Lang & Heyne ; Özel Bir Bağımsız Butik Marka

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Lang & Heyne ; Özel Bir Bağımsız Butik Marka

Mesaj kilimanjaro » 21 Haz 2016, 13:11

afl yazdı:
kilimanjaro yazdı:Kerem abi , ilk defa sana katılmadığım yerler var.Hatırlarsan son aldığın saatle ilgili hoş bir muhabbet geçmişti aramızda yani burada.Demiştim ki ben bu saatı alamam ... çünkü saat kültürü anlamında bir derinliğe ulaşmak lazım bu muhteşem butik markaya yönelmek için.Diyelim ki bu saat x tl ... bu bütçeye sahip olan saat kültürü henüz oluşmamış kişiler bence patek , AP , vc gibi markalara yönelir öncelikle ... yani edindiğin saat artık top arayışların sonucunda ihtiyaç haline gelir.

No date konusunda ise , ben bu saatı alsam inan ana akımdan etkilendiğim için olmaz.Tercih nedenim dünyadaki ilk diver saat olması , rolex olması ve zaten kör olduğum için tarih çarkını nasıl olsa okuyamıyor olduğumdan olur.

saygılar abi :thumbup:

Aşkın bence çok farklı bir şey söylemiyoruz. Sen bu butik markalar için biraz palazlanmak lazım diyorsun, ben okuyup araştırarak da olabilir diyorum. Ama şu konuda haklısın, pişmediysen paranı butik değil PP, AP falan alıverir :lol:
No date konusunda sen iki üç kriteri almış ve ona göre tercih yapmışsın. Kendine göre geçerli sebebin var. Doğrusu bu zaten. Sadece beğeni bile yeterli ve geçerli sebeptir. Sözüm, moda gibi düşünmeden akıma kapılanlara. Ona bile hakkımız yok tabi, parası benden çıkmıyor ki :lol: Benimki sadece ileriki olası pişmanlıkları önlemek için bir tavsiye :thumbup:

Abiciğim , yine keyifle okudum :thumbup: no date al diyorsun yani ... mesaj alınmıştır. :D
Ne kadar farklı olursa olsun, sana ait olmayana tenezzül etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

Mesaj Clk » 21 Haz 2016, 13:20

Emirr, afl'nin yazdiklarinin altina imzami atarim. Yalniz benim sana yöneltmek istedigim soru farkli.

PP, AP, VC alinca ne olacak? Sana, Saat kültürüne yada Bilgi dagarcigina ne katacak? Bu fiyat segmentinde ki bir saatin alimini öncelikle bilgi, akabinde de ilgi belirliyor.

Benim düsüncelerim bu segmentte ki saatler ile ilgili cok farkli. AP, VC ve PP'yi Lange & Söhne'nin yanina bile koymam mesela. Cünkü bu segmentte iscilik konusunda ALS'den üstün bir marka oldugunu düsünmüyorum. Bunlari yazarken AP,VC ve PP'yi kötülüyormusum gibi olmasin. Sadece el elden üstündür mantigi ile yazdim. Bu cümleleri yazarken de zaman icerisinde ALS'nin digerlerinden özellikle mekanizma isciligi anlaminda farkliliklarini gördügüm, okudugum ve ögrendigim icin yaziyorum.

Sonuca gelirsek afl'nin dedigi gibi illa ki para vererek ögrenmek gerekmiyor. Okuyarak, takip ederek, gezip görerek, deneyerek te belli bir tecrübeye ulasmak mümkün. :thumbup:
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Emirr » 21 Haz 2016, 13:33

Sevgili Afl ve Clk, değerli görüşleriniz için teşekkürler. :super:

Satın almadan da tecrübe sahibi olma ile ilgili söylediklerinize tamamiyle katılıyorum. Bir şey içimize tam sinmiyorsa sırf sahip olmak ve tecrübe sahibi olmak için satın almamak gerektiğine inanıyorum. Ben de ilk mekanik saatim için bu yolu izliyorum. :champ:
Emirr

Mesaj Cct » 22 Haz 2016, 23:12

İki süper adam bir muhteşem marka :super: :champ: :champ:

Abi çok kıskandım haftaya butik dağıtalım :D
Her türlü saat itinayla takılır.
Kullanıcı avatarı
Cct

Re: Lang & Heyne ; özel bir bağımsız butik marka

Mesaj kiwi21 » 14 Eki 2018, 22:02

Ground yazdı:Daha okumadım..
Okumadan önce sayın moderatör arkadaşlar resimleri server a atabilirse bu bilgi hazinesi zamanla kaybolmayacaktır.
postimg malum zamanla resimleri silmekte.

Fotoğraflar ne yazık ki gitmiş :roll:
https://instagram.com/kiwiwatch
Kullanıcı avatarı
kiwi21

ÖncekiSonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 136 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners