Eterna Kontiki Chrono

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Eterna Kontiki Chrono

Mesaj razz » 05 Mar 2010, 16:27

Aynen katılıyorum clk..
Bir dönem elime Concorde marka bir saat geçmişti.. İçinde Rolex Daytona'da kullanılan Zenith tabanlı kronograf kalibrenin neredeyse aynısı diyebileceğim bir benzeri vardı.. Millete derdimi anlatana kadar çatlamıştım.. Hatta o dönemin olağan diyaloglarından bir örnek ( bahsettiğin Türk olma durumuna da bir gönderme.. );
- Ooo.. Abi yine bi saat almışın.. Neymiş bu? Ne marka?
- Concorde..
- Tüp tak abi sen ona, çok yakar.. ( gülmekten yarılan yurdum insanı ve tek merakım futbol olsaydı daha mı mutlu olurdum diye kendimi sorgulayan ben.. )
" The difference between men and boyZ is the price of their toyZ "
Kullanıcı avatarı
razz

Mesaj Modern60 » 17 Nis 2010, 00:57

ETERNA, Grenchen da, Urs Schield tarafından kurulan bir fabrika. Adolf Schield ismi ise ETA isminin babası. AS mekanizmalardan da tanıyabilirsiniz. 1917 yılında A.Schield ani bir kararla, eboşe ya da boş dediğimiz tablalar ile mekanizma parçalarını üreten bir kurum kurarak, adını Eboche SA koydu ve Eterna dan ayırdı. Bu tarihten sonra ETA, mekanizma ve eboş üretti, ETERNA ise bu aldığı mekanik ve boşları, parçalarla toplayarak saat üretti. Hala ilk ETA fabrikası, ETERNA'nın tam karşısında Grenchen'da duruyor bir tek farkla, sahipleri SWATCH GROUP olarak. ETERNA ise Porche ailesine ait. Bu saatin bir çok modelini kullanma fırsatına da eriştim. Kontiki kronolarını,Monterey 500 meter subdiver ve kronolarını hem de siyah ve beyaz olarak, Kontiki 200 metre ltded.Chronometer vs vs. Gerçekten çok severek kullandım ve oldukça sağlam saatler. Fiyatları pahalı ama yıllık üretimleri 40 bin civarlarında. ETERNA-MATIC, dünyanın ilk ball-bearing yani toplara bindirilmiş otomatik rotruna sahipti. Bu toplar seramik idiler. HALEN bütün mekanizmalarda bu teknoloji kullanılıyor. ETA, smh tarafından alındıktan sonra, gruba diğer satın alınan PESEUX,UNITAS,FH ve çok yakın tarihlerde de Frederic Piguet ile Lemania gibi mekanizma ve eboş üreticilerinin de şemsiye ismi oldu. Eterna'daki shere-o-drive, tamamen yeni bir tulumba teknoşojisi. Ben de bunu inceliyorum çünkü iddialar çok ilginç. Ama 1948 deki ETERNA-MATIC bence bir devrim hem de 200 yılın devrimi. Abraham-Louis Perrelet otomatik'i icat etti ETERNA ball-bearing'i.
Kullanıcı avatarı
Modern60
Contributor

Mesaj Modern60 » 17 Nis 2010, 01:02

2001 yılında sevgili Sabri beyin özel davetiyle bu güzel fabrikaları gezme fırsatını da yakaladım. Burada kendilerine bir kere daha teşekkürlerimi sunarım. Sabri Acarsoy, memleketimize çok ciddi markaları taşımanın öncülğünü de yaptı. Eterna, IWC,Porsche Design, Versace, şimdi de TIMEX groupta yer alan yepyeni ama gerçekten akılları durdurabilecek Salvatore Ferragamo'yu takdim etti ediyor. Vitrinlerinde konuşulduğu gibi bir kaç Eterna var.
Kullanıcı avatarı
Modern60
Contributor

Mesaj sarhossam » 06 Ara 2010, 20:15

iyi günler eterna saat türkiye distribütörü aydın saat.. saygılarımla
Kullanıcı avatarı
sarhossam

Önceki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 62 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners