Panerai Pam 389 Submersible Kullan覺c覺 襤ncelemesi

襤svi癟re ve Avrupa Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, 襤svi癟re Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii 襤svi癟re ve Avrupa retimi Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Panerai Pam 389 Submersible Kullan覺c覺 襤ncelemesi

Mesaj MertYe » 23 Eki 2016, 18:52

Herkese Selamlar,

K覺sa bir s羹re 繹nce ald覺覺m Panerai Pam 389 i癟in ufak bir inceleme yapay覺m dedim. ncelikle al覺m hikayesinden balayabilirim diye d羹羹n羹yorum. Ocak ay覺nda eer bir Panerai al覺rsam Pam 389 olabileceinden bahsetmiim. ylede oldu :D

Resim

Saatin liste fiyat覺n覺n 癟ok y羹ksek olmas覺ndan dolay覺 2. el olarakta arat覺rmalar覺m s羹r羹yordu. Ara ara denk geliyordu ama 2. elleri bile ciddi pahal覺yd覺. Bir g羹n bo bo Chrono24'te gezerken 襤stanbul'da bir sat覺c覺n覺n s覺f覺r olarak saati listelediini g繹rd羹m ve fiyat 2. ellerine g繹re bile uygundu bende dayanamad覺m tabi. Saati almaya giderken Panerai konusunda da acemiliim olduu i癟in sevgili Cct'ye yard覺ma ihtiyac覺m olduunu s繹yledim, o da saolsun saati almaya benimle beraber geldi. T羹rk insan覺y覺z ne de olsa uygunsa vard覺r belki bir bit yenii diye yard覺m istedim. Sat覺c覺yla g繹r羹t羹m, saat 襤stanbul'da olduu i癟in u癟ak biletimi ald覺m d羹t羹m yollara. (Ald覺覺m d繹nem 羹niversitenin tatiline denk geldii i癟in Antalya'dayd覺m.)

襤stanbul'a indikten sonra bir yerde oturup kahve i癟meye balad覺m. Bir ekilde zaman 繹ld羹rmem gerekiyordu. Sab覺rs覺zl覺k basm覺t覺 bir kere. Neyse zaman覺 geldi Cct ile bulutuk ve saati incelemeye gittik. Tabi haz覺r gitmiken Bronzo ve Carbon Submersible'da incelemeyi ihmal etmedik. Fotoraf 癟ekmeyi unuttuk malesef sadece s繹yle bir kare var elimde.

Resim

Tabi saati al覺r almaz yemee gittik. 襤lk wristshot orda 癟ekilmi oldu :D

Resim

Bunlar覺 anlatt覺ktan sonra iin en zor k覺sm覺na geldik. Saatin incelemesine :twisted: Yaln覺z bu konuda benden bir afl,Cct tarz覺 bir inceleme beklemezseniz iyi olur. Ben batan uyaray覺m onlar inceleme beklentilerini 癟ok yukar覺ya 癟ektiler bende o kadar kabiliyet malesef yok :lol: B繹l羹m b繹l羹m incelemek daha faydal覺 olacakt覺r diye d羹羹nd羹羹m i癟in 繹yle yazaca覺m.

KUTU VE 襤ER襤KLER

Saat sade ve g羹zel bir kutunun i癟erisinde geliyor. 襤癟inden saat, ekstra Asso kay覺, h覺zl覺 kay覺 deitirme aparat覺 ve toka deitirme tornavidas覺 癟覺k覺yor. Kutu i癟erii daha 繹nce ald覺覺m saatlerin hepsinden daha zengin ve gayet yararl覺 ekipmanlar ile geliyor. Kasa ve i癟inden 癟覺kanlar gayet kaliteli bir hissiyat veriyor. Yaln覺z ilgin癟 bir ekilde plastik olan kordon deitirme aparat覺 羹zerindeki "Officine Panerai" Yaz覺s覺n覺n beyaz rengi ilk kollan覺mda elimle temas覺ndan sonra sadece siyah bir kabartma olarak kald覺 beyaz boyas覺 silindi.

Resim

Resim

KASA

Titaniumdan yap覺lma 47mm 癟apa sahip bir kasaya sahip 389. Tabi crown guard ve 羹zerinde gelen kau癟uk kordon kombinasyonuyla g繹z羹n羹ze 55mm gibi bile gelebilir. Kasan覺n a覺rl覺覺 heleki bu boyutta bir saate g繹re bence ideal. Yaln覺z kasa titanium denince daha hafif bir kasa beklerdim a癟覺k癟as覺. Ad覺n覺n titanium olmas覺ndan dolay覺 yoksa a覺rl覺k bence ger癟ekten 癟ok iyi ayarlanm覺. Bu kasaya g繹re ne eksik ne fazla ger癟ekten ideal bir a覺rl覺a sahip. A覺rl覺kla ilgili bir bilgi bulamad覺m bundan dolay覺 net a覺rl覺覺n覺 yazam覺yorum malesef , ayn覺 durum kal覺nl覺k i癟inde ge癟erli.
Resim

Resim

Resim

BEZEL

Titanium ve seramikten yap覺lma bu bezel ger癟ekten beni en 癟ok etkileyen 繹zelliklerinden biri bu saatin. Hatta 繹zelliklerinden biri demek fazla bile. En 癟ok etkileyen o oldu. Seramik bezel dier markalar覺n seramik bezeli gibi deil. Heleki kendi kulland覺覺m Rolex GMT-Master 2 ile kar覺lat覺r覺l覺nca Rolex seramikse Panerai'deki ne veya tam tersi Panerai seramikse Rolex'teki ne diye yan覺lg覺ya d羹mek kuvvetle muhtemel. Yaln覺z seramik bezelin malesef 癟izilebilme gibi bir problemi ve potansiyeli var. Kaplama saatleri nas覺l dikkatli kullanmak gerekiyorsa bence bu saatinde bezelini dikkatli kullanmakta fayda var. ayet birazdan ilk ciziiyle resmini buraya ekleyeceim. Bu arada 癟izik annemle yan yana y羹r羹rken saatlerimizin 癟arp覺mas覺 sonucu (biraz sert bir 癟arpmayd覺 bide annemin saatinde p覺rlantalar olunca) 癟izilen bizim saat oldu.

izik saat 11-12 aras覺nda ufaktan belli oluyor.

Resim

KADRAN

ok karma覺k bir kadran yap覺s覺 yok. Okunabilirlik gayet 羹st d羹zey. Super Luminova gayet baar覺l覺. Akrep, yelkovan, 9 y繹n羹nde small seconds ve 3 y繹n羹nde tarih penceresi var. Bu arada belirtmeden ge癟emeyeceim tarih 癟ark覺 kadran ile ayn覺 renk yani Bg17 kriterlerine uygun. Hatta o kriterlere uygun tek 繹zellii bile olabilir :D

Resim

Resim

MEKAN襤ZMA

En anlamad覺覺m b繹l羹m buras覺. Zaten mekanizmay覺da kasay覺 a癟madan g繹rebilme ans覺n覺z malesef yok. P' 9000 otomatik kalibreye sahip saat 28,800 vuru yap覺yor ve 72 saat Power Reserve'e sahip. Zaten saatin ad覺ndan da bu anla覺l覺yor (LUMINOR SUBMERSIBLE 1950 AMAGNETIC 3 DAYS AUTOMATIC TITANIO PAM00389). Saatin ismini kim belirlemi bilemiyorum ama resmi web sitede b繹yle ge癟iyor. 襤smi vermek saati yapmaktan daha uzun s羹rm羹 olabilir. Bu arada mekanizma san覺r覺m GMT fonksiyonuna sahip bir mekanizma. Tarihi direk ayarlayam覺yorsunuz fakat h覺zl覺 saat ayar覺na sahip olduu i癟in yelkovana dokunmadan h覺zl覺ca saati ilerleterek tarih ayarlan覺yor. Asl覺nda saatle ilgili her detay isminde sakl覺 g繹rd羹羹n羹z gibi. Antimagnetic olay覺ndan Kasa b繹l羹m羹nde bahsedecektim ama buraya saklayay覺m dedim. PAM389 (40,000) A/m (ampere per metre) anti-magnetic resistace' a sahip bir saat. Yani her ne kadar dayan覺kl覺 olduunu bu rakamlardan anlayamasam da radyoaktif bir yere girmediimden dolay覺 bir sorun olaca覺n覺 d羹羹nm羹yorum :lol: .

Resim

KORDON

Baka bir saat ile ilgili inceleme yaz覺yor olsam muhtemelen KASA b繹l羹m羹n羹n i癟erisinde kordonuda anlat覺r ge癟erdim fakat Panerai'ye ay覺p olurdu. ncelikle s覺n覺rs覺z se癟eneklere sahipsiniz kordon ve kay覺 anlam覺nda. Saatin 羹zerinde gelen kau癟uk kordon saat i癟in ideal yap覺da. Akordeon tipli olmasayd覺 eer bu kordon bence bu kasan覺n 羹zerinde biraz s繹n羹k kal覺rd覺. Kordonu h覺zl覺 deitirmek i癟in kutudan 癟覺kan plastik aparak kordon deiimi anlam覺nda inan覺lmaz kolayl覺k sal覺yor. Tabi tek elle fotoraf 癟ekerken g繹stermek biraz zor oldu ama anla覺laca覺n覺 d羹羹n羹yorum. Kasan覺n kapa覺n覺n hemen alt覺ndaki k覺s覺m kordonun kilidini a癟maya yar覺yor, aparat覺n bir par癟as覺 ile hafaf癟e buraya basman覺z gerekiyor. Aparat覺n dier par癟as覺 ile kordon pimini itmenize yard覺mc覺 oluyor. 襤lk defa kullanan biri bile 45sn i癟ersinde kordon deitirebilir. Tabi benim kadar acemiyseniz toka ters tarafa gelecek ekilde falan takabiliyorsunuz bata dikkat etmeyerek s羹re 2 kat覺na 癟覺kabiliyor :D

Resim

Resim

u an Hsnmrycl'in yapt覺覺 kay覺la gayet iyiyiz. Kendisine bu kay覺 i癟in ayr覺ca teekk羹r ederim. ok g羹zel bir i 癟覺karm覺 :thumbup:

Resim

Resim

SONU

Genel olarak bu aralar en severek kulland覺覺m saatim bu. Yeni kay覺lar覺nda yard覺m覺yla hi癟bir zaman s覺k覺lmaya m羹sait olmayacak gibi geliyor. Kasan覺n a覺rl覺覺 ve kal覺nl覺覺 da bana rahats覺zl覺k vermedii i癟in seve seve uzun bir s羹re kullan覺r覺m gibi geliyor. Yaln覺z benim kafa arada gidip gelebiliyor. Deiik bir ey i癟in feda etmem umar覺m diyerek incelemeyi burada noktal覺yorum. Pazar kahvenizi i癟erken keyifle okursunuz diye bir inceleme yazay覺m dedim ama arada baka ilerle de ura覺nca anca akam yemeine yetitirebildim heralde 8-)

Bu yaz覺y覺 buraya kadar sab覺rla okuyan veya sabredemiyip pas ge癟en herkese 癟ok teekk羹r ederim. :champ:

Ayriyetten bu macerada bana elik ettii i癟in Can'a (Cct) tekrardan teekk羹rlerimi sunuyorum. Bana verdii Pam 532'sinden yadigar kay覺覺da severek kulland覺覺m覺 belirtmek isterim. :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
MertYe

Ya: 30
Kay覺t: 14 Au 2014, 19:13

Re: Panerai Pam 389 Submersible Kullan覺c覺 襤ncelemesi

Mesaj Hellhound » 23 Eki 2016, 19:14

S羹per inceleme olmu Mert. Eline sal覺k :champ: u ana kadar fotoralardan bileine en 癟ok yak覺t覺rd覺覺m saat bu :champ: :champ:
gurmekokular
Kullan覺c覺 avatar覺
Hellhound

Kay覺t: 14 Au 2014, 15:42

Mesaj Ground » 23 Eki 2016, 19:37

襤nceleme 癟ok g羹zel olmu Mert, emeine sal覺k.

G羹zel g羹nlerine , anlar覺na elik etsin.

:super: :champ:

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullan覺c覺 avatar覺
Ground

Ya: 42
Kay覺t: 17 Ara 2015, 02:48

Mesaj hozburun » 23 Eki 2016, 19:45

Mert supersin [emoji106] Gule gule kullan :champ:

SM-N910C cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
hozburun

Ya: 50
Kay覺t: 08 Haz 2011, 17:02

Mesaj Baran » 23 Eki 2016, 19:47

u an kafam iyi incelemeyi okuyamad覺m :) ama bileine cok yak覺t覺 g羹le g羹le kullan kardeim :champ:

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Baran

Ya: 39
Kay覺t: 02 ub 2011, 23:10

Mesaj SeiKinetic » 23 Eki 2016, 20:04

襤nceleme 癟ok g羹zel. Teekk羹rler.
Bilek konusunda riskli bir model olduunu d羹羹n羹yorum fakat bileinize 癟ok yak覺m覺. Bal覺覺 "襤nceleme" yerine "Sat覺l覺k" olarak okudum ve bir anl覺k heyecan yapt覺m. A癟覺l覺 konusunda da belirtmitim, bileinize ger癟ekten yak覺覺yor. Hep kalmal覺 koleksiyonda na癟izane fikrime g繹re.
Tekrar tebrikler, g羹le g羹le kullan覺n.
Tutto ha una maniera.
Kullan覺c覺 avatar覺
SeiKinetic

Kay覺t: 08 Tem 2016, 10:14

Mesaj Tepeg繹z » 23 Eki 2016, 21:13

G羹zel g羹nlerde kullan覺n 癟ok 覺k :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
Tepeg繹z

Ya: 43
Kay覺t: 13 Nis 2014, 00:36

Mesaj Tgm » 23 Eki 2016, 21:27

Mert, teekk羹rler inceleme i癟in :thumbup: g羹zel g羹nlerde kullan tekrardan :champ:
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
Kullan覺c覺 avatar覺
Tgm

Ya: 36
Kay覺t: 24 ub 2014, 15:17

Sonraki

D繹n TSF 襤svi癟re Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 127 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners