Lang & Heyne Friedrich III Kutu A癟覺l覺覺

襤svi癟re ve Avrupa Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, 襤svi癟re Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii 襤svi癟re ve Avrupa retimi Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Lang & Heyne Friedrich III Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj Hsnmrycl » 06 Eki 2016, 11:14

ne kadar g羹zel bir saat;
ne kadar g羹zel bir sipari ve al覺m hikayesi...

g羹le g羹le kullan覺n!
繹d tengri aysar; kii ogl覺 kop 繹lgeli t繹r羹mi.
Kullan覺c覺 avatar覺
Hsnmrycl

Ya: 40
Kay覺t: 12 Mar 2011, 03:57

Mesaj afl » 06 Eki 2016, 11:27

canli17 :champ:
Hsnmrycl :champ:
ok teekk羹rler arkadalar.
Kullan覺c覺 avatar覺
afl

Ya: 57
Kay覺t: 27 May 2014, 15:18

Mesaj hsyn1970 » 11 Eki 2016, 18:44

b繹ylesine g羹zel bir saati g繹rmemize ve bilmemize vesile olduunuz i癟in teekk羹rler.a癟覺klamalar覺n覺z ve horoloji bilginiz ise ayr覺ca 繹vg羹ye deer. hay覺rl覺 olsun.g羹zel g羹nlerinize tan覺k olur inallah.
Kullan覺c覺 avatar覺
hsyn1970

Kay覺t: 19 Nis 2011, 12:05

Mesaj lombardo » 09 Kas 2016, 17:03

afl yazd覺: Lang & Heyne, Kari Vautilainen, Philippe Dufour gibi bu iin yaayan en b羹y羹k ve 繹nemlilerini ahsen biliyorum. Saatlerinde yanl覺zca hair springi d覺ar覺dan tedarik ediyorlar. Hatta onlar覺n da yine dizayn覺n覺 kendileri yap覺yor ve ona g繹re 羹retim istiyorlar. Standard覺 kullanm覺yorlar.Tabi bir de kay覺lar ve kutular d覺ar覺dan:D
Bu hair spring hadisesi de olduk癟a ilgin癟tir. Muhtemelen saatin en zor par癟as覺 ve 羹retebilen firma 癟ok 癟ok az. 襤smini burada vermeyeceim ama forumda bilinen ve sevilen bir marka 2 y覺l kadar 繹nce kendi yay覺n覺 羹rettiini a癟覺klam覺t覺. Ger癟ein biraz farkl覺 ve eksik olduunu 癟ok yak覺n bir a覺zdan 繹renmitik. Bug羹n benim bildiim Moritz Grossman ve A lange & Sohne d覺覺nda herkes d覺ar覺dan tedarik ediyor. Tabi yan覺l覺yor da olabilirim, bu horoloji d羹nyas覺 bir derya. Eksik varsa d羹zeltilir elbet.

sn. @afl, 繹ncelikle hem ba覺ms覺z saat癟ilie, hem de alman; hatta almandan da 繹te, ''i/SA (in Sachsen) yani Glah羹tte'' saat癟iliine hayranl覺k derecesinde ilgi duyan biri olarak 癟ok sevdiim markan覺n bu saatine tekrar tekrar bakt覺m sayenizde :)

Moritz ve Philippe Dufour da 癟ok 癟ok 癟ok beendiim markalardan.

Bu arada hair spring olarak da bildiim kadar覺 ile Haldimann var ve bu vesile ile 癟ok beendiim ve sizin de beeneceinizi d羹羹nd羹羹m tan覺t覺m videolar覺n覺 paylamak istedim:

https://www.youtube.com/watch?v=41ufhhvodBI

tekrar 癟ok tebrikler bu arada :)
Son 覺rmak kuruduunda, son aa癟 yok olduunda, son bal覺k 繹ld羹羹nde; beyaz adam paran覺n yenmeyen bir ey olduunu anlayacak!...
Kullan覺c覺 avatar覺
lombardo

Kay覺t: 13 Mar 2012, 12:44

Mesaj afl » 09 Kas 2016, 21:54

hsyn1970 :champ: teekk羹r ederim
lombardo :champ: 癟ok teekk羹r ederim. Video da 癟ok g羹zel. Haldimann'dan haberdard覺m ama bu kadar detay bilmiyordum, 繹zellikle 200 y覺l sonra double pendulum resonance clock 羹retimi ilgin癟mi :thumbup:
Kullan覺c覺 avatar覺
afl

Mesaj lombardo » 09 Kas 2016, 22:17

Kesinlikle, @afl

Bu arada konu biraz dagiliyor olacak ama duvar saatlerinde de; erwin sattler i daha bi begenirim aslinda. Hele ki duvar "regulateur"羹 ;)

Gerci regulateur saat kavraminin esas cikisi da onlardir aslinda; nasil ki marine lerin asli, gemilerdeki o sandik benzeri formundaki saatlerse; regulateur denen saat de duvar saatidir aslinda :) eskilere merak da, talep de hep olacak sanirim..
Son 覺rmak kuruduunda, son aa癟 yok olduunda, son bal覺k 繹ld羹羹nde; beyaz adam paran覺n yenmeyen bir ey olduunu anlayacak!...
Kullan覺c覺 avatar覺
lombardo

Kay覺t: 13 Mar 2012, 12:44

Mesaj afl » 30 Kas 2016, 22:12

lombardo yazd覺:Kesinlikle, @afl

Bu arada konu biraz dagiliyor olacak ama duvar saatlerinde de; erwin sattler i daha bi begenirim aslinda. Hele ki duvar "regulateur"羹 ;)

Gerci regulateur saat kavraminin esas cikisi da onlardir aslinda; nasil ki marine lerin asli, gemilerdeki o sandik benzeri formundaki saatlerse; regulateur denen saat de duvar saatidir aslinda :) eskilere merak da, talep de hep olacak sanirim..

Erwin Sattler den haberdard覺m ama 癟ok y羹zeysel biliyordum. Siz de yukar覺daki yaz覺n覺zda bahsedince biraz okudum. Hayran kald覺m. Ne kadar 繹zel eyler yap覺yorlar. 襤mkan olsa ev i癟in daha g羹zel bir saat d羹羹nemiyorum :thumbup:
Kullan覺c覺 avatar覺
afl

nceki

D繹n TSF 襤svi癟re Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 250 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners