Louis Vuitton Tambour Voyagez Chronograph

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Louis Vuitton Tambour Voyagez Chronograph

Mesaj Umutt » 09 Ağu 2016, 20:13

İlk kutu açılışımı yapmadan önce tahminlerinizi almak istiyorum.İlk kutu açılışım olduğu için de olabilecek hataları mazur görmenizi rica ediyorum.Saat ile ilgili bir kaç ipucu vermem gerekirse;

* O bir İsviçreli, ama anadan doğma değil..
** inhouse mekanizmalar kullanmasına ve fiyat skalası oldukça yukarda olmasına karşılık forumdaki bir çok arkadaşımızın o fiyat aralığı için başka modeller önerebileceği bir marka.. ( kutu açılışından sonra da bu tür yorumlar gelirse hiç şaşırmayacağım, ayrıca olumlu olumsuz her türlü yoruma açığım)
*** marka nın genel olarak exlusive bir algıya sahip olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.
**** Son olarak kendine has kasa yapısı ile rahatlıkla fark yaratabildiğini düşünüyorum.

Tüyo miktarını abartıp abartmadığımı tahminlerden anlayacağım..
Syg.

Louis Vuitton Tambour Voyagez Chronograph (Q102N)

Bu aslanı ikinci el olarak Antalya Sürma Saat den aldım.Alalı 1 ay ı geçkin süre oldu ama kutu açılışını ancak yapabiliyorum. 2011 yılında 888 adet üretilmiş özel Voyagez serisinin üyesi.Markanın alışık olduğumuz çizgisine paralel olarak 1.5 cm civarında kalınlığa sahip olan kasanın çapı 44 mm.Çift taraflı antirefle safir cam ve karbonfiber kayış ile geliyor ancak kayışı eskidiği için, kendi orijinal toka ve klipsleri kullanılmak üzere yapılan kaliteli bir deri kayış ile geldi bana.Mekanizması Dubois-Depraz tabanlı LV172. Chronograph fonksiyonuna sahip mekanizmanın 42 saat güç rezervi var ve titreşim sayısı 28.800/saat.Günlük sapması ölçümlerime göre 1 - 1.5 sn. aralığında gerçekleşti ancak bu konuda çok tecrübem olmadığını söylemeliyim.

Voyagez serisi, temelde seyahat konseptine atıfda bulunduğu için, hız ölçmeye yarayan bir takometresi mevcut.Bezelde takometrenin beyaz rakamları göze çarpıyor.Saatin kadranında, zeminde mat gri bir renk kullanılırken, detaylarda kırmızı ve beyaz renkler kullanılmış ve bence kadran ciddi anlamda hareketlendirilmiş. Kadrandaki ışık oyunları oldukça hoş. Kadranın ortasında,soldan sağa birbirini keserek hizalanan 3 tane dairesel sayaç, kadranı hem daha sportif yapıyor ve hem de sanki bir araç kadranı hissi uyandırıyor.Saat 6 bölgesinde yer alan tarih penceresi normalden daha geniş.İndeksler sade ve şık olmasına karşın lume si yok. Luminova yanlızca saat ve dakika kollarında kullanılmış ve bence çok güçlü değil.

Saatin yeni versiyonu, tüm teknik özellikler ve ana hatlar birebir aynı olmak üzere Louis Vuitton tambour Essential Voyagez adı ile halen üretiliyor ancak ancak kadran ve kayış kahverengi ve diğer detaylar sarı ve beyaz.Bu model de güzel olmasına karşın, kendi saatimi açık ara daha şık ve kullanışlı bulduğumu söylemeliyim.Koldaki duruşu çok zarif ve kalite hissi bence oldukça yüksek.

İlk saat incelememi böylece yapmış oldum.Sürç i lisan ettiysem affola. Olumlu olumsuz her türlü görüş ve paylaşıma açığım. Yeni bir kutu açılışında görüşmek üzere..

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
En son Umutt tarafından 10 Ağu 2016, 08:11 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Umutt

Re: Kutu açılışı

Mesaj Ground » 09 Ağu 2016, 20:19

Corum

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
Ground

Mesaj grinny » 09 Ağu 2016, 20:39

Cartier?
Kullanıcı avatarı
grinny

Mesaj leonardo06 » 09 Ağu 2016, 21:10

Ground yazdı:Corum

+1
Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
leonardo06

Mesaj Cotton » 09 Ağu 2016, 21:15

Eğer CORUM ??? çıkarsa onuda ilk kez detaylı görme şansımız olabilir.
Hiç bir şeye cesaret edemeyen, hiç bir şeye ümit beslemesin !
Kullanıcı avatarı
Cotton

Mesaj Umutt » 09 Ağu 2016, 21:18

Corum değil.. irice bir tüyo veriyorum Kadınlar arasındaki bilinirliği de oldukça yüksek
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj Anesthesia » 09 Ağu 2016, 21:23

Hublot

E5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Özgür kalana kadar imza mimza yok
Kullanıcı avatarı
Anesthesia

Mesaj cemmt » 09 Ağu 2016, 21:28

Tiffany&co
Kullanıcı avatarı
cemmt

Sonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 332 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners