Maurice Lacroix Masterpiece Skeleton MP 7228 -2016

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Maurice Lacroix Masterpiece Skeleton MP 7228 -2016

Mesaj scarbo » 28 Eyl 2016, 23:42

Beyler merhabalar ve herkese selamlar,sabredemeyen biri olarak hem kendi hemde sizin zamanınızdan tasarrufa gidiyorum :D tahmin yapmadan üç sene sonra yine bir inceleme geliyor.Daha öncede ml paylaşmıştım yine saatimiz Maurice Lacroix.Foruma girip buradaki güzel paylaşımlarınızla göz banyomuzu aldıktan sonra çok mutlu oluyorum ama çok aktif kalamadım çokda yazmayı sevmem, yinede belki biri bu modeli almak isterse buradan bakar faydalanır diye düşündüm koymak istedim(neyse kısa keselim).Bundan önceki saatimden çok memnun kaldım(phase de lune) ama kasanın 38 mm olması biraz küçük kalıyordu,bu sene içinde saatçilerde bu modeli görüyordum,forumlardada beğeneni var beğenmeyeni var , kimisi yarı iskelet diyor kimisi çok pahalı diyor ,alanlar genel olarak memnun kalmış bende gözü kararttım fiyatıda uygun bulunca aldık.Bu yeni kasa olan bu senenin modeli 7228 önceki model 7138.Bu sene Baselworld2016 da içi mavi olanı tanıtıldı.

Saatin özellikleri ;
43 mm kasa
Mekanizmanın kodu ml 134. İn House makine .Şuan masterpiece serisinde 14 mekanizma var.
Küçük saniye göstergesi saatin 9 yönünde konumlandırılmış.
17 taşlı diye yazmışlar sitede,bende 19 taş var (nineteen 19 yazısını işlemişler) büyük ihtimal güncellediler ama siteye geçmediler.
18000 vuruş saat başına ve 2.5 hz saniye kolu.
45 saat power reserve
ön arka safir cam, yansıtmayı engelleyen,ön cam bombeli biraz

birşeyi söylemek istiyorum marka ile ilgili,bu daha önceki ml saatimde tam iki kere kordon değiştirdim,orjinal tercih ettiğim halde arkadaş bu kadarmı vasat krokodil olur okadar iyi baktığım halde dayanmadılar,neyse şimdiki kordon biraz farklı geldi bana adamlar daha yumuşak yapmış sanıyorumki çözdüler yıpranma olayını.Saat iki haftasını tamamlasın yavaş yavaş sapmalarına bakıcam bu zamanda.Zaman ayırdığınız için teşekkürler herkese gönlündeki saati alabilmesi dileğiyle.. :champ:
Resim
ResimResimResimResimResim[/url[url=http://hizliresim.com/PQ22m9]ResimResimResimResim
Kullanıcı avatarı
scarbo

Re: Maurice Lacroix Masterpiece Skeleton mp 7228 -2016

Mesaj KKarakuş » 28 Eyl 2016, 23:45

İskeletin bu kadar açığını sevmesem de bu saati pek beğendim :)

Hayırlı olsun, inceleme için teşekkürler. :thumbup:
" İnsanlar hangi dünyaya kulak kesilmişse, öbürüne sağır..! " / İsmet ÖZEL
Kullanıcı avatarı
KKarakuş

Mesaj scarbo » 28 Eyl 2016, 23:46

KKarakuş yazdı:İskeletin bu kadar açığını sevmesem de bu saati pek beğendim :)

Hayırlı olsun, inceleme için teşekkürler. :thumbup:

çok teşekkürler sağolun.
Kullanıcı avatarı
scarbo

Mesaj kilimanjaro » 28 Eyl 2016, 23:58

Güzel bir inceleme ... güzel günlerde kullanın.ML nin in house mekanizma yaptığını yeni duyuyorum benim için sürpriz oldu.Bu arada dün gittiğimiz saatçının yalancısıyım.ML yi saat saat almış :o
Ne kadar farklı olursa olsun, sana ait olmayana tenezzül etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

Mesaj scarbo » 29 Eyl 2016, 00:06

kilimanjaro yazdı:Güzel bir inceleme ... güzel günlerde kullanın.ML nin in house mekanizma yaptığını yeni duyuyorum benim için sürpriz oldu.Bu arada dün gittiğimiz saatçının yalancısıyım.ML yi saat saat almış :o

çok teşekkürler ,evet haklısınız sanırım bende duydum böyle birşey garantileri o firmadaymış. dediğim gibi sitesindede mevcut in house olarak özel bir sayfa açmış detaylarını yazmışlar bende ordan öğrendim almadan.
Kullanıcı avatarı
scarbo

Mesaj darksilence » 29 Eyl 2016, 00:07

Epeydir bir ML göremiyordum forumda... çok güzel bir saat... ML' e karşı ayrı bir sevgim var gerçekten.. güzel dakikalar göstermesi dileğiyle..inceleme için çok teşekkürler.. :thumbup: :champ:
"As the Years Go Passing By..."
Kullanıcı avatarı
darksilence

Mesaj scarbo » 29 Eyl 2016, 00:09

darksilence yazdı:Epeydir bir ML göremiyordum forumda... çok güzel bir saat... ML' e karşı ayrı bir sevgim var gerçekten.. güzel dakikalar göstermesi dileğiyle..inceleme için çok teşekkürler.. :thumbup: :champ:

çok teşekkürler, daha iyisi sizlerin olsun sağolun.
Kullanıcı avatarı
scarbo

Mesaj darksilence » 29 Eyl 2016, 00:15

scarbo yazdı:
darksilence yazdı:Epeydir bir ML göremiyordum forumda... çok güzel bir saat... ML' e karşı ayrı bir sevgim var gerçekten.. güzel dakikalar göstermesi dileğiyle..inceleme için çok teşekkürler.. :thumbup: :champ:

çok teşekkürler, daha iyisi sizlerin olsun sağolun.

Yokk iyi dileklerin için sağol daha iyisini almayalım şimdi.. sırayla , yavaş yavaş... ben Oris le mutluyum şu an... :D Ama senin ML güzelmiş yine de 8-)
"As the Years Go Passing By..."
Kullanıcı avatarı
darksilence

Sonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 143 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners