Longines Master Collection Moonphase

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Longines Master Collection Moonphase

Mesaj EnderE » 11 Eki 2016, 11:29

Merhaba fihristte bulamamıştım ama Whiskey adlı kullanıcımız da aynı saatin 2 sene önce açılışını yapmış. Lakin söz verdiğim ve önceki açılış resimleri sistemde görülmediği için açılışı yüklüyorum .

Saat aile fotoğrafları yüklediğimde kolleksiyonun daha rafine hale gelmesi ve eksik olan bir dress watch tedariği hakkında yorumlar almıştım , açıkçası bende 42 mm bir dress watch arayışına girmiştim tavsiyeler de bu yönde olunca biraz ekonomi yapayım diye yılbaşına kadar saat harcaması yapmayacağım derken tersine tam anlamı ile raydan çıktım, sade kadran sevmediğim için komplikasyonu yüksek ve bütçeme uygun bir saat arayışına girmişken açılışını yaptığım saat kısmet oldu ve bugün kargodan teslim alıp açılışını yapıyorum

Horobox yazarı Cenk Öncü sitesinde gayet güzel bir yazı paylaşmış saat hakkında , açıkçası çok beğendiğim ve saati alma yönünde beni gaza getiren bir yazı olduğu için burada paylaşmayı uygun gördüm.

Master Collection Moonphase koleksiyonu, 40mm ve 42mm olmak üzere iki farklı kasa ölçüsüne sahip modelden oluşuyor. İncelemeye konuk olan model ise bence ideal bir ebat olan 42mm çapa sahip Ref. L2.773.4.78.3 versiyonu.

Paslanmaz çelikten üretilmiş kasanın iki tarafında da çizilmeye dayanıklı safir camlar yer alıyor. Dress watch kategorisine yakın bir duruş sergileyen kadranı başarıyla çevreleyen kasanın su geçirmezlik değeri ise 30 metre olarak ayarlanmış.

Saatin kadranında gümüş renkli “barley-grain” motifi kullanılmış. Saatin geleneksel çizgileriyle gayet uyumlu duran bu motifin açık renkli kadrana hoş bir hareketlilik kattığını söylemek de mümkün. Komplikasyon anlamında oldukça önemli özelliklere ev sahipliği yapan kadranın tasarımı ise son derece başarılı hazırlanmış. Kronograf, ay-gün-tarih göstergesi ve ay fazı indikatörü gibi fonksiyonları fevkalade dengeli ve net bir şekilde kullanıcıya sunan kadranın kusursuz olduğunu söylesek abartmış olmayız.

Bahsi geçen bunca özelliğe bir araya toplayan Longines Master Collection Moonphase’e hayat veren mekanizma ise Longines Caliber L678. ETA Valjoux 7751 tabanlı mekanizma 28800vph hızında çalışıyor ve tam kurulumda 48 saat güç rezervi sunuyor. Valjoux 775X ailesinin alâmetifarikalarından titreşimli motor özelliğiyle köklerini hemen ele veren mekanizmayı arka kapakta yer alan safir cam bölmeden izlemek de mümkün.

Saatin üzerinde kahverengi timsah derisi bir kayış yer alıyor. Saatin genel karakterine gayet uyumlu bir duruş sergileyen kayışın ucunda ise Longines amblemli paslanmaz çelikten yapılmış katlanır klips görev yapıyor.
En son EnderE tarafından 11 Eki 2016, 11:53 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Ender Erdogan / Eski Kullanıcı Adı Forestsoul
Kullanıcı avatarı
EnderE

Re: Longines Master Collection Moonphase

Mesaj EnderE » 11 Eki 2016, 11:33

ResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResim

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ender Erdogan / Eski Kullanıcı Adı Forestsoul
Kullanıcı avatarı
EnderE

Mesaj Khan » 11 Eki 2016, 11:34

Çok güzel saat Ender abi, çok güzel günlerde kullan!
God is good! Eski Kullanıcı Adı Nethuistr
Kullanıcı avatarı
Khan

Mesaj eraslani » 11 Eki 2016, 11:37

Hayirli olsun forest :champ:
Çok guzel saat..yakışmış..

SM-G930F cihazımdan gönderildi
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj afl » 11 Eki 2016, 11:46

Whiskey'e de yazmıştım, klasik ile moderni birleştiren en güzel örneklerden biri, güle güle kullanın :champ:
Bence Longines Master Collection serisi her zaman doğru tercihtir :thumbup:
En son afl tarafından 11 Eki 2016, 11:46 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
afl

Mesaj hozburun » 11 Eki 2016, 11:46

Tebrikler, güle güle kullanın :champ:
Kullanıcı avatarı
hozburun

Mesaj eyimen » 11 Eki 2016, 11:48

Hayırlı olsun :champ:
Kullanıcı avatarı
eyimen

Mesaj TSayiR » 11 Eki 2016, 11:57

Ender hocam, gule gule kullanin, cok guzel bir tercih olmuş, guzel zamanlariniza taniklik etsin insallah.

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
@WatchesTNC
Kullanıcı avatarı
TSayiR

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 40 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners