Glash羹tte Original Senator Observer Kutu A癟覺l覺覺

襤svi癟re ve Avrupa Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, 襤svi癟re Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii 襤svi癟re ve Avrupa retimi Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj berattorgut » 05 Kas 2016, 07:53

Bovet :?:
Ve o saat bir milletin kaderini deitirdi
Kullan覺c覺 avatar覺
berattorgut

Ya: 33
Kay覺t: 24 Haz 2016, 10:21

Mesaj mosef » 05 Kas 2016, 10:51

Panerai
Kullan覺c覺 avatar覺
mosef

Kay覺t: 02 Tem 2014, 21:42

Mesaj cagatay10 » 05 Kas 2016, 17:16

Glash羹tte diyenler bildi! Zaten son a癟t覺覺m dan覺ma konusunda sinyalini vermitim, 羹st羹ne bu seyahat 癟覺k覺nca 10 numara 5 y覺ld覺z oldu. Ald覺覺m model, dan覺ma konusunda da ilk s覺raya koyduum Senator Observer. Saati ald覺覺m maazada JLC, IWC, Breguet, Blancpain ve Cartier gibi kar覺lat覺rma yapmak i癟in bir 癟ok ideal modeli olan markalarda vard覺 ama itiraf etmeliyim ki ayn覺 veya kendine yak覺n fiyat aral覺覺ndaki saatlerin hepsini tokatlad覺 benim g繹z羹mde.

Glash羹tte Senator Observer 44 mm 癟ap覺nda, 12 mm kal覺nl覺覺nda ve Glash羹tte taraf覺ndan 羹retilen 100-14 kodlu kalibreye sahip. Caliber 100-14, 55 saat g羹癟 rezervine sahip ve 4Hz h覺z覺nda 癟al覺覺yor. Kadrandaki detaylar; k羹癟羹k saniye g繹stergesi, g羹癟 rezervi ve tarih penceresi. Saatin beyaz kadranl覺 versiyonu da vard覺 maazada ve o da 癟ok baar覺l覺 ancak san覺r覺m 繹zellikle kay覺覺ndan ve kollardan dolay覺 癟ok 癟ok 癟ok daha klasik bir g繹r羹n羹me sahip. Siyah覺 resmi olmayan k覺yafetlerle de giymek daha rahat olur diye tercih ettim ben. Neyse, fotoraflara ge癟elim.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Her sey iyi, ho, g羹zel ama gelelim saatle ilgili en az覺ndan benim ''Keke 繹yle olmasaym覺'' dediim iki konuya. Birincisi tarih ayar覺. Saatin tarih ayar覺 maalesef tepeden deil, tepeyle ayn覺 tarafta bulunan minik d羹meye sivri u癟lu bir alet vas覺tas覺yla bast覺rarak yap覺l覺yor. Aa覺daki fotorafta g繹rebilirsiniz tepenin yan覺ndaki d羹meyi.

Resim

襤kinci ve daha da garip olan tercih ise tokayla ilgili. Benim daha 繹nce hi癟bir saatte g繹rmediim ekilde tokan覺n kay覺a tutunduu yeri vidal覺 yapm覺 Glash羹tte. Benim a癟覺mdan 癟ok bir ey deimiyor, insan羹st羹 bilek kal覺nl覺覺m sayesinde zaten son ayarda kullan覺yorum ve hatta belki bu ekilde vidal覺 olmas覺 daha g羹venli bile denebilir ama kesinlikle pratik olmaktan fersah fersah uzak. Hatta kay覺 ayar覺n覺 yaparken maazadaki g繹revli viday覺 k覺rd覺 ve baka bir saatten getirip takmak zorunda kald覺.

Resim

Afl'nin bir yorumunda okuduum ve benim de inand覺覺m 羹zere, vard覺r Alman'覺n bir bildii diyelim.

Saati daha d羹n ald覺覺m ve hatta kutusundan yeni 癟覺kard覺覺m i癟in zaman tutmas覺yla ilgili biz g繹zlemim yok ancak bir sorun 癟覺kmas覺n覺 beklemiyorum.

Kutu a癟覺l覺覺m覺 bir aile fotoraf覺yla sonland覺r覺yor, hepinize mutlu bir hafta sonu diliyorum.

Resim

Not-1: Sa 羹stte TSF-3'羹n yeri haz覺r Bond, ne zaman dolacak?
Not-2: TSF-2'nin 癟elik bilezii olsa, ne g羹zel olmaz m覺yd覺?!
Zaman insanlar覺 deil, armutlar覺 olgunlat覺r覺r...
Kullan覺c覺 avatar覺
cagatay10

Ya: 40
Kay覺t: 01 Haz 2011, 20:21

Re: Glash羹tte Senator Observer Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj Bond » 05 Kas 2016, 17:29

Bu model olduunu tahmin etmitim asl覺nda ama extreme bir GO yazd覺m :D ahaneymi saat :super: G羹zel g羹nlerde kullan :thumbup: ok tebrikler :champ:

Bu arada Daytona'y覺 yeni g繹r羹yorum ya da unuttum :roll: ok g羹zelmi :super:

C2 Bilezik bulamad覺m uyguna sorma :? :( u Oris teslimleri bir bitsin Concord Movado group servisini Konyal覺 Saat vermeye balam覺 onlara tekrar bir soray覺m :roll:

Orislerin da覺t覺m覺na 癟ok az kald覺 san覺r覺m :super: :twisted: :roll:
Kullan覺c覺 avatar覺
Bond
Administrator

Ya: 49
Kay覺t: 14 Eki 2009, 21:36

Re: Glash羹tte Original Senator Observer Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj Wwtr » 05 Kas 2016, 17:44

Tebrikler. :thumbup:
Kullan覺c覺 avatar覺
Wwtr

Kay覺t: 20 Mar 2010, 14:02

Mesaj Tgm » 05 Kas 2016, 17:50

Tebrikler, g羹zel zamanlar覺n覺z覺 g繹stersin :thumbup: :champ:
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
Kullan覺c覺 avatar覺
Tgm

Ya: 36
Kay覺t: 24 ub 2014, 15:17

Mesaj hozburun » 05 Kas 2016, 17:54

Harika :champ: Gule gule kullan [emoji106]

SM-N910C cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
hozburun

Ya: 50
Kay覺t: 08 Haz 2011, 17:02

Mesaj asymptote » 05 Kas 2016, 17:57

Hay覺rl覺 olsun.. :champ:
"Evrende en b羹y羹k ziyan, sorgulama yeteneini yitirmi bir beyindir." - A. Einstein
Kullan覺c覺 avatar覺
asymptote

Kay覺t: 11 Ara 2010, 14:28

ncekiSonraki

D繹n TSF 襤svi癟re Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 35 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners