Tissot T 12 Saat İncelemesi

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Tissot T 12 Saat İncelemesi

Mesaj smhhhh » 10 Nis 2016, 13:28

Herkese merhaba,

Bir süre önce yeni bir saat edindim. Saatimiz Tissot'un T12 modeli. Fakat saat ile çok fazla bilgi bulamadığım için internette gezinmeye başladım. Yabancı bir kaynaktan edindiğim bilgileri sizinle paylaşmak istiyorum. Bilgilerin doğruluğundan tam emin değilim tabii ki. Bunu da belirtmek isterim..

İNTERNETTEN BULDUĞUM FOTOĞRAF 1
Resim

Saatin aslında ilk dikkat çeken yanı modeli T12 ve yazıya şu şekilde başlanmış. "Lütfen t12 'nin anlamını bilen beni aydınlatsın."

İNTERNETTEN BULDUĞUM FOTOĞRAF 2
İSPANYOL SAVAŞ GEMİSİ SEASTER
Resim

784 MEKANİZMA
Resim

"Tissot 1970'te pazarda çok guçlu bir markaydı. Omega ve Rolex gibi saatlerin fiyatlarııi onaylamayan ya da saati alma gücü olmayan bilinçli kullanicilar arasinda popülerdi. Tissot 1930’dan beri, Omega grubunun bir parcasiydi fakat iki marka da tamamen farkli bir sekilde üretildi ve pazarlandi. Hayatimda gordugum en buyuk sıçrama, 70' lerin sonlarina dogru sirketin iflasin esiginden donmesinden sonraki surecti. O zamanlar Omega Geneve modeli yeniden konumlandirildi(relansman) ve Omega altin kaplama serisi icerisinde onarildi. Tissot 781 movement Tissot skalasinda en populer saatlerden biri olan the Seastar, saglam, suya dayanikli ve 50 lerden sonra her yerde takilabilen tarzda bir saatti. Kadraninda adinin yazmasi disinda, bir Seastar in butun kalite isaretlerini tasiyordu. Tissotlarin ayirt edici bircok ozelligi vardir. Bunlardan biri, donemin ozgunlugu olan yuz yuze gelmis arka yuzubu modelde gorulur. Devim (hareket) olagandan birazcik daha iyidir, otomatik tarih gostericisi 784 de vardir. Tissot un hikayesi bastan sona, yaratici uretimde birinci oldugunu idda etmesini anlatir. Bunlardan biri, plastik bilesenleri kullanmasiydi ve bu durum iyi olmayan saat ureticileri arasinda bit itibar kazanmasini sagladi. Bu modelde plastik case ring goruruz ve bu dikkate deger derecede ucuz ve maliyeti dusuren bir unsur. Kadrani, arkasi ve onu, 1970’lerin orta kalitede erkek saatleri icin guzel orneklerindendir."

En son bir saatçide arka kapağı açtırmak istedim fakat ne yazık ki bu kapağın farklı old. bunu açacak mekanizmanın elinde olmadığını belirtti. O sebeple içinde hangi mekanizma var bilmiyorum ama zaman tutması çok iyi. Ayrıca netten bulduğum kaynak 1970'lerde üretildiğini gösteriyor fakat ben tam emin değilim..

Gelelim saatimizin fotoğraflarına 38mm kasa çapına sahip bu saatimizin en güzel yönü bence sadece tarih olması. Ay göstergesini pek sevmiyorum. Fotoğraflarda belli olmuyor fakat saat 5 göstergesinin üstünde fosforu akmış çok az. Çok dikkatli bakınca belli oluyor. Tam bilmiyorum ama bana fosfor gibi geldi :lol: Saat çok rahat camı ile ilgili bilgi baktım ama bulamadım. :geek:

Resim

Arka kapak orjinal ve gayet şık.

Resim

Ve son fotoğraf,

Resim

Çeviride hatalar muhakkak vardır, hoş görün lütfen. :champ:

Sevgiler.
Kullanıcı avatarı
smhhhh

Re: Tissot T 12 Saat İncelemesi

Mesaj khef » 11 Nis 2016, 08:24

Güle güle kullanın. :champ:
Kullanıcı avatarı
khef

Mesaj o2o » 11 Nis 2016, 09:33

Süper!!!!!![emoji2][emoji2][emoji2]

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
o2o

Mesaj mturann » 11 Nis 2016, 10:27

Güzel bir saat. Bilgiler için teşekkürler
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj eyimen » 11 Nis 2016, 10:47

Cok güzel bir Vintage, güle güle kullanın :champ:
Kullanıcı avatarı
eyimen

Mesaj tekinorkun » 11 Nis 2016, 16:37

Güle güle kullanın :champ:

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
tekinorkun

Mesaj hozburun » 11 Nis 2016, 16:58

Hayırlı olsun, güle güle kullanın :champ:
Kullanıcı avatarı
hozburun

Mesaj maiii » 12 Nis 2016, 14:03

Güle güle kullanın.
Kullanıcı avatarı
maiii

Sonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 186 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners