Rolex GMT Master II 116710LN Kutu A癟覺l覺覺

襤svi癟re ve Avrupa Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, 襤svi癟re Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii 襤svi癟re ve Avrupa retimi Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Rolex GMT Master II 116710LN Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj MertYe » 12 Nis 2016, 16:17

Herkese selamlar,

ncelikle gecikme i癟in herkesten 繹z羹r diliyorum. Son 48 saattir ilk defa bilgisayar ba覺na oturabildim. Telefondan da yaz覺p konu d羹zenlemeye 羹endim a癟覺k癟as覺.

Evet saatimiz 116710LN referansl覺 Rolex GMT-Master 2. ncelikle saatimizin al覺m hikayesini 繹ncelikle Caner1983 i癟in olmak 羹zere anlatay覺m :lol: Ge癟tiimiz hafta 羹niversitenin 1 haftal覺k tatilinden dolay覺 Antalya'dayd覺m. Bu s羹re zarf覺nda Deepsea alman覺n eiinden d繹nm羹t羹m. Deepsea 繹zellikle annemin " Daha b羹y羹羹n羹 bulamad覺n m覺? Bu ne bi癟im saat. Olum sen g繹rg羹s羹zm羹s羹n bu kadar b羹y羹k Rolex al覺yorsun herkese g繹stermek ister gibi." Tarz覺ndaki tav覺rlar覺ndan sonra olmayaca覺 belliydi. Tabi deepsea kullan覺c覺lar覺 bu c羹mleleri yanl覺 anlamazsa sevinirim. Zevkler ve renkler meselesi ;)

Birde Deepsea'yi 癟ok beenmi olmama ramen a覺rl覺覺ndan dolay覺 ilerde acaba s覺k覺l覺rm覺y覺m sorusu vard覺 kafamda. Saat 癟ok g羹zel bir saatti fakat ben Raymond Weil Nabucco Carbon'umu da 癟ok severek alm覺t覺m a覺r olmas覺na ramen. Nas覺lsa bileim kal覺n a覺rl覺覺da rahats覺z etmez diye d羹羹n羹yordum bata fakat sonra dier saatlerimi takt覺k癟a RW'yi ta覺man覺n biraz gereksiz "hamall覺k" olduunu d羹羹nmeye balad覺m kendi ad覺ma. Deepsea'de 繹yle olurmu korkusu vard覺 biraz.

Dediim gibi Antalya'dayd覺m ge癟en hafta ve Antalya'da saat癟ide Batman d羹羹nd羹羹m羹 s繹ylemitim Hublot'yu takasta vererek fakat gerek Batman'in indirimsiz olarak hatta yer yer 2. elde bile listesinden pahal覺 oluundan dolay覺 beni cayd覺rd覺lar. Ald覺覺m siyah bezel GMT ile aras覺nda yakla覺k 2000 dolarl覺k bir fiyat fark覺 癟覺k覺yordu ki tahmini bu ciddi ciddi d羹羹nmeme yol a癟t覺 bu konuda. Herey 2 g羹n 繹nce telefonumun 癟almas覺 ve "Siyah bezel GMT geldi istermisin?" sorusuyla balad覺. Bu soruya evet dedikten sonra Al覺m artlar覺 羹zerinde anla覺ld覺 ve sonu癟 bu oldu.

Tabi ertesi g羹n kargo okula gelmiti ve Badat caddesindeydim. Okulum caddeye 35-40km mesafede yakla覺k olarak. Akama Baran, afl, Cct ile yemek i癟in s繹zlemitik. Caddeden gidip kargoyu alsam m覺 almasam m覺 diye karars覺zken Baran gel u kargoyu alal覺m ben seni yetitiririm teklifi 羹zerine gitme karar覺 ald覺k. Asl覺nda herekilde almaya gitsem yetieceim belliydi ama trafik var olur mu olmaz m覺 derken Baran'覺n cesaretlendirmesi 羹zerine gidelim dedik. Tabi benim okula giden sahil yolunun Baran i癟in bir parkur olduundan habersiz bir ekilde arabaya bindim :D

Yoldayken 癟eitli dur korkuyorum, galiba kalp krizi ge癟ireceim, kusmak 羹zereyim gibi feryatlar覺ma ramen Baran okula bir an 繹nce yetimeyi misyon edindii i癟in benim feryatlar pek etki etmedi. Tabi trafik saatinin yakla覺yor olmas覺da onun 羹zerinde ekstra bir motivasyon salad覺 san覺r覺m 8-). Kendisine tekrardan benimle bu yolculua 癟覺kt覺覺 ve beni sa salim arabadan indirdii i癟in teekk羹r ederim. Ne demek istediimi san覺r覺m en iyi mvurucu anlayacakt覺r. Baran onada biraz korku dolu anlar yaatm覺 zaman覺nda duyduuma g繹re :D

O anlardan bir kare

Resim

Bu kadar hikaye yeterli san覺r覺m. E saatin 繹zelliklerini tek tek sayma ihtiyac覺 duymuyorum. ayet iyi k繹t羹 birs羹r羹 kutu a癟覺l覺覺 ve inceleme mevcut forumda bu saatle ilgili. Tabi hert羹rl羹 soruyu elimden geldiince cevaplamaya 癟al覺覺r覺m.

Gelelim fotoraflara

Resim

Resim

Resim

Resim

Submariner gibi 癟ok ince ayara m羹sait olmasada yar覺m bakla kadar oynama pay覺 b覺rakan klips ayr覺ca 癟ok houma gitti. Dn normal takt覺ktan sonra bug羹n sabah uyand覺覺mda bileimi s覺kmas覺 羹zerine o yar覺m baklay覺 a癟arak kulland覺m 2 saat sonra normal geri kapatarak kullanmaya devam ettim. Bu bilekteki s覺cakl覺k terleme gibi durumlarda bilein azda olsa ime durumu i癟in bence 癟ok faydal覺 olmu.

Resim

Bu arada yemek s覺ras覺nda saatin orta baklalar覺n覺n parlakl覺覺 ve kolumdaki k覺llar覺n 癟ok g羹zel bir kontrast yakalad覺覺n覺 s繹ylediler. Bu bi iltifat m覺yd覺 deilmiydi pek anlayamad覺m karar覺 sizlere b覺rak覺yorum 8-)

S覺k覺lmadan okuyan, okumayan herkese teekk羹r ederim. Tabi akas覺 bir yana bu yolculukta bana elik ettii i癟in Baran'a tekrardan teekk羹rlerimi sunar覺m. :champ:
En son MertYe taraf覺ndan 13 Nis 2016, 23:44 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 4 kere d羹zenlendi.
Kullan覺c覺 avatar覺
MertYe

Ya: 30
Kay覺t: 14 Au 2014, 19:13

Re: Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj Baran » 12 Nis 2016, 16:18

Cep saati ?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullan覺c覺 avatar覺
Baran

Ya: 39
Kay覺t: 02 ub 2011, 23:10

Mesaj coolfire » 12 Nis 2016, 16:19

UN :D

MX5 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
coolfire

Ya: 47
Kay覺t: 16 Mar 2013, 14:53

Mesaj zafeer » 12 Nis 2016, 16:23

Panerai
Kullan覺c覺 avatar覺
zafeer

Ya: 36
Kay覺t: 02 Ara 2011, 02:46

Mesaj eraslani » 12 Nis 2016, 16:26

Bende panerai bekliyorum..

SM-G930F cihaz覺mdan g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
eraslani

Ya: 47
Kay覺t: 26 Oca 2012, 13:03

Mesaj MertYe » 12 Nis 2016, 16:26

UN i癟in malesef bu seferlik :D

Panerai de deil

SM-N9000Q cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
MertYe

Ya: 30
Kay覺t: 14 Au 2014, 19:13

Mesaj TSayiR » 12 Nis 2016, 16:29

IWC diyorum :thumbup: art覺k a癟s覺n biri l羹tfen :champ:
@WatchesTNC
Kullan覺c覺 avatar覺
TSayiR

Ya: 38
Kay覺t: 18 ub 2016, 14:17

Mesaj abice » 12 Nis 2016, 16:30

Panerai deilse ben tercihimi rolexten yana kullan覺yorum :champ:

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullan覺c覺 avatar覺
abice

Ya: 37
Kay覺t: 06 Eki 2015, 09:54

Sonraki

D繹n TSF 襤svi癟re Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 294 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners