Lang & Heyne Friedrich III Kutu A癟覺l覺覺

襤svi癟re ve Avrupa Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, 襤svi癟re Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii 襤svi癟re ve Avrupa retimi Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Lang & Heyne Friedrich III Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj afl » 18 Eyl 2016, 16:37

Yar覺n gece ge癟 vakitlerde, olmazsa en ge癟 sal覺 akam a癟ar覺z :thumbup:

Resim

Resim

------------------------------------------------------------------------------------

Emirr :champ: Tebrikler. Dikkatli bir takip olmu. 襤lk doru tahmin oldu. Wwtr, abice, mlm, asymptote devam覺n覺 getirdi ve Tgm noktay覺 koydu :D Star, TSayiR, archer75, ikarakas topluca :thumbup:

Siyah deri kay覺, beyaz metal, beyaz kadran bir dress watch eksikliinden bahsetmitim. Bu t羹r saatlerde en beendiim kadran da romen rakaml覺 ve k羹癟羹k saniyeli olan tabi. Ne eksik ne fazla, sadece saat. Bir ka癟 saat uygundu ama ya boyut ya kal覺nl覺k ya kalite hissi ya da b羹t癟e problemleri ( bak覺n覺z Patek 5078) :lol: durumu zorlat覺rd覺 ve yakla覺k 1 y覺l kadar 繹nce bambaka y繹nlere sapmaya karar verdim. Hatta ge癟en y覺l Bg17 nin T羹rkiye dura覺nda bu konuyu konumu ve 繹zel bir saat yapt覺rmak i癟in butik 羹reticilerle temasta olduumu s繹ylemi ve g羹zel bir sohbet yapm覺t覺k. Daha sonra 癟覺tay覺 biraz daha y羹kseltip ger癟ek bir ba覺ms覺z markadan 繹zel bir saat olmas覺na karar verdim. Muhtelif yaz覺ma ve konumalardan sonra Basel 2016 da Lang & Heyne'yi Bond ve Cct ile ziyaret ettik, tan覺t覺k. Sonras覺nda bir Almanya seyahatimde f覺rsat bulup tekrar ziyaret etme ans覺 yakalad覺m. Clk harika bir s羹rpriz yapt覺 ve benim i癟in program覺n覺 deitirip bana kat覺ld覺. Lang& Heyne manufacture'de harika bir g羹n ge癟irdik. Epey bir bilgi alm覺 ve sizlerle paylam覺t覺k. Merak edenlere link :
viewtopic.php?f=13&t=22086#axzz4KdIDuEhN
O g羹n siparii vermitim 8-)

Beklenen haber geldiinde, bayram tatilini de f覺rsat bilerek eimle beraber elden teslim almaya gittik.
Lang & Heyne'nin sahibi ve master watchmaker Marco ve sat覺 pazarlama m羹d羹r羹 Dominique g羹zel bir jest yaparak bizi almak i癟in (minik c羹ssemi de d羹羹nerek) VIP minib羹slerini g繹ndermiler.

Resim

Resim

Kutu
G羹zel sert bir koruman覺n i癟inde, kiraz aac覺ndan ahap 覺k bir kutu.

Resim
Resim

Resim

ve art覺k ellerimde :D
Resim
Resim

Kapaktaki b繹lmede saatin kullan覺m覺 hakk覺nda bilgiler
Resim

Kutuda ise sertifika ve zaman tutu notlar覺 ile beraber saat.
Resim
Resim

ilk dokunular
Resim
Resim
Resim

Lang & Heyne 繹zellikle geleneksel el yap覺m覺 saat癟iliin en 繹nemli temsilcilerinden biri. 襤癟ilik ve detaylardaki m羹kemmellik olaan羹st羹 ki benim se癟tiim model en temel 羹癟 kollu model olmas覺na ramen bu fark癟ok belirgin. Patek ve A. Lange & S繹hne de dahil olmak 羹zere bu derece 羹st bir i癟ilie rastlamak zor ger癟ekten. Zaten y覺lda topu topu 50 saati amayan bir 羹retimden bahsedince bu 癟ok normal.

Detaylara gelince, bu saatin 繹zel olmas覺n覺 istemitim. 14 y覺l i癟inde 羹retilen toplam 27 adet Frederich III var. Yani 27 limitli :thumbup:
13 say覺s覺na 繹zel sevgim olduundan 13 istemitim. Marco Lang saatlere normal numaralar覺 veriyor ama m羹teri isteine g繹re deiiklik yap覺yor.13 numaray覺 hen羹z kullanmad覺覺n覺 ve bota olduunu s繹yleyince ho oldu. Mesela 27 limitli olmas覺na ramen 88 numaran覺n bir Japonda olduunu 繹rendim.

癟 boynuzlu parlak 癟elik kasa.Kadran frosted silver ve k羹癟羹k saniye b繹l羹m羹 engravingi farkl覺. Enamel kadran istemedim, frosted silverin g羹nete deimesi houma gidiyor. Normal kadranlarda kollar mavilemi 癟elik, ben onlar覺 da siyah lakl覺 癟elik olarak deitirttim.

Saatin arkas覺nda eapman 癟ark覺n覺n alt覺nda Marco nun hediyesi olarak ad ve soyad覺m覺n ba harfleri (KK) kaz覺nd覺.
Resim

Vee, saati benim i癟in en 繹zel k覺lan detay, kasaya ilenmi isimler.....

Resim

Akam eimle mini kutlama
Resim

resimler
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Tahminleriniz ve sabr覺n覺z i癟in teekk羹rler :champ:
nce biraz kullanal覺m sonra inceleme de yapar覺z :thumbup:
En son afl taraf覺ndan 19 Eyl 2016, 21:02 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 1 kere d羹zenlendi.
Kullan覺c覺 avatar覺
afl

Ya: 57
Kay覺t: 27 May 2014, 15:18

Re: Kutu a癟覺l覺覺

Mesaj Ground » 18 Eyl 2016, 16:41

ekinerek,

JLC

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullan覺c覺 avatar覺
Ground

Ya: 42
Kay覺t: 17 Ara 2015, 02:48

Mesaj Khan » 18 Eyl 2016, 16:41

st羹ndeki "bei bir yerde" nin i癟indeki "bir" m覺d覺r? :)

Hay覺rl覺 olsun. Merak ettim. Kutu yass覺, bu high end bir saat olmad覺覺n覺 g繹steriyor san覺r覺m. Patek felan kutular覺 b羹y羹k diye biliyorum :)
God is good! Eski Kullan覺c覺 Ad覺 Nethuistr
Kullan覺c覺 avatar覺
Khan

Kay覺t: 25 Mar 2016, 12:17

Mesaj asymptote » 18 Eyl 2016, 16:42

Lange 31 :champ:
"Evrende en b羹y羹k ziyan, sorgulama yeteneini yitirmi bir beyindir." - A. Einstein
Kullan覺c覺 avatar覺
asymptote

Kay覺t: 11 Ara 2010, 14:28

Mesaj ErsinGS » 18 Eyl 2016, 16:44

panerai kutusu bu
Kullan覺c覺 avatar覺
ErsinGS

Ya: 59
Kay覺t: 10 Ara 2011, 00:05

Mesaj Hellhound » 18 Eyl 2016, 16:47

Sinn 103 diyeceim ama kutu biraz b羹y羹k :roll:
gurmekokular
Kullan覺c覺 avatar覺
Hellhound

Kay覺t: 14 Au 2014, 15:42

Mesaj MertYe » 18 Eyl 2016, 16:53

Kerem abinin bu akas覺 g羹ld羹rmeyecek demedi demeyin :D
Kullan覺c覺 avatar覺
MertYe

Ya: 30
Kay覺t: 14 Au 2014, 19:13

Mesaj kilimanjaro » 18 Eyl 2016, 16:55

2 rolex kutusu yan yana olabilir :D amcay覺 ( kerem abinin babas覺) kand覺r覺p 癟ift operasyon mu 癟ekti acaba ;)

rolexler diyeceim :thumbup:
Ne kadar farkl覺 olursa olsun, sana ait olmayana tenezz羹l etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazge癟me

Ernesto Che GUEVARA
Kullan覺c覺 avatar覺
kilimanjaro

Ya: 50
Kay覺t: 15 Eki 2014, 21:43

Sonraki

D繹n TSF 襤svi癟re Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: muratcan87 ve 287 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners