Lang & Heyne Friedrich III Kutu A癟覺l覺覺

襤svi癟re ve Avrupa Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, 襤svi癟re Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii 襤svi癟re ve Avrupa retimi Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Lang & Heyne Friedrich III Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj Tgm » 21 Eyl 2016, 23:16

afl yazd覺:
asymptote yazd覺:Seri 羹retim (mass production) sanayi devriminden sonra hayat覺m覺za girmi bir kavram. ncesinde, her 羹r羹nde olduu gibi saatler de bizzat iinin ehli zanaatkarlar taraf覺ndan kendi at繹lyelerinde ve k覺s覺tl覺 imkanlarla 羹retiliyordu. O zaman bir zorunluluk olan 羹retim ekli bug羹n butik markalar taraf覺ndan benimseniyor. Her ey zaman覺n ruhunu yakalamak i癟in diyebilir miyiz Kerem abi?

Kesinlikle Cengiz :thumbup: Seri 羹retim binbir kolayl覺k getirse de, dediin gibi tam anlam覺yla ruhu kaybettiriyor. Biraz 繹zen, biraz deer, biraz gelenek biraz 繹z, biraz ger癟ek arayan herkes asl覺nda bu ruhu ar覺yor. Bug羹n 500 tl lik basit bir org ile Beethoven in 9. senfonisini bir kii 癟alabiliyor. Ama as覺l zevk, as覺l k羹lt羹r o m羹zii t羹m enstr羹manlar覺 eksiksiz olan bir senfoni orkestras覺ndan dinleyebilmek. Ne mutlu ki hastal覺k derecesinde tak覺nt覺l覺 insanlar var ve bunun i癟in ura覺yorlar. Biz sadece takdir ediyoruz o kadar.

m羹thi bir uzmanlama, i癟ilik, meakkat, detaylara azami 繹nem olduu ortada.. :super: zaten kolumuzdaki saatler bu s羹re癟ten ne kadar ge癟erlerse hem manevi (eer aileden kalmad覺ysa ya da hediye deilse, yani baka bir maneviyat yoksa) hem de maddi olarak o kadar deerli oluyorlar. Butik 羹retim ger癟ekten saat癟ilikte baka bir d羹nya. K繹k羹ne kadar el emei g繹z nuru. Seri 羹retimin saatten uzak olmas覺n覺 tabi ki yelerim ama seri 羹retimin de 羹r羹n羹n kitlelere ulamas覺nda, fiyat覺nda vs.. olumlu katk覺s覺 olduunu d羹羹n羹yorum. Bir de soyle d羹羹nelim; 18. Veya 19.yy daki gibi saat ustalar覺 y覺lda ancak elli altm覺 saat 羹retebiliyor olsayd覺, hangimiz kolumuza ne tak覺yor olurdu acaba? :)
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
Kullan覺c覺 avatar覺
Tgm

Ya: 36
Kay覺t: 24 ub 2014, 15:17

Mesaj asymptote » 21 Eyl 2016, 23:35

Seri 羹retimin olmas覺 k繹t羹 bir ey deil fakat butik markalar覺n bir opsiyon olarak saat sekt繹r羹nde yer almas覺 g羹zel bir ey.. Bence hak ettikleri deeri g繹rm羹yorlar, oras覺 da ayr覺 bir konu..
"Evrende en b羹y羹k ziyan, sorgulama yeteneini yitirmi bir beyindir." - A. Einstein
Kullan覺c覺 avatar覺
asymptote

Kay覺t: 11 Ara 2010, 14:28

Mesaj Tgm » 22 Eyl 2016, 00:14

G羹zel bir sey tabi ki :) yeterli ilgiyi gormemesinin nedeni fiyat olabilir mi? Asla yuksek demiyorum. Bir c覺vatanin 3 saat isciligi varsa elbet bunun bir fiyati olacak. Ya da bekle(ye)memek.. sab覺rs覺zl覺k.. Soyle bir sorum olsa.. Acaba talep cok olsa, butik uretim k覺staslarindan uzaklasmaz mi firmalar? Yani talep butik uretim standartlariyla ters orantili degil mi? Firma artan talebi karsilamak icin bir civataya 3 saat ugrasmaktan vazgecer mi? Yoksa "bekleyeceksiniz. Biz yilda yetmis seksen adet 羹retiyoruz" mu der?

LG-H815 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Tgm

Mesaj asymptote » 22 Eyl 2016, 00:23

Ben ekonomiden 癟ok anlamam ancak 繹yle san覺yorum ki 羹retim kapasitesini art覺ramayaca覺 i癟in talep art覺覺 dorudan fiyatlara yans覺r. Arz esneklii s覺f覺ra yak覺n olduu i癟in fiyatlar dramatik bir ekilde y羹kselir.. Bu, firma i癟in daha ak覺lc覺 olur, 癟羹nk羹 hem kalite standard覺n覺 korumu hem de gelirini art覺rm覺 olur.. Aksi halde kar覺n覺 k覺sa s羹re i癟in maksimize edip daha sonra t羹kkan覺 kapatma tehlikesi var. Bu saatleri yapa(bile)n adamlar ak覺ll覺 adamlard覺r diye d羹羹n羹yorum..
En son asymptote taraf覺ndan 22 Eyl 2016, 00:29 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 1 kere d羹zenlendi.
"Evrende en b羹y羹k ziyan, sorgulama yeteneini yitirmi bir beyindir." - A. Einstein
Kullan覺c覺 avatar覺
asymptote

Kay覺t: 11 Ara 2010, 14:28

Mesaj kilimanjaro » 22 Eyl 2016, 00:29

Tgm yazd覺:G羹zel bir sey tabi ki :) yeterli ilgiyi gormemesinin nedeni fiyat olabilir mi? Asla yuksek demiyorum. Bir c覺vatanin 3 saat isciligi varsa elbet bunun bir fiyati olacak. Ya da bekle(ye)memek.. sab覺rs覺zl覺k.. Soyle bir sorum olsa.. Acaba talep cok olsa, butik uretim k覺staslarindan uzaklasmaz mi firmalar? Yani talep butik uretim standartlariyla ters orantili degil mi? Firma artan talebi karsilamak icin bir civataya 3 saat ugrasmaktan vazgecer mi? Yoksa "bekleyeceksiniz. Biz yilda yetmis seksen adet 羹retiyoruz" mu der?

LG-H815 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi

3 saat uramaktan vazge癟mez.Amac覺da mass production yapan devlerle rekabet etmek deildir zaten ve ite bu y羹zden sadece 50 saat 羹retiyormu y覺lda.Amac覺 ne biliyor musun ? belli bir saat k羹lt羹r羹ne ulam覺 , se癟ici bireylerden oluan 50 kiiye saat satmak.
Ne kadar farkl覺 olursa olsun, sana ait olmayana tenezz羹l etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazge癟me

Ernesto Che GUEVARA
Kullan覺c覺 avatar覺
kilimanjaro

Ya: 50
Kay覺t: 15 Eki 2014, 21:43

Mesaj Ozgur » 22 Eyl 2016, 08:08

Cok ozel bir saat :super:
Guzel gunlerde kullanin :champ:
Festina lente
Kullan覺c覺 avatar覺
Ozgur

Ya: 49
Kay覺t: 19 Eki 2010, 19:05

Mesaj manil » 22 Eyl 2016, 09:15

asymptote yazd覺:Ben ekonomiden 癟ok anlamam ancak 繹yle san覺yorum ki 羹retim kapasitesini art覺ramayaca覺 i癟in talep art覺覺 dorudan fiyatlara yans覺r. Arz esneklii s覺f覺ra yak覺n olduu i癟in fiyatlar dramatik bir ekilde y羹kselir.. Bu, firma i癟in daha ak覺lc覺 olur, 癟羹nk羹 hem kalite standard覺n覺 korumu hem de gelirini art覺rm覺 olur.. Aksi halde kar覺n覺 k覺sa s羹re i癟in maksimize edip daha sonra t羹kkan覺 kapatma tehlikesi var. Bu saatleri yapa(bile)n adamlar ak覺ll覺 adamlard覺r diye d羹羹n羹yorum..

televizyonda bikbik 繹ten s繹zde ekonomistlerden daha salam bir temel olduu kesin. :)
Some people feel the rain. Others just get wet.

Bob Marley
Kullan覺c覺 avatar覺
manil

Kay覺t: 14 ub 2014, 12:33

Mesaj Tgm » 22 Eyl 2016, 14:54

asy, anla覺lm覺t覺r :thumbup: ayn覺 fikirdeyiz

Ak覺n Abi :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
Tgm

ncekiSonraki

D繹n TSF 襤svi癟re Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 122 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners