▒n─▒zday─▒m :) Bu incelemenin benim i├žin anlam─▒ b├╝y├╝k,cunku kar┼č─▒mda hem en sevdi─čim markalardan biri olan hemde forumumuzun proje ortaklar─▒ndan biri olan markan─▒n sevdi─čim bir modeli var.Ba┼čl─▒kta detayl─▒ inceleme yazsamda beni tan─▒yanlar cok detayl─▒ olmayacag─▒n─▒ tahmin ediyorlard─▒r :)

Yeni ├╝yeler i├žin saat ge├žmi┼čimi k─▒saca anlatmakla ba┼člamak istiyorum.Hersey rahmetli dedemin dedesinin yengesinin kocas─▒ndan kalma cep saatine gelen belden a┼ča─č─▒ temizlik boyal─▒ taksiden c─▒kma Renault Megane takas─▒yla ba┼člad─▒.Ahahaha tabiki b├Âyle ba┼člamad─▒ :) Babam─▒n ortaokulda bana ald─▒g─▒ G-Shock ard─▒ndanda hediye gelen ├želik bilezikli Quantum ile ba┼člad─▒..├ťst segment markalar d─▒┼č─▒nda bircok saat ald─▒m,foruma ├╝ye oldu─čumda (Ka├ž sene oldu hat─▒rlam─▒yorum) Tagheuer F1,Seiko Sportura Kinetic,Quantum Barracuda,Guess gibi 20ye yak─▒n saatim vard─▒.Okudukca g├Ârd├╝mki saatci falan degilmi┼čim ho┼č hala degilimde :) Forumla tan─▒┼č─▒nca otomatik saat dunyas─▒na girip Seiko 5'ler Orient Mako'lar kay─▒┼člar vs girdik bir yola ve zamanla orta segmente atlayarak Longines,Sinn,Hamilton,Oris,Victorinox vs gibi markalar─▒n saatlerine sahip oldum.Sonrada Rolex,Panerai,Rolex,Bvlgari,Omega,Rolex Chopard gibi markalara dadand─▒m :) Gercekten ka├ž Rolex ald─▒m satt─▒m ka├ž saat ald─▒m ettim hat─▒rlayam─▒yorum sayam─▒yorum..S├╝rec i├žinde piyasay─▒da ├Â─črendim esnaflar─▒da ├Â─črendim forumdan sevdi─čim yada sevmedi─čim birs├╝r├╝ insanla tan─▒┼čma f─▒rsat─▒ yakalad─▒m.Adam olanlarda g├Ârd├╝m 2 kuru┼č i├žin adaml─▒─č─▒n─▒ satanlar─▒da..Ac─▒s─▒yla tatl─▒s─▒yla y─▒llar─▒m gecti ┼ču forumda.Gencli─čimi bana verseler yine en cok Rolexi severim :) Bu ┼čark─▒yd─▒ san─▒r─▒m ya ahahah neyse yine uzat─▒yorum konuya giremiyorum fark─▒nday─▒m ama do─ča├žlama yazd─▒g─▒mdan ┼ču an ne yazacag─▒m─▒da unuttum kusura bakmay─▒n :)

Neyse gelelim Orisin benim i├žin neden ├Âzel olduguna.Bu Seiko 5 ler Mako'lar d├Ânemimde kad─▒koyde bir saatcide Orisi g├Ârd├╝m forumdada duymu┼čtum denedim..Denememle bay─▒lmam bir oldu cunku hen├╝z hi├ž Rolex ayar─▒ bir saat denememi┼čtim.Dedim ben bunu alacag─▒m ki 1 ay sonra gittim ald─▒m.Divers Date siyah silikon nefisti a┼č─▒k olmu┼čtum onu eve atmal─▒yd─▒m ki eve att─▒m beraber du┼ča girdik ve gece birlikte uyuduk :) :) devam─▒nda enteresan bi┼čey yok ilk kolumda uyudugum saatim oldu.Kutusu dalg─▒├ž ba┼čl─▒─č─▒ seklinde tepesi dalg─▒c t├╝p├╝ vanas─▒ gibi olan bu hatunla b├╝y├╝k a┼čk ya┼čad─▒k celik bilezi─činide ald─▒m ohhh mis :) Sonra y─▒llar i├žinde Orisin ProDiver hari├ž t├╝m serisini kulland─▒m nerdeyse.Hepsi cok guzeldi ve severek kulland─▒m hatta birini baz─▒lar─▒ hat─▒rlar modifiye bile ettim.├ľnce sizlerle birka├ž─▒n─▒ payla┼čmak istiyorum.

Resim
Resim
Resim
Resim

Neyse forumda proje saatleri marka dedikodular─▒ dola┼č─▒rken Bond,Burak abim arad─▒ dediki Orisle g├Âr├╝┼č├╝yoruz.Dedim g├Âr├╝┼čmeyin anla┼č─▒n sonra g├Âr├╝┼č├╝rs├╝n├╝z :) Uzatmayacag─▒m Oris Aquis ile anla┼čt─▒k zaten proje olmasayd─▒ ben bir Oris alacakt─▒m.─░┼čin g├╝zel yan─▒ ortaya muthi┼č yak─▒┼č─▒kl─▒ bir model c─▒kt─▒ bunda CCT Can ve Bond Burak abinin pay─▒ buyuktur.Bu arada nokta virg├╝l bodozlama yaz─▒yorum kusura bakmay─▒n.─░ncelemeyi yaparken Oris sever olarak inceleme yapacag─▒m─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorsan─▒z d├╝┼č├╝n├╝n cunku ├Âle ama begenmedi─čim yerlerinide s├Âyleyece─čim.Begenmedi─čim yerine gecmeden ├Ânce ┼čunuda belirtmek istiyorum ki saatlerin imalat s├╝recinde inan─▒lmaz bir bask─▒ kurdugumu d├╝┼č├╝nen varsa yan─▒l─▒yor cunku Bondu 1-2 kere aram─▒┼č─▒md─▒r max onun d─▒┼č─▒nda konuya yazd─▒klar─▒m tamamen goy goy amacl─▒yd─▒ :) Saati beklerken resimlerine o kadar bakt─▒mki biara saat gelmeden saatten s─▒k─▒ld─▒m buda ayr─▒ boyutu i┼čin ahahahah Neyse incelemeye gecmek istiyorum izninizle.

KUTU
Saatin kutusu tipik bir Oris kutusu.Siyah kal─▒n kartondan bir d─▒┼č kutusu var.D─▒┼č kutuda problem yok fakat ne yalan s├Âliyim ilk act─▒g─▒mda h├╝srana ugrad─▒m cunku Oris Diver'lar─▒n Dalg─▒c ba┼čl─▒─č─▒ seklindeki bence piyasadaki en karakteristik diver kutular─▒ndan olan kutu yerine siyah d├╝z bir kutu c─▒kt─▒ :( Bunun sebebi maliyeti d├╝┼č├╝r├╝p daha cok ki┼činin ula┼čacabilece─či bir saat yapmak olsada reklam i├žin bile Orisin yerinde olsayd─▒m o kutudan g├Ânderirdim.Ayr─▒ca kutunun ├╝st├╝nde k─▒rm─▒z─▒ bir TSF logosu olsun cok isterdim maliyeti oldukca d├╝┼č├╝k bir uygulama ama oda zaman alacakt─▒ san─▒r─▒m imalat s├╝recinde...
Resim

Kutuyu a├ž─▒nca yine bir ┼ča┼č─▒rd─▒m cunku saat bana degil kuzeye g├╝neye bak─▒yordu :) Dedim heralde ters koydular ama haznesi c─▒km─▒yordu kutunun i├žinden :) Saati yuvas─▒ndan c─▒kar─▒p koluma tak─▒nca tersi d├╝z├╝ kalmad─▒ neyseki.Alttan cekmece gibi yap─▒lan yerden kitapc─▒klar c─▒k─▒yor ho┼č ayr─▒nt─▒.Cosc sertifikas─▒ kullan─▒m kitapc─▒─č─▒ friends of oris kart─▒ garanti kart─▒ vs hepsi ayn─▒ yerde bence cok guzel..
Resim
Resim

KAYI┼× ve TOKA
Burak abi gece geldi diyordumki benden ├Ânce saati teslim alan olursa Tempusu yakar─▒m seninde araban─▒ kundaklar─▒m abi haberin olsun :) Dedimki maket b─▒├ža─č─▒ getireyimmi yok dedi Baran valla ├Ânce sen teslim alacaks─▒n yook abi kay─▒┼č─▒ kesece─čim ondan soruyorum seni degil :) Dediki ince ayar─▒ var gel.H├Ânk diye kald─▒m cunku eski kasada kay─▒┼č─▒ kesiyordunuz ayarlamak i├žin bile─činize g├Âre.Bu bence inan─▒lmaz bir upgrade olmu┼č.Kesme opsiyonu yine var ama hem tokada cok pratik bir ince ayar var hemde delikli normal kay─▒┼č ayar─▒ var.Saati ilk elime ald─▒g─▒mda silikon malzemenin de─či┼čti─čini farkettim.Eskisine g├Âre yumu┼čam─▒┼č ve kesinlikle daha kaliteli hissettiriyor.Vanilya kokulu oldugu s├Âylendi ama bana plastik kokusundan ba┼čka bir┼čey gelmedi ki o i┼če el att─▒m ┼ču an hepsi maydonoz,limon ve anason kokuyor :) :) Toka cok kaliteli ve oldukca iri.Bilekte oldukca g├Âsteri┼čli duruyor ayr─▒ca saatin renk kombinasyonuna karar a┼čamas─▒nda kay─▒┼č─▒n lacivert olmas─▒na karar verilmi┼čti fakat tonunu nas─▒l tutturacaklar─▒ konusunda suphelerim vard─▒,┼čahane tutturmu┼člar kesinlikle g├Âze batan bir mavi de─čil :champ:

Resim
Resim

Kay─▒┼čta tek sevmedi─čim nokta silikon kay─▒┼č─▒n bile─čin i├ž k─▒sm─▒na do─čru k─▒vr─▒lmas─▒...Hem saatin bilekte yamuk durmas─▒na sebep oluyor hemde bence g├Âr├╝nt├╝s├╝ pek g├╝zel de─čil.Nazarl─▒k olarak yaz─▒yorum.

Resim

KASA
Saatin kasas─▒ 312L celik san─▒r─▒m ve i┼č├žilik olarak parlaktan mata ge├ži┼čler finishing oldukca ba┼čar─▒l─▒.Kasa dizayn─▒ bence piyasadaki en karakteristik diverlardan biri.Kasa 43mm tepeyle birlikte 47mm kasan─▒n a─č─▒rl─▒da yakla┼č─▒k 130 gram.Hafif bir saat de─čil ki oldukca severim ag─▒r saatleri.Celik bilezik geldi─činde cok daha ag─▒rla┼čacakt─▒r cunku celik bilezik i├ži dolu.Bu saatin en sevdi─čim yan─▒ submariner i an─▒msatmayan bir diver olmas─▒,bunun bir sebebide Tungsten bezel diye gecen koyu gri bezeli.Seramik opsiyonuda olsada bu fena yak─▒┼č─▒kl─▒ duruyor :champ: Cam safir kristal.Arka kapaktada normalde cam kullan─▒l─▒yor ama biz tasarlarken TSF logosu vs olsun istedik cam─▒ iptal ettik ki bu sekilde cok daha guzel oldugunu d├╝┼č├╝n├╝yorum.Arka kapakta TSF logosu 300m su gecirmezlik ibaresi ve limit numaras─▒ bulunuyor.Gelelim begenmedi─čim noktaya..Arka kapakta hersey engrave iken san─▒r─▒m b├Âyle yaz─▒l─▒yor,limit numaras─▒n─▒ lazerle yazm─▒┼člar ve kesinlikle cok zor okunuyor.Limit numaras─▒na gelmi┼čken 31/100 numaral─▒ rakam─▒ secmemde ce┼čitli spekilasyonlar dola┼č─▒yormu┼č kulag─▒ma geldi 31 yada 69 ile bir alakam yok varda yok yani ahahaha 31. Ya┼čgunumu kutlad─▒m 1 Martta onun an─▒s─▒na ald─▒m 31 numaray─▒ :) Saatin tepesi yine en sevdi─čim detaylardan biri olan dalg─▒c t├╝p├╝ vanas─▒ seklinde kullan─▒lm─▒┼č ve eski kasadan fark olarak crownguard kullanm─▒┼člar ki buda ho┼čuma gitti :champ: Kadrandaki k─▒rm─▒z─▒ saniye kolu k─▒rm─▒z─▒ cosc ibaresi ve k─▒rm─▒z─▒ Tsf limited ibaresi o yanar d├Âner mavi kadranda inan─▒lmaz duruyor :champ:

Resim
Resim
Resim

MAK─░NE
En sevmedi─čim s─▒k─▒c─▒ b├Âl├╝me geldik :) Saat 15dk ileri gidip geri kalmad─▒kca umrumda de─čil :) Saatte 733 Oris Kalibre bulunuyor.Makine Sellita SW200-1'in modifiyeli hali ve piyasada kabul g├Ârm├╝┼č bir makina.38 saatlik g├╝├ž rezervine sahip olan aletin vuru┼ču 28.800 Atomik saatle yapt─▒g─▒m ├Âl├ž├╝mde +4sn g├Ârd├╝m ama alet rodajda oldugundan normal oldugunu d├╝┼č├╝n├╝yorum.Bu saati ├Âzel k─▒lan ├Âzelliklerden biride Cosc sertifikas─▒na sahip olmas─▒ ki bildigim kadar─▒yla cosc sertifikal─▒ tek Oris TSF Limited san─▒r─▒m.Makineler kasaya tak─▒lmadan firmaya g├Ânderilip testlere tabi tutuldu ve bu sertifikay─▒ almaya hak kazand─▒lar :champ:

CEL─░K B─░LEZ─░K
Bildiginiz ├╝zere saatler silikon kay─▒┼člar geldi ki bence oldukca guzel bir mavi tonunda ├╝st├╝nde Oris kabartmalar─▒yla geldi fakat bize hediye olarak celik bilezikte gelecek (Umar─▒m gelir cunku saatle gelmedi ve bu pek ho┼č bir durum olmad─▒ marka ac─▒s─▒ndan) Celik ve titanyum bilezikli Oris kullanm─▒┼č biri olarak celik bilezi─čin oldukca karakterli bir tasar─▒ma ve oldukca kaliteli bir yap─▒ya sahip oldugunu s├Âyleyebilirim.
Resim

GENEL G├ľR├ť┼× ve TE┼×EKK├ťR
├ľncelikle saati gercekten cok begendi─čimi s├Âylemek istiyorum.Oris sever biri olarak b├Âyle bir projeye imza att─▒g─▒m─▒z,liste fiyat─▒ndan oldukca d├╝┼č├╝k bir rakama Oris ald─▒g─▒m :) :) ve saatimin ilk gelen partide yer almas─▒ndan ├Ât├╝r├╝ oldukca mutluluk duydum ahahahahaha Ba┼čta Bond ve CCT olmak ├╝zere Tempus saatcili─če (Garanti kart─▒ndaki ┼čirket ka┼česinde EMPUS Saatcilik yaz─▒yor anlamad─▒m :) ) ve ORIS ' e te┼čekk├╝r etmek istiyorum :champ: :champ: Umar─▒m celik bilezi─čimizde kazas─▒z belas─▒z hatas─▒z elimize ula┼č─▒r yoksa vay haline o Tempusun :) Adreslerinide ├Â─črendim valla Duster'la toplant─▒ odas─▒na girerim :) ┼×aka biryana cok guzel ag─▒rland─▒k saatlerimizi teslim ald─▒k sagolsunlar kahveleride guzeldi (Yan─▒nda bir ├žikolata yada kuru pasta olsa fena olmazd─▒ :) )

Bir Baran style incelemeye daha tahammul etti─činiz i├žin siz de─čerli TSF ├╝yelerine te┼čekk├╝r ederim.─░ncelemeyi okumayan sadece fotograflara bakanlar─▒nda can─▒ sa─čolmas─▒n onlar─▒ Allaha havale ediyorum hahahahah :)

Not:Submariner kusanlar rahat bir nefes alabilir uzun s├╝re Oris payla┼č─▒m─▒nda bulunacag─▒m :)

Resim
Resim

:champ: :champ: :champ: :champ:

Tapatalk kullanarak iPhone arac─▒l─▒─č─▒yla g├Ânderildi
En son Baran taraf─▒ndan 14 Kas 2016, 20:06 tarihinde d├╝zenlendi, toplamda 1 kere d├╝zenlendi.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Baran

Ya┼č: 33
Kay─▒t: 02 ┼×ub 2011, 23:10

Re: Oris Aquis Divers TSF Limited Edition Detayl─▒ ─░nceleme

Mesaj darksider » 14 Kas 2016, 17:58

Baran, :champ: (vallahi hepsini okudum) :D
Nothing lasts forever, and we both know hearts can change...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
darksider

Ya┼č: 37
Kay─▒t: 07 Nis 2015, 17:58

Mesaj Shinigami » 14 Kas 2016, 18:01

Elinize sa─čl─▒k, tek nefeste okudum, ├žok g├╝zel ve detayl─▒ (espirili) bir inceleme olmu┼č. ─░yi g├╝nlerde kullan─▒n tekrardan :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Shinigami

Kay─▒t: 02 Haz 2012, 12:10

Mesaj mlm » 14 Kas 2016, 18:10

Bu adam incelemeyi ne zaman yazacak diye bekliyordum :D G├╝le g├╝le kullan saati ├žok sevdi─čin her c├╝mlenden anla┼č─▒l─▒yor :champ: :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
mlm

Kay─▒t: 03 A─ču 2010, 02:59

Mesaj Baran » 14 Kas 2016, 18:14

Darksider bak soru sorar─▒m ahahah :) :champ:

Shinigami Cok te┼čekk├╝rler :champ:

mlm Cengiz baba sagol varol abi sevi┼čiyoruz valla orisle :) :champ:

Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Baran

Ya┼č: 33
Kay─▒t: 02 ┼×ub 2011, 23:10

Mesaj Cotton » 14 Kas 2016, 18:53

Daha nas─▒l a├ž─▒klanabilirdi. :D T├╝m Orisler hay─▒rl─▒ olsun. :thumbup:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Cotton

Ya┼č: 46
Kay─▒t: 22 A─ču 2014, 09:24

Mesaj tugberk » 14 Kas 2016, 19:09

Foto─čraflar ├žok g├╝zel olmu┼č. ├çelik kay─▒┼čla eminim daha da g├╝zel olacak.
Hepimize hay─▒rl─▒ olsun.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
tugberk

Ya┼č: 28
Kay─▒t: 23 May 2016, 21:39

Mesaj Fatih28 » 14 Kas 2016, 19:11

Valla usta Oris s├╝per ama senin incelemen dahalar─▒n s├╝per g├╝zel g├╝nler kullan :champ:

Tapatalk kullanarak iPad arac─▒l─▒─č─▒yla g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Fatih28

Kay─▒t: 25 Haz 2016, 01:39

Mesaj abice » 14 Kas 2016, 19:13

Valla biz gitti─čimizde masa ├že┼čit ├že┼čit kuru pastayla doluydu yedik i├žtik [emoji1] senin yorumlar─▒ falan okudularsa ondan vermemi┼č olabilirler [emoji23] s├╝per yaz─▒ olmu┼č. :champ: Eme─či ge├ženlere tekrar te┼čekk├╝r ederiz alan herkes g├╝le g├╝le kullans─▒n :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
abice

Ya┼č: 31
Kay─▒t: 06 Eki 2015, 09:54

Mesaj adorno » 14 Kas 2016, 19:19

Hayirli olsun, zevkle okudum.

Her ba┼čar─▒l─▒ erke─čin ard─▒nda en az bir kad─▒n vard─▒r.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
adorno

Kay─▒t: 23 Tem 2012, 22:49

Mesaj mosef » 14 Kas 2016, 19:21

g├╝zel inceleme, iyi g├╝nlerde kullan─▒n :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
mosef

Kay─▒t: 02 Tem 2014, 21:42

Mesaj kilimanjaro » 14 Kas 2016, 19:24

Okuttun beee :lol:

Hay─▒rl─▒ olsun Baran─▒m :D :thumbup:
Ne kadar farkl─▒ olursa olsun, sana ait olmayana tenezz├╝l etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazge├žme

Ernesto Che GUEVARA
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
kilimanjaro

Ya┼č: 45
Kay─▒t: 15 Eki 2014, 21:43

Sonraki

D├Ân TSF ─░svi├žre Saat Kullan─▒c─▒ ─░ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: morningstar ve 31 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners